Jaar: 1949Collectie: Eduard.M.Smit
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Notenboomstraat.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 1949
- Trefwoorden
- notenboomstraat,±1949,woning,oude museum
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Gerrit Jan Hallers en Johanna Scholl waren mijn Opa en Oma (die ik nooit heb gekend overigens); de vader en moeder van mijn moeder, Johanna (Jo) Kuiper-Hallers
Kan het zijn dat hierdoor, de verwijzing naar 2411, de kink in de kabel is ontstaan?
Gewoon hier boven bij het bericht van Gerrit op 2411 drukken en dan is het zo gepiept
Op foto 2411 van de BSG kun je zien hoe uit fraai vakwerk de zijmuur van bovenstaand pand er uit ziet.
Hallo Bernard als dat zo is,foto komt uit c.a !949.Kan ik het toch niet zijn geweest.1954 /1955 zal dat ook nog kunnen ook,omdat er van mij bekend was dat ik nog wel loslopend was,laat het den even omdraaiden weten we het.gr
Bernard ik kan mij niet voorstellen dat Kinderen in die tijd in een mooi zwart pak en schoenen aan op straat ging spelen en die witte haardos past ook niet bij een kind
Op dn webstea van Ans Luiken steet disse foto ok; in ’t album Notenboomstraat II.
Dee foto is scharper as dissen en löt dudelijk ’n spöllend kearltjen zeen.
Zee Ansluiken.nl
Hallo H. Waanders,
Mijn opmerking is een algemene opmerking over de ‘persoon’ die op de stoep zit. Ik bedoel u er niet mee.
Lees het als ‘iemand uit Lichtenvoorde’.
Hallo Erik,Als je het verhaaltje goed leest,dan ben ik geen lechenvoordsen.
Ja Hardy, ik denk ne Lechenvoordsen.
De fam. Abbink woonde voor de fam.Waanders opd,n angang.Maar dat hete toen nog niet zo. fam Abbink moet verhuist zijn in 1970.
Het is waarschijnlijk iemand die teleurgesteld is. En boos. Verdrietig en wanhopig. Gekwetst tot op het bot. Genegeerd en verstoten.
Talloze malen heeft hij aangebeld met de vraag wie er in dit huis gewoond heeft en wie er regelmatig op de stoep lag. Hij krijgt geen antwoord. Niks, Nada. Als mij zoiets overkwam zou ik ook van ellende op de stoep in elkaar zakken en net zo lang blijven zitten tot het verlossende antwoord kwam. Ik heb met hem te doen, wie het ook zijn mag.
Zo zie je maar weer zoveel Mensen zoveel zinnen een ding is duidelijk het is niet Te Broeke
Joop,
Ik heb ook even gekeken op SARA. Het is niet ‘overduidelijk’ ook op SARA niet. Maar het zou een spelend kind kunnen zijn. Het is misschien aannemelijker dat het kind is dan een pop. Hte blijft wel een mooie foto en zeker een mooie straat.
Ik heb nog eens even op SARA gekeken (had ik eerder moeten doen) en het is overduidelijk een spelend kind. Wat mij betreft is de discussie gesloten!
Dirk v/d Meer het zal wel kloppen wat je schrijft,ik weet wel dat de fam.Abbink ook op d,n angang gewoond en beheerder zijn geweest,maar of dit voor of na de fam.Waanders is geweest dat weet ik niet meer.
Erik, jij hebt wel veel fantasie. Het lijkt gewoon een spelend kind; normaal straatbeeld in die tijd. De foto lijkt mij uit de serie die in 1949 gemaakt is en zo’n beetje alle panden in Groenlo (binnenstad) bevat. In 1960 is nog eens overgedaan. De series waren in het bezit van de gemeente Groenlo. Ik weet niet waar ze heen gegaan zijn (SARA?).
En Paul die grup moet er nog wel zitten omdat de beide panden er gewoon nog staan.
Sorry voor mijn typewerk mobiel…… Het raam aan de zijkant van de stadsboerderij zit er niet meer, de gruppe nog wel.
Sorry voor mijn typewerk mobiel…… Het raam aan de zijkant van de stadsboerderij zit er niet meer, de gruppe nog wel.
Dit is gewoon een spelend (knikkeren?) kind, dat met z’n linkerbeen onder het rechterbeen door op de trap zit.
Ik denk dat de fotograaf een geintje heeft uitgehaald. Dit is geen mens iniedergeval. Ik denk dat de fotograaf een aangeklede pop hier heeft neergelegd. Hij wil daar mee tot uitdrukking brengen ‘een mens die te diep in het glaasje heeft gekeken en die even uitrust op de stoep’ Of een zwerver. Dit is echt een pop. Misschien inderdaad gebruikt bij een Abrahan of hadden ze dit soort gebruiken (Abrahan of Sara plaatsen) bij een 50 jarig iemand nog niet in de tijd dat deze foto is gemaakt? Weet iemand dat?
