Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 8.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : W. Lansink
- Trefwoorden
- diverse personen,personen,gebouw,mannen,vrouw,fabriek
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
In een reactie van 16 mei 2010 hierboven pleitte Erik Mentink voor een bijeenkomst waar veel foto’s op een groot scherm getoond zouden kunnen worden. Dat is gelukt. In 2010 was er de eerste bijeenkomst van bezoekers van scherpinbeeld (SIBBERS), in 2011 de tweede en in 2012 de grote bijeenkomst voor iedereen in DE BRON. 14 april aanstaande zal er weer een grote foto- en filmmiddag georganiseerd worden voor iedereen. Hopelijk werd het weer een groot succes.
De persoon geheel links op de foto is inderdaad mijn vader Willem te Molder. Vroeger genaamd Willie.
André en Lies Maarse,hebben jullie deze foto wel eens gezien, jullie vader ook duindelijk herkenbaar.gr
Gerard; Duindelijk herkenbaar jou vader,gr
Mijn vader is hier terug te vinden op deze foto, vanaf Louis Lindner gezien de derde man van rechts ( Hennie Halink ). Het was na ik ooit van mijn vader begrepen heb een soort van reunie van de binnenlandse strijdkrachten
Erik,dan is het toch broer Walhof zoals ik eerde vermelde.,Gebroeders Lintner 2xWagendorp vader en zoon,Nieuwenhuis Jjan broer Grolsen Tone,en Nieuenhuis Groeneweg verzekerings man,dus kloppend.
IK zie 6 namen dubbel nl Lindner-Nieuwenhuis-Platter-Snijders–Wagendorp-Weekhout
Nou hier heel veel namen: Bovenste rij van links naar rechts: Weekhout, Straatman, Snijders, Wiegerinck, Lindner, Gettie Gebbibk, Broer Walhof, Haarlink, Koppelman, Jan Westhof, Van Rijn en Maarse. 2e rij Willem te Molder, Jan Huitink, Kruidenier, Jan Wagendorp, Maarse, Bennie Olijslager, Nales, Bouwhuis, H. Platter, Henk Kuipers, Snijders, Tone Meulenbeek, Wagendorp, H. Lansink, Platter, Gijs Weekhout, Nieuwenhuis, Willem Massop en Jan Nieuwenhuis. De twee zittende personen zijn onbekend.
Erik dat wapen is op de sib foto ook duidelijk te zien alleen niet in de hand maar aan de voet heb ik al gemeld op 15-5-2010 en die meneer platter met dat horloge heeft een wandelstok zou dat ook een wapen zijn ??
Nou de meeste namen op 11 stuks na zijn boven water. Ik had een vergroting ontvangen van Willy Lansink en hiermee is mijn moeder naar mijn tante geweest. Op 11 na kende ze alle namen. De locatie is volgens haar het oude gemeenteslachthuis waar later de Nedap is begonnen. Nu zie je maar weer dat er heel veel kennis zit bij mensen die geen computer hebben. Ik wil dus nogmaals pleiten voor zo’n middag waar foto’s op een groot scherm getoond worden aan oudere mensen. Wat je op de vergroting ziet en op deze foto op SIB niet is dat de twee buitenste personen (waaronder dus Willem te Molder) een geweer in de hand hebben. Mijn moeder vertelde dat deze groep tot taak hadden de gevangen genomen NSB’ers te bewaken.
Ik kom z.s.m. met de namen. Heb de foto met de namen op dit moment niet in bezit.
Klopt Dirk, ik was de oudste van de vier kinderen en pas 6 jaar.
Dat is wel tragisch. Zo jong, en met een stel nog jonge kinderen, neem ik aan.
Ja Dirk dat is de overlijdensadvertentie van mijn moeder.
Ben net nog even bij mijn moeder geweest en die bevestigde het verhaal van Annie Hemeltjen. Mijn opa jan Huitink zat bij de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten. Ze vertelde dat ze als standplaats Winterswijk hadden.
