Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Home.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Foto : Siegfried Plume
- Trefwoorden
- Zoekplaatje uit Groenlo :
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Het wachthuisje heeft gestaan achter de gebouwen van nu keukencentrum.(Ver Beek)t.o.de Keet Daar woonde vroeger een zekere Frits Floor. de Hupselse naam was Frits va’n Tol.deze naam had echter niets te maken met het wachthuisje.
Op Google kun je het huisje niet zien, staat onder een boom. Als je de boerderij van Reijerink (want daar gaat het om) nadert dan staat het huisje rechts van de toegang tot het erf, schuin voor de schuur en tegenover de boerderij. Je kunt niet echt bekijken, staat op priveterrein.
Bedankt voor al jullie inspanningen bij de zoektocht naar het wachthuisje. Een foto hiervan was blijkbaar ook een goed zoekplaatje geweest!
Hier is de oplossing: het wachthuisje bestaat nog steeds en wel bij de boerderij rechts van dit zoekplaatje. Ik weet het adres niet, Marhulzenweg of Marhulzenpad. Het is geïnventariseerd voor de monumentenlijst, maar nu weet ik niet meer zeker of deze er ook daadwerkelijk opgekomen is. Ook de oorspronkelijke plek langs de spporbaan is niet zeker. De een zegt Hupsel, de ander zegt bij de overgang Eibergseweg of Marhulzenweg. Maar hij bestaat nog en staat op het erf van de boerderij.
Denk dat iemand van de postduiven vereniging Eibergen wel kan vertellen waar het wacht huisje staat !
De boerderij Marhulzen wordt bewoont door te Maarsen.
Schepers van het museum in Eibergen wist waar het wachthuisje stond maar wilde het niet zeggen.Eigenbelang voor het museum.
Dirk, een foto van het wachthuisje staat op pagina 59 in het boek “Het boek van Hupsel” met als subtitel “Geschiedenis van een Eibergse buurtschap”. Dit wachthuisje dient nu als duivenhok, maar waar het wachthuisje nu staat, wordt er helaas niet bij vermeld.
Loes je zult ongetwijveld gelijk hebben maar in mijn geheugen stonden ze dichter bij Eibergen gr
Jan de betreffende huizen stonden *voor* de ,,Keet”als je van Grolle kwam rechts.
Het gaat om het wachthuisje bij de halte Hupsel waarvan op Stationsweb .nl staat:
“In 1917 open, in 1919 abri erbij (die komt van de halte Heerenstraat(bij Naarden/Bussum)). In 1938 wordt de abri verwijderd.”Ik herinner me vaag een verhaal dat het ding terechtgekomen is ergens in de buurt van dit zoekplaatje (achter het bord Einde Fietspad naar rechts, dus). Namen weet ik niet, kan ik dus ook niet noemen. Ben wel benieuwd of dat ding er nog staat.
Beste Joke dan was de Pastoor daar zeker ook geweest gr
Herman was dat geen Reirink ? gr Jan
Ik kan de boerderijnaam marhulzen niet plaatsen. heb meer aan de naam van de bewoners.IK ken de meesten bij naam en toenaam, misschien dat het wat meer duidelijkheid geeft als je de naaam van de bewoners van bboerderij marhulzen zou NOEMEN
Dirk, heb je deze informatie uit het boek “Het boek van Hupsel”?
Wat ik bedoel, is dat het haltegebouwtje na het opheffen van de halte Hupsel gekocht is door een boer bij Groenlo, die het op zijn erf weer heeft laten opbouwen. Maar het exacte verhaal ken ik niet.
Beste Jan.het moet een rijtje huizen geweest zijn,waar mensen woonden met heel veel kinderen schrijft een Hr Floors,en daar dichtbij was de halte.Maar daar is niet Marhulzen.
De broakmans Huuze stonden van af Groenlo komende rechts van de weg een eindje voorbij de Keet dacht dat het een rijtje van 4 was
Dirk,ik heb al wel gevonden dat in Hupsel tussen Groenlo en Eibergen een halte en opstapplaats was,geen station.Halte Hupsel is geopend 24 dec 1917 en gesloten 30 okt 1937.Zegt iemand de Braakmanswoningen iets?
Ik heb ooit gehoord dat bij de boerderij Marhulzen een schuurtje stond dat eerder gebruikt was als wachthuisje voor de halte Hupsel aan de spoorbaan van Groenlo naar Eibergen. Weet iemand daar iets van?
Dat links-rechts-slingertje op de fietsroutepaaltje zette me op het spoor: Als je van het fietspad komt moet je links over de brug en dan meteen weer rechts naar Tuinwereld.
Het is vandaag trouwens behoorlijk glad voor de hoedeltjes…!
Dirk,je hebt zeker de fietskaart bij de hand gehad,dat paaltje had ik weg moeten laten,MAAR Proficiat je hebt het goed.Nu hoeft niemand op zijn hoedeltje.
Marhulzenpad, bij de Slinge achter Marveld?
alweer 2keer,De computer slöt d´r al van op hol, markt dat ik bli´j bun.
Gelukkig ,ik hoef vandage neet op de fietse.
Gelukkig ,ik hoef vandage neet op de fietse.