Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Wateroverlast 1947.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : I. Roerdink
- Trefwoorden
- wateroverlast, 1947, eibergseweg, nieuwestraat, bierbrouwerij, grolsch, villa adriana, adriana, extreem weer, extreem, overstroming,
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Eigenlijk is het niet zo vreemd dat de boel hier onder water staat. Ooit stroomde hier, van rechts de Maliebaan naar links de Canisiusschool,de Slinge. De Spanjaarden hebben tijdens het Twaalfjarig bestand de Slinge verlegd om de vesting naar buiten toe uit te kunnen breiden, vandaar de benamingen Nieuwestraat en Nieuwe Poort, dit werden nieuwe stukken stad.
Martie, zie bij Café Kras, wat ik van Mary Koenderinck heb gehoord.
Hoi Ineke, je hebt het in het bovenstaande bericht over Grada Roerdink die getrouwd is met Koenderinck van café Kras. Als ik het goed heb is Grada dus een tante van je. Nu werd er laatst in een bericht gevraagd waar de naam Kras vandaan komt. Heb jij uit de overlevering binnen de familie ooit al eens gehoord waar deze naam vandaan komt? Bvd. Martie.
Huize Roerdink van mijn grootouders staat nog steeds aan de Eschweg, aan de overkant van de Twenteroute, dus nabij de Slinge/Tuincentrum. Ze hadden n klein groentebedrijfje.
De kinderen Roerdink waren in de leeftijd van 9 tot 21 jaar toen hun ouders in 1930 en 1933 al overleden: Grada (van café Kras, getrouwd met Koenderinck)…. Johan (de groenteboer)….Hendrik (verzekeringman)…. Gerrit (Gait van Grolle)….Rikie en Bertus.
Het jonge ouderloze gezin bleef bij elkaar, merendeels door de zorg van oudste broer Johan.
Johan bleef later op t ouderlijk huis wonen en trok met de groentekar door Groenlo (“de Wortelenboer”)
In het huis woont nog steeds de vrouw van Johan, nl. Antje Roerdink, alom bekend.
Bij de redactie liggen enkele foto’s van Johan, zijn vrouw Antje en broer Gait v Grolle.
Mijn vader Gait trouwde met buurmeisje Mien Wolberink vd Eibergseweg, waarvan nu dus foto’s geplaatst zijn bij overige personen deel 8.
De foto’s van hem en de Knolle heb ik grotendeels ooit eens weggeven aan de Knolle,maar zie ze hier nog niet op SIB.
Paul, de in 1959 in de Lange Gang opgerichte boerenkapel De Knolle omstond mede door toedoen van wijlen Gerrit Roerdink, alias Gait van Grolle.
Beste Ans, ik heb die naam vaak horen vallen maar meer weet ik er niet van. Huize Roerdink staat er dus niet meer? Staat er meer info over Gait op SIB?
Hallo Paul. Deze foto is ingezonden door een dochter van Gait van Grolle. Zegt die naam jou nog iets? Ze woonden destijds in de buurt van de huidige Europatuin bij de Slinge.
Ans heeft het over de familie Roerdink, waar was dat dan? Hadden dorpen in de omgeving destijds ook last van deze overstromingen of alleen Groenlo?
……en met golf dak, met gras dr op; wee hef dat bedacht? moar ie kunt mooi wiet om oe hen kiek’n!! dus ie zeet t water ankom’n…
Doarumme heet ’t Golfbane…
Paul, da’s een goeie!
Ook ter plekke van de golfbaan stond het vroeger regelmatig Blanck……
Inderdaad, de Oudheidkundige vereniging Groenlo heeft op verzoek van Marveld recreatie en de GTC een onderzoek gedaan naar historische namen in de directe omgeving van het tennis- en golfcomplex. Uit meerdere namen die zijn aangedragen is De Blanckenborg gekozen. De naam Blanckenborg komt al voor op de oudste bekende kaart van Groenlo uit 1538.
overigens, ik ben ook blij met de naamgeving van de nieuwe tennis en golfaccomodatie bij Marveld: de Blanckenborg”. Ook dank zij OV-groenlo?? Ziet er goed uit!!
