Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 9.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Gerard Halink
- Trefwoorden
- diverse personen,kranteknipsel,familie wientjes,trouwfeest,toone,fienne
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Tinus ter Bogt was met een dochter van Tone getrouwd en niet met een zuster van Tone Wientjes
Dat is niet moeilijk, andere Sibbers kunnen het ook.
Martie,wat wordt hier verkeerd gezeg?dacht toch wel dat Teun zijn dochter tegen Tinus te Bocht-Wientjes Opa moest zeggen,mogen wij niet corrigeren als er een fout wordt gemaakt ;over afdwalen van de foto.wat heeft dat te maken met netjes houden.
Martie graag maar hoe ?
Allereerst jongens, zullen we het leuk houden? Ten tweede, Teun is idd een aantal jaren geleden overleden.
Wij dwalen niet af en hebben het over een zoon van Tinus te Bocht -Wientjes,maar als je van Teun de kinderen er bij haalt is het wel hun groot- vader,waar wij het over hebben.
Martie klopt helemaal en een dochter van dat stel is getrouwd met Rob Pijnappel voor een paar jaar geleden nog Prins Carnaval en bekend van het Marveld maar we dwalen wel erg af van de foto
Moi,j Martie,Teun was een zoon van Tinus Te Bogt-Wientjes,en jawel hij is getrouwd met een dochter van postbode Gemming,Martie je mailt was,leeft Teun niet meer.
De Teun ter Bogt die hierboven genoemd wordt was getrouwd met een dochter (Annie) van postbode Gebbink. Tenminste, als die bedoeld wordt.
Hallo Gerard,hier kan ik en de sibbers mee verder;duindelijktaal en bedankt.
Tinus ter Bogt was niet getrouwd met een zus van Tone, maar met een dochter van Tone geheten Dine of Dina dat weet ik niet zo goed. Ik heb haar niet gekend ze was voor mijn geboorte al overleden.
Hallo Gerard,hier boven is al het een en ander vermeld,maar de hr Oostendorp beweert dat Tinus te Bocht gehuwd is met een zuster van Tone en hoe hete die zuster dan,citeer hr Oostendorp,mijn zwager is gehuwd geweest met een dochter van Tinus te Bocht,ik kent de hele familie,maar of het nu een zus van Tone is ??wacht al van 17-9 op antwoord.Mvg
Sorry voor de typfout vergezelle moet natuurlijk zijn vrijgezelle
De speculaties over Tone Wientjes he ik maar ff laten gaan, maar misschien geeft dit wat opheldering. Tone was getrouwd met Fine Walney en Marie Wietjes was de vergezelle dochter van van Tone. Marie Wietjes heeft jaren lang in de Kattenstroate gewoond, zij heeft eerst grootmoeder Wientjes aan het eind gebracht en daarna Tone.
Ik ben geen family maar ken ze wel ,Maar dat is de vraag niet,is Tinus gehuwd met een zuster van Tone;ja of nee.
En mijn Zwager is getrouwd geweest met een dochter van Tinus dus ik ken de hele Familie
Tinus ,heeft kinderen ,Bennie; Teun, Jan,eerste naam heb ik twijfels,maar Teun is gehuwd met een dochter van postbode Gemming,en jan met een dame uit Borculo,Bennie is gehuwd met een dame uit Winterswijk,dus wie weet meld er zich een van de kids.
Er was volgens mij ook nog een Zuster van Tone Wientjes met Tinus ter Bogt getrouwd
Er leeeft nog een dochter van Tone Wientjes en dat is mevr. Trees Bruggeman Wientjes. Annie Wientjes Harberts de vrouw van Bernard Wientjes die leeft nog en woont in het klooster
O ja,en Bruggeman- Wientjes.
Heb ze allen gekent,de kinderen van Tone en Fiene.
Er zijn er meer maar de meesten zijn overleden,ik weet niet of mevrouw WientjeHarbers [schoondochter]nog leeft.
De vrouw van gymnastiekleraar Theissen was ook een Wientjes.