Paul schrijft tegenwoordig Hongaars. Maar hier nog even een vervolg op het verhaal van Gert te Lintum, hierboven:
Na het overlijden van mevrouw Corbelijn Battaerd-Huber in 1934 werd Notenboomstraat 20 verbouwd tot verenigingsgebouw door de diakonie van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Van 1955 tot 1973 was hier de protestantse kleuterschool gevestigd. Bewoners in de jaren 60/70 waren de familie Waanders (links) en juffrouw Losekoot (rechts). Later werd het gebouw D’n Angang genoemd.
,br> Juffrouw Losekoot was afkomstig uit Nijmegen. Zij had daar de bevrijding meegemaakt in september 1944. Mijn exemplaar van de “Kroniek van Groenlo” heb ik begin 1983 van haar geërfd.
Paul, is er een aanslag op je toetsenbord gepleegd?
Dat raam in de stadsboerderij zikant iso nietzschéen meer.
Dit pand nr.13 thans bewoond door fam.Abbink schilder en muziekmaker, woonde vroeger met zijn ouders ook schider in t,pand nr 20 van de ned.herv.gemeente tevens als beheerder,hier was eerder een kleuterschool,oefenruimte van gem.zang ver.exelcior,dinie dansschool begonnen, wie heeft er wel meer gebruik van gemaakt,hierna heeft de fam.Groothuis ook nog jaren het beheer in handen gehad,wat er nu nog te doen is en van wie dit gebouw nu is ,mij niet bekend.
Herstel: Coenraad Rauders was 59 toen hij met Leide van Dijk trouwde. Hij was 63 toen hij overleed.
Ik heb nog wat informatie over de bewoners van de stadsboerderij gevonden.
In 1811 woonde in de Nieuwestraat, tegenover Basten Asbeck, Alijda van Dijk. Zij was een ongehuwde moeder. Op 2 april overleed haar zoon Lambert.
Niet lang daarna trad Alijda (ook genoemde Leide) alsnog in het huwelijk: op 11 januari 1812 trouwde zij met Coenraad Johannes Rauders. Hij was een militair, 63 jaar, weduwnaar, afkomstig uit Freudenthal in Duitsland. Alijda is dan 37 jaar oud.
Het adres van dit echtpaar was de stadsboerderij, destijds Notenboomstraat 28. Ik weet niet of Rauders hier al vóór zijn huwelijk met Aleida woonde. Hun buren waren Bernardus Groot Antink (links) en Garrit Jan Koenderink (rechts). Deze buren hadden geen vaste baan, ze waren “daghuurder”.
Na een huwelijk van bijna 4 jaar overleed Coenraad Rauders, op 28 december 1815. Leide van Dijk hertrouwde in 1820, zij was toen 46, met een andere gepensioneerde militair: Jacobus Spies, 51 jaar. Ook hij is afkomstig uit Duitsland (Hinderforst). Dit huwelijk duurde 7 jaar: Jacobus Spies overleed op 30 september 1827 in de stadsboerderij. De buren waren H. Antinck (73, links) en J.H. Coenderinck (59, rechts).
Leide van Dijk bleef niet in de Notenboomstraat wonen, zij stierf op 75-jarige leeftijd in de Schoolsteeg 101. Aangevers waren toen kleermaker G. Grotenhuis en mandenmaker B.H. Jansen (die op de hoek Schoolsteeg-Barakkenplaats woonde).
In 1845 woonden in de stadsboerderij de schoenmaker Hendrikus Velhorst en zijn vrouw Grada ter Scheggert. De buren waren toen de landbouwers G.J. Groot Antinck (links) en Ant. Koenderinck (rechts).
B,Lange,Misschien kun jij ons dan nu eindelijk vertellen wie er in dit huis woonde??
Ja, ik herinner mij, haar naam was Liene.
Herman,ook jij bent een aanwinst
voor de sib, bedankt.
Herman kon je wel eens goed hebben oorspronkelijk kwam zij toch ook uit de Notenboomstraat.
volgens mij heette de vrouw van eduard groothuis Lineke ordelman
Dat laatste is me niet bekend.