Paul ik kreeg een tijdje geleden ook een reactie van jou dat ik niet alles moest geloven wat inde krant staat dat is hier zeker van toepassing er staat bv reukers heimans ik dacht dat heimans al lang niet meer in beeld is ook heb ik gelezen dat ze medio 2009 begonnen met bouwen en waar staan die woningen dan ??
Jan, vandaag in de GG staat dat fase 1 Brouwerij al bijna “uitverkocht” is…………….althans dat beweren de exploitanten Rouwmaat, Bouwfonds en Reukers. Ik weet overigens niet hoeveel fases er nog na komen. //////////Wat betreft de Woerd, dit zijn relatief grote kavels waar wel “vrije sector” bouw is toegestaan. Ondanks de crisis zijn er schijnbaar nog genoeg mensen met een zakcentje want voor de Woerd is de belangstelling ook goed, althans dat zegt de gemeente (die gaat het exploiteren). Inderdaad lijkt dit haaks te staan op de berichten van vorige week dat de woningbouw in de Achterhoek flink teruggeschroefd moet worden. Maar …….dit bericht ging om bouwprojecten die nog niet goedgekeurd zijn, en dat zijn Brouwerij en de Woerd wel……..We weten over een paar jaar meer. ///////////////////En beste Martie, de initiatiefnemerswebsite heet inderdaad nog steeds ………..brouwhuizen.nl. Maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald dus goed werk van de OV-Groenlo.
Niet om het een of ander, maar de naam van Brouwhuizen klopt niet meer, dit is De Brouwerij geworden. Dit is door de gemeente Oost Gelre dit voorjaar vastgelegd tegelijk met de nieuwe straatnamen. Dat de naam Brouwhuizen nog steeds op de borden staat en ook in de advertenties, komt doordat de initiatiefnemers, Rabo, Reukers en de Rouwmaat Groep anders al hun promotie materiaal zouden moeten veranderen, incl. de website. Vanwege de kosten hebben zien ze hiervan af.
Hallo mej Roerdink,ook ik kan mij deze overstromingen nog goed herinneren,ook aan de Ruurloseweg was het altijd raak ,en bij de fam;Zeggelink en omwonende.Daar was het ook pompen of verzuipen,wel als je er in ging liggen.gr
In de jaren eind 50 begin 60, stond in de herfst/winter de diepe achtertuin van het ouderlijk huis a.d. Marhulzenweg regelmatig grotendeels onder water stond door overstroming van de gracht. Dat gold dan ook altijd voor onze kelder!
Helaas n foto kwijt uit 1954 toen t water tot aan de muziekkoepel stond..
Overstromingen v.d. Slinge was je gewend.. van Roerdink a.d. Twenteroute -Tuincentrum tot aan de weilanden van “de Hongaar” rondom Parallelweg.
Kan me nog herinneren dat we konden schaatsten bij de oude spoorbaan waar nu de caravanzaak gevestigd is a.d. Marhulzenweg.
Paul als ik van daag de berichten in de media hoor denk ik dat er de eerste jaren niet veel op brouwhuisen en de woerd gebouwd gaat worden er staat in groenlo al zoveel te koop wanneer kom je trouwens bij mij of blijft het bij een afspraak gr jan
Momenteel wordt er op brouwhuizen flink wat zand opgebracht. En eind dit jaar op de Woerd fase 1. Dit heeft mede te maken met het feit dat er altijd nog een kans bestaat dat de Slinge ooit nog eens buiten zijn oevers gaat treden.
Schitterende foto Ineke! Ik heb even gekeken in “het Grols Verleden”van de OVG, themanummer: buurtvereniging De Eibergseweg 75 jaar. Citaat: “De Slinge zag er voor de jaren 70 heel anders uit dan nu. Hij overstroomde in natte winters hele gebieden van de buurt. Als dit in de winter gebeurde en het ging vriezen dan kon er op de weilanden geschaatst worden. Dit gebeurde regelmatig in het lage gebied bij de familie Roerdink. Als het water in de Slinge zo hoog stond dat ook het water in de gracht steeg kon het ook nog wel eens gebeuren dat de Eibergseweg onder water kwam te staan.”
Mooie foto op de achtergrond de grolsche bierbrouerij links villa adriana rechts de maliebaan