Er moeten toch in Grolle nog kinderen van Tone in leven zijn,denk aan mev;Mosselaar -Wientjes,en aan Mev,Link -Wientjes,en leeft de hr Wientjes nog die werkzaam was brouwerij,was hij kantoor klerk of chef ,weet wel dat hij er werkte.
Hallo Joop,wat kan ik je wel vertellen; maar precies weet ik het ook niet meer.een deze dagen zal ik bij Paul Wientjes n; briefje in de brievenbus doen en dan hoor je hoe het in elkander zit;als hij zig dan meld.het is immers zijn opa.Mvg
Ik zit toch nog met een paar vragen. Fons en Ria Walterbos hebben het huisje in de Kattenstraat in 1977 gekocht nadat Marie overleden was. Ik kan me van daarvoor niet herinneren dat Tone, die eerder overleed, nog aan de Eibergseweg heeft gewoond. Is Tone misschien na het overlijden van zijn vrouw bij zijn zus gaan wonen die nog altijd in het oudershuis in de Kattenstraat woonde? Dit laatste is maar een aanname; kan iemand daar helderheid in brengen?
En nu we het toch over de Kattenstraat hebben; zo’n tweehonderd jaren geleden woonden in deze straat al Wolberinks , Wijgerinks en Wientjes. Hele oude Grolse familienamen dus.
Raadsel al weer opgelost.
Joop ,Tone Wientjes had een vrijgezelle zus ,en die heette Marie
Joop ze hebben inderdaad in de Kattenstraat gewoond denk dat ze later verhuisd zijn naar de Eibergseweg en wat die Voornaam Fienne aan gaat kan best de juiste naam zijn geweest maar dat de roepnaam Marie was dat hoorde je vroeger heel vaak
In mijn jeugd woonde Tone Wientjes in de Kattenstraat maar niet met Fien maar met Marie. Weet iemand hoe dat zit? Zijn dit zijn ouders soms?
Bedankt Gerrit, je hebt het goed leesbaar weergegeven.
Voor diegenen die moeite hebben met het dialect de volgende vertaling:
Toon Wientjes en zijn vrouw Fien van de Eibergseweg hebben vandaag groot feest; één Mei was het precies vijftig jaar geleden dat zij met elkaar trouwden en omdat 5 Mei zo’n ontzettend mooie dag is –Duitsland kapituleerde immers een paar jaar geleden- hebben zij maar besloten om het niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Ja… als je nog elf kinderen hebt en zesendertig kleinkinderen, dan moet je wel eens iets doen om ze allemaal tevreden te houden. En.. behalve dat zij goede vrienden met hem zijn, heeft Toon in Groenlo en verre omtrek een goede naam opgebouwd als natuurliefhebber. De Grolse jagers en drijvers mogen hem graag, want hij is met van alles wat er in het veld en springt en huppelt op de hoogte.
Ach ja hoe kan het ook anders; hij was nauwelijks van school af of het stropers- en jagersbloed begon te stromen als hij met zijn vaste kameraden de bossen in trok om te zien wat er daar te beleven viel. Wij geven niet graag de hazen en konijntjes, die zij toen het licht uit de ogen bliezen, de kost, want anders had je ’s winters slechts een aardappel op je bord. De boerenkool hadden de konijntjes en hazen dan al op….!
Als je nu met Toon nog over die tijd spreekt, glundert hij nog vooral als je het hebt over die oppassers uit die tijd, die hadden nogal wat moeite met deze jongens want… die schroomden niet om de hazen uit de strik te halen terwijl de jachtopzieners er met de neus boven op zaten. Ook als drijvers hoeven ze Toon niet veel meer te leren, want hij kan de bazen die hij in zijn leven heeft gehad niet op de vingers van beide handen natellen.
Toon staat bekend als een opgeruimde, plezierige kerel en het zal hem en zijn vrouw zeker niet aan belangstelling ontbreken, geloof dat maar want zoals wij intussen hoorden, heeft dat de Jagers-club van Grolle nog iets in het vet…!
Tone ,is 87 jr worden.
Een mooi stukje Grols Dialect hoe oud is Tone geworden ?