Ans,volgens jou was bakker Milius zijn vrouw een zus van Te Broeke,wij hebben het niet over Bart en zijn vrouw maar over zijn moeder en vader,maar Te Broeke aan de Eibergseweg [schilder]buurman Gerrit B zijn opa Overbekking is dat ook familie ,tweede vraag Eduard Groothuis zijn vrouw wat was haar meisjes naam en was het een Grolsen of kwam ze van elders.gr
Hoi Jan,ga het vanavond nog even bekijken.Kan wel een pop zijn.volgens mij een dier met een jasje aan.We komen wel achter.
bel dan abbink wel even ,hij zou het kunnen weten.mag ik je groeten
Hallo Theo volgens mij is het een Abram Pop de bewoner zal wel 50Jaar zijn geworden hoe die bewoner heet weet er maar een gr
Hallo Jan.ik heb gisteren de foto bekeken,zo te zien is het een dier.zo niet,wat moet het dan klein hoertje zijn .Mijn antwoord.absolute onzin dit is geen mens.blijft een puzzel.Ga het even opzoeken op Google,ik hoor dan volgend jaar wel.mvg
Hallo Jan.ik heb gisteren de foto bekeken,zo te zien is het een dier.zo niet,wat moet het dan klein hoertje zijn .Mijn antwoord.absolute onzin dit is geen mens.blijft een puzzel.goed weeken
Heb het nog even nagekeken, die in de boerderij Notenboomstraat woonde was Willem Brandenbarg.
Ook ik dacht dat Gerrit Brandenbarg alleenstaande was met vraagteken,maar nee dus ;en in de Lepelstraat waar wij woonder zat voordien ook een familie Rotman.Kan mij nog goed herinneren dat er ook een Rotman Goudsmidstraat woonde en meende dat de dochter toen trico werkte aan de Borculoseweg,denk dat Jan Snijders ;de buurt ;er ook iets van moet weten,en er woonden toen meer Rotman;s in Grolle.Zullen er nog wat wonen??
Herman,Ze hadden zelf geen kinderen ,maar een aangenomen dochter.als het meisje op het veldje aan het spelen was waren Jo en Gerrit altijd in de tuin bezig.,want ze waren altijd bang dat iemand haar iets deed.Mijn Moeder kende de meisjes van Rotman van (vroeger)de zus van Jo woonde aan de Ruurloseweg.
Rooien Branden barg heette Gerrit met zijn voornaam hIj was een voetbalvriend van mijn vader bij het toenmalige K.W. hij is later nog een tijd scheidsrechter geweest . Hij was zeker geen vrijgezel maar getrouwd met Jo Rotman. zij hebben laatstelijk gewoond op de hoek Bisschop Pillip Rovenius straat hendrikstraat recht tegenover de tegenwoordige lagerer school de hoeksteen.
Theo ,deel de komplimentjes ook aan de kritiche beklager uit,is deze ook te vreden.Want deze zou ook geen commetaar hebben.
Theo volgende keer kun je beter eerst de foto laten schecken en dan complimentjes uit delen gr
hallo allen.heb de foto bij een kennis van mij laten schecken.deze kennis van mij heeft bijzonder mooie computer-apparatuur,we hebben Ingezoomd,resultaat dit is geen mens.zo ik het kon zien is het ingepakte poes of kater ter info
Ik zie dit ook als een persoon.Ik zal het toch zelf niet zijn geweest.Ik heb al eens gehoord dat ik als kind nog wel los lopend was.Als de foto uit 1949 komt kan dat dus niet.Als het een persoon is is heb ik het idee,dat hij een tussen pauze maakt van Cafe Weenink naar huis.En Bennie Is klasse dat jij dit allemaal weet Uniek.Groet
Ik ken geef foto die de Stadsboerderij van deze kant belicht.
Ik vraag me nu dan ook af of er nog steeds een gruppe is en dat raampje er nog in zit………
Ik denk dat er een naamsverwisseling heeft plaats gevonden met mijn broer Jan. Tot deze bijdrage heb ik nog met niemand gecommuniceerd over deze opname. Ik kom in de vergroting tot de conclusie dat er een kind op het stoepje zit.
Frappant dat zelfs een eeuw na 1845 nog steeds een Groot Antinck en een Abbink in de Notenboomstraat woonden.
Over bovenstaand huis schreef ik eerder iets in>BR>
Notenboomstraat II
Frappant dat een eeuw na 1845 nog steeds een Groot Antinck en een Abbink in de Notenboomstraat woonden.
Ja de “rooien”Brandenbarg was vrijgezel en maakte deel uit van het bestuur van buurtvereniging de WALNOOT.
Ans ik heb een Mail met uitvergroting van Jan Buijting gehad en die zegt dat hij er een Persoon in ziet maar niet dat het te Broeke is wat mailt Gerrit dan ?
en Bennie heeft het wederom bij het rechte eind ! Dat iemand met zijn leeftijd nog zo´n geweldig geheugen bezit is een aanwinst voor sib. Geweldig!
Hoi Gerrit,ne zwarten hond met ne witten kop,het is te Broeke zelf.Ik heb Ans gemailt en het nodige over deze man [meneer] verteld.
Vroeger woonde Reijerink naast Abbink de schilder,na Reijrink kwam Jan Nales.Toen Abbink na het huis is vertrokken van Eduward Groothuis,is in het huis van Abbink meende dat schooltje gekomen,en er naast woonde toen Piet ten Dijke,later Paaiens.