Links nr een,Willy Te Molder,Hr Huiink,hr Wagendorp Hr Olijslage,,,daar achter hr Kruidenier ,Hr Maarse,hr Nales,Links boven Nales Hr te Lintner,links van hr Lintner 3e persoon Wildenborg en dan Lowie Lintner,Onderst rij rechts met horloge ketting de hr Platter,2 verder Willem Masop met laarsen,helemaal rechts de hr Nijenhuis broer Grolsen Tone,en zittend met armdand de hr Winters.Gerrit en redactie hopende jullie meer in zicht te hebben gegeven,wie weet krijgen wij de namen zoals de plaats bij elkaar.
Hopelijk kan de redactie uit de wirwar van namen wijs worden. De locatie is in elk geval zeker, het gemeentelijk slachthuis aan de Oude Winterswijkseweg.
Naast Lowie Lintner rechts staat Wildenborg groeneweg -Kiezebrink,daar achter Koppelman de tmmerman Oranje straat,uiter rechtsstaande Niewenhuis -Levers.broer van grolsen Tone.
Naast Maarse,staat Hr Nales textiel Beltrumsestraat de 2hr staat achter Puck Olijslger,recht met band zittend stoel Herman Winters .Achter Massop staat Nijenhuis Groeneweg.Dit is wel Gerrit Lintner,wie weet staat Lowie er ook op.Jan ik zie Lowie al staan 4 persoon links van Gerrit ;zelfde rij als zijn broer.
Dan hoort deze foto in het album 1940-1945
Annie, in ditzelfde boekje staat ook een krantenknipsel met daarin een overlijdensadvertentie van Lucia Antonia Hemeltjen-Huging, oud 36 jaar, overleden 8 juli 1945. Familie?
Deze foto is al langer bekend. Hij staat op pagina 28 van het boekje “Groenlo ’40-’45”, door Harrie Blanken, uit 1985. Het bijschrift is
Leden van de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten, district III, afdeling Groenlo op de binnenplaats van het gemeentelijk slachthuis. De meeste leden waren ingedeeld bij de ordedienst.
Nr 5 links kruidenier hendrik maarse winterswijkseweg die gerrit lindner kan dat ook louwie lindner zijn ik heb vroeger van hem gehoord dat hij ook bij die groep heeft gezeten
Volgens mijn man gaat het hier om een foto van de mannen van de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten. Deze mannen werden direct na de bevrijding van Groenlo opgeroepen o.a. voor de grensbewaking en het oppakken van de N.S.B.-ers. Omdat er nauwelijks uniformen waren, droegen die mensen vaak een band om de arm.
De foto is gemaakt bij het oude gemeentelijke slachthuis, waarin later de Nedap gevestigd werd.
In het slachthuis werden de opgepakte NSB-ers in bewaring gesteld, in afwachting van hun verdere berechting.
De broer van mijn man: Willem te Molder werd reeds op 31 maart 1945 opgeroepen voor de BS (binnenlandse strijdkrachten) zoals die in de volksmond werd genoemd.
De familie is nog in bezit van de desbetreffende documenten.
De namen die Erik Mentink noemde kloppen denk ik wel, want die wist mijn man ook te herkennen. Verder staat rechts achter Benny Olijslager, Johan Nales (van het confectie-atelier in de Beltrumsestraat). Vóór hem staat een jongeman van Bouwhuis. Links achter Johan Nales: Jan Straatman. Twee verder naar rechts: Gerrit Lindner. De vierde van rechts (met de laarzen) de heer Massop en de man met de horlogeketting is de heer Platter.
Het is jammer dat deze foto nu pas boven water komt. Mijn zwager, Willem te Molder, is genoeg vorig jaar overleden. Hij had waarschijnlijk al die namen met gemak kunnen noemen. Maar helaas…
Goed idee, maar hoe moet dat georganiseerd worden?
