Jaar: 1968Collectie: Henk en Adéle Kok.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Kermis Diversen.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Henk en Adéle Kok.
- Collectie
- Henk en Adéle Kok.
- Jaar
- 1968
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto zijn tijdens de Grolse Kermis drie jongens te zien op de hoek Borculoseweg/Oranjestraat in Groenlo. Van links naar rechts lopen Martie Rouwmaat, Theo van Druten en Henk van Druten langs de winkelpanden aan de Borculoseweg. Bij hen is een klein getrokken wagentje te zien, vermoedelijk tijdens de rondgang van het corso voor het vogelschieten op maandagmorgen. Op de achtergrond staan volwassenen bij de winkels; het pand wordt in de reacties in verband gebracht met de vroegere winkel van Offenberg en de latere groentewinkel van Jan Maarse.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat de drie jongens van links naar rechts Martie Rouwmaat, Theo van Druten en Henk van Druten zijn, destijds alle drie woonachtig in de Oranjestraat. De foto is genomen op de hoek Borculoseweg/Oranjestraat. Martie Rouwmaat herinnert zich dat hij een stukje meeliep met Theo en Henk, waarschijnlijk op maandagmorgen tijdens het corso voor het vogelschieten. Over het winkelpand wordt vermeld dat hier eerder Offenberg zat en later Jan Maarse met een groentewinkel; daarna volgden onder meer Nettorama, Hodes Hobby-winkel en Deco Home.
- Trefwoorden
- Groenlo, Grolse Kermis, Borculoseweg, Oranjestraat, vogelschieten, corso, wagentje, getrokken wagentje, Martie Rouwmaat, Theo van Druten, Henk van Druten, Rouwmaat, Van Druten, Offenberg, Jan Maarse, groentewinkel, Nettorama, Hodes Hobby-winkel, Deco Home, 1968
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Mooi beschreven Netty!
Martie,
Je hebt gelijk, dat op de foto Jan Maarse v.d. Winterswijkseweg (z’n oudershuis is nu het Chinees Rest.) + vrouw en hadden toen een groente winkel, ervoor was het een kruidenier Offenberg. Na Jan Maarse werd het pand met de linkse en rechtse aangebouwde woningen afgebroken en werden herbouwd in een winkelpand met garages op de begane grond. In het winkelpand kwam het levensmiddelen-bedrijf, Nettorama, daarna Hodes Hobby-winkel en nu Deco Home van Henk Lammers. Op de 1ste verdieping kwamen 2 appartementen, die bewoond werden door Gerrit Maarse, z’n vrouw Willemien en z’n tweelingzus Marietje op Borculoseweg nr.1 en op nr.5 Ben en Ria Hodes.
Op de plaats van de garages stond de gehuurde woning van fam.W.Bleumink-Nijhof en in de oude huisjes aan de Borculoseweg woonden o.a. een opoe Jansen + kleindochter Reinie en fam. Lansink (oudershuis v.Willy Lansink)
Groetjes, Netty.
Adéle, mijn broer heet inderdaad Jos en mijn zus heet Marion. Leuk dat je elkaar op SIB weer tegen komt, het brengt veel herinneringen naar boven o.a. een ijsje halen bij Van Druten en voetballen in de Oranjestraat met je broers,
Goed geraden Martie! Jij hebt ook nog een broer die Jos heet en je hebt ook nog een zus, die stond vroeger ook wel in de winkel, de naam is mij ontschoten.Ik ben de oudste van de acht!
Adéle, ben je een zus van Theo en Henk?
Nou Martie graag gedaan hoor! Altijd leuk wanneer je er nog iemand een plezier mee kunt doen.
Volgens mij staan op de achtergrond van deze foto Jan Maarse en zijn vrouw waarvan ik de naam niet weet. Wie kan dat bevestigen???
Ik wil op deze wijze Henk en Adéle Kok bedanken voor het inzenden van deze voor mij prachtige foto.
Ook de netto rama is hier al eens geweest.
Ans, dat heb je helemaal goed.
Jan (Snijders), dat klopt, voorheen zat hier Offenberg.
Ja dacht ik ook al op de hoek waar je de Oranjestraat in slaat, nu Deco Home toch?
is dit niet de winkel van Offenberg
Martie ,als je die jongens ziet lopen zijn ze sprekend hun moeder. Van Druten -Walhof.
Teun ;hun vader; zie ik nog wel eens in Winterwijk op de weekmarkt. Kerel verandert niets.
Erik, wat ik mij er nog verder van herinner is dat ik gewoon een stukje met Theo en Henk mee liep. Theo zat toen bij mij in de klas op de Aloysiusschool. Het moet op een maandagmorgen zijn geweest, want toen trok het corso voor het vogelschieten nog elk jaar door de wijken heen, elk jaar wel een andere wijk.
Het was die dag mooi weer aan de schaduwen te zien. Maar ja dat hebben we hier altijd met de kermis. Althans vaak.
Erik, ik loop met mijn benen. Maar het is wat Bennie al zegt; “een wagentje er voor”.
Erik ,heb er ook na gekeken ,ik denk dat het een wagentje er voor is.
Martie,
Was is dat waar je mee loopt, een pop op een fiets?
Hey Martie, Ai,j dat nog met mag maken,mooi onschuldig kereltjen,maar wal bie de hand.Vinkertjen na beneden en de woorden :jongens geet het nog;Langer hef Maarse daar niet gezeten,meende dat hij toen Elka was gegaan.Tops; bakker zijn pand
Hey, dat is leuk. Zie ik mezelf ook eens op SIB. V.l.n.r. Martie Rouwmaat, Theo van Druten en Henk van Druten, alle drie toen woonachtig in de Oranjestraat. Deze foto is genomen op de hoek Borculoseweg/Oranjestraat.
kleine hema borculose weg
bleuminks winkeltje
Volgens mij ,Borculoseweg,winkel Gerrit Maarse.