Ans,dat klopt Te Broeke had de tuin aan de Marhulzenweg – Malibaan ,hij ging er altijd na toen met zijn trekkarretje.en Brandenbarg broer van de winkelier Kevelderstraat,had als bijnaam ,rooienBrandenbarg,kan het ook zijn dat hij vrijgezel was.?
In 1845 wonen in de Stadsboerderij schoenmaker Hendrikus Velhorst en zijn vrouw Grada ter Scheggert. Het adres is dan No. 28 Noteboomstraat. Dat weten we omdat er toen aangifte werd gedaan van het overlijden van hun doodgeboren baby door de buren, de landbouwers A. Koenderinck en G.J. Groot Antinck.
Velhorst overlijdt in 1872, 58 jaar oud op huisnummer No. 34.
Was dat hetzelfde pand? Niet onmogelijk, rond 1850 is er omgenummerd, maar het kan ook verderop in de Notenboomstraat zijn. Een van de aangevers was de huisschilder Albertus Diederik Abbink. Het huisnummer van deze schilder Abbink was toen 38.
Branderbarg woonde in de latere Stadsboerderij,dan is dit één huis .rechts de voordeur en links de deur van de deel.verklaard misschien ook de verlaagde stoeprand
Toen het pand van Weeing afgebrioken was kon je mooi zien dat het pand Groothuis ook mooie vakwerknuren had opzij, net als de stadsboerderij.
Naar aanleiding cvan een vraaggesprek dit had met Miep Weeing het volgende:
Naast Weeing woonden drie vrijgezellen van Ten Broeke, Willem, Betje en Jo. Zij hadden een huis met een loods of deel opzij. Tussen Weeing en Ten Broeke was een grup. Ten Broeke had een grote tuin in de buurt van de Maliebaan. Naast Ten Broeke woonde Brandenbarg.
Gerrit heeft de foto uitvergroot en zo te zien is het dan een mens.
Als je de foto nog iets verder vergroot zie je toch wel heel duidelijk dat dit géén hond is!!
Dirk,links van het steegje was in die tijd circa 1949 het cafe van Bernard weeink-Van Schaik.En naast het museum rechts woonde ook een koster en wel Ter Bogt,voordien Hakse te Braake.
Joke dan is te Broeke zeker naar binnen gegaan
Als je de foto vergroot ,zie je dat er een hond op de stoep zit.
Rechts is het museum ,het huis wat hier afgebeeld is ken je natuurlijk niet terug .dat is helemaal verbouwd .en het huis links is ook verbouwd en daar heeft de Hr van Oss zijn praktijk.Voorheen Bibliotheek,Naast het Museum rechts staat nog een huis en dan komt de vroegere winkel en woonhuis van de Fam Grotenhuis of Groothuis?
Sorry wat vergeten,denk ook dat het Te Broeke is die daar op de stoep zit.
Hallo Dirk,de deur links ging je naar Groothuis ze woonden meer in het achterhuis ,en rechts de stoep op woonde Te Broeke,Dirk dan kan Te Broek zijn ouders wel eens de koster zijn geweest in de jaargetallen van wat je aan geeft op de Schoolstraat,hij was zoals ik vermelde klokkenluider,koster ging voor hem niet, door omstandigheden die ik niet vermel,wel wil ik deze na Ans mailen,indien je het wildt weten.Mvg
Er is trouwens een lange traditie van schilders Abbink in de Notenboomstaat. Op 30 maart 1858 werd hier Gerrit Jan Abbink geboren (die in 1913 als getuige optrad bij het huwelijk van Gerrit Jan Hallers en Johanna Scholl, ouders van Gerritjen Wissink-Hallers). Zijn vader Albertus Diderik Abbink en zijn grootvader Garrit Jan Abbink hadden óók als beroep “huisschilder”.
Bennie, bedoel je dat in het huis van Abbink zowel de familie Groothuis als Ten Broeke woonde? Of bedoel je met “links” het huis waar later de bibliotheek kwam en nu de orthodontist Van Os zit?
Er kwam een reactie binnen dat de spamcode niet meer kon worden ingevoerd. Dit is dus een test.
Voorheen woonde links de Familie Eduward Groothuis en rechts de Gait te Broeke,bijnaam de klokenluider,hij ging altijt de klokkenluiden bij de Protestansekerk,ook ik heb wel eens aan die touwen gehangen,Te Broeke wat was dat een sterk persoon.Alle twee families beste leu,maar ook overleden,wel heeft Eduward 2 zonen.En Theo ,inderdaat woont er nu Abbink en gezin.Ook een prima muzikant.
Hallo Eduard,ben even goed aan het kijken.Is dit dan huis waar abbink woont of nog woont