Ik heb zojuist mijn moeder even gevraagd en ze vertelde me een aantal namen.
Links Willem te Molder, Jan Huitink (mijn opa), daarachter Hendrik Kruidenier sr van de Eibergseweg, Pucky Olyslager, Bennie Lensink. verder herkende ze nog een Platter en helemaal rechts 3e ‘bom’ (bijnaam) Hallers. Volgens haar is het een foto van leden van de bond. Mijn opa Jan Huitink was schilder en heeft nooit op een fabriek gewerkt. Verder vertelde ze nog dat het wel eens een keer goed zou zijn als er misschien een middag kwam om namen te achterhalen voor mensen die geen computer hebben. Dan komen er heel wat namen boven water. Deze suggestie is hier al eens eerder gedaan op SIB
Gerrit,,hier kunnen wij veel meer mee,kan broer Walhof er wel af doen ,hij is het niet.
Gerrit, hartelijk dank voor de vergrootte foto die ja aan de bekende SIB=bers gestuurd hebt. Ik noemde in mijn eerste reactie de tricotfabriek van Willink. Is die in de plaats gekomen van de ploddenfabriek? I Er zijn wat groepsfoto’s met hoofdzakelijk vrouwen er op. nderdaad heeft die fabriek aan de achterzijde een gebouw met sheddaks. Ook raag ik me af wat zo’n band om de arm te betekenen heeft. Zou het een rouwband kunnen zijn?
Deze foto kan ook genomen zijn achter de ploddenfabriek van M.S. Heymans aan de Borculoseweg. Op de achtergrond is dan mogelijk de schoorsteen van ’t Steumken zichtbaar.
Zie 13e foto in album Borculoseweg deel 2 en het album Katoenweverij ’t Steumken
Zittend de man met band ,daar achter. Teun van Druten .
Het kan nog wel eens met de vakbond te maken hebben,er staan volgens mij verschillende werknemers van verschillende bedrijven..De hr 3e van rechts onder kan Willem Masop wel eens zijn.jan wat dacht ie.
Erik,dat kun je wel eens heel goed hebben dat dat je opa is.
De man rechts op de stoel,en de mannen die achter hem staan hebben allemaal een band om de linker arm,maar ik kan niet zien wat er op staat.
Ik kan me vergissen maar volgens mij is de 2e mn van links die vooraan staat mijn opa Jan Huitink. Die werkte bij de Nedap, maar ik zal mijn moeder de foto eens laten zien voor de zekerheid.
Links,met bril,kan Willy te Molder wal ween.
WAt een bont gezelschap voorste rij van r n l 1 heeft een wapen aan de voet 2 draagt een witte boord 3 draagt laarsen 4 meen ik tone brockotter te herkennen 5……6 hendrik lansink ?
Sorry Lintner.
Achter broer Walhof als hij het is G Te Linner-
Ans,dit is volgens mij Nedap,m,aar zie ook n,stuk van de Monekon zie er Puck Olieslager en Jan Wagendorp op staan,en denk ook broer Walhof en zijn broer Klaas achter de zittende hr met hoed.
Willy, dit lijkt wel een zoekplaatje. Directie en personeel van een fabriek, maar welke?
Een fabriek met sheddaks, zoals er vroeger meerdere waren. Ik heb even gedacht aan de achterzijde van de tricotfabriek aan de Borculoseweg, maar hier werkte hoofdzakelijk vrouwelijke werknemers.
Ook heb ik even gedacht aan he6t oudste gebouwtje op de plaats waar later de NEDAP zich vestigde. , het voormalige gemeente-slachthuis. Heel vroeger zat daar ook een tricotfabriek, maar ook met hoofdzakelijk vrouwelijke werknemers. Achter de tweede man van mij af rechts is een fanrieksschoorsteen te zien. Zou dit de schoorsteen van de steenfabriek kunnen zijn? Ook is het moeilijk de diverse personen te kunnen onderscheiden omdat er zoveel op de foto staan.