Statistieken: 9.525 foto's in 671 albums zijn 8.638.364x bekeken en hebben 57.142 reacties. Nog 94 in de wachtrij.

Jóddengang met Philip en Erna Maas

Jaar: 1945-1948Collectie: A. Maas
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Joddengang diverse personen.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : A. Maas
Collectie
A. Maas
Jaar
1945-1948
Afgebeeld op de foto
Op de foto zijn drie volwassenen te zien in de Jóddengang in Groenlo. Links staat vermoedelijk Philip Maas en in het midden Erna Maas-Klaber; de lange man rechts is niet geïdentificeerd. De mannen dragen een pak met overhemd en das, de vrouw draagt een donkere jurk of mantel. Zij staan buiten voor een eenvoudige muur, met onderaan een hekwerk. De foto wordt in verband gebracht met de periode kort na de Tweede Wereldoorlog, toen Philip Maas en Erna Maas-Klaber na het verlies van hun eerste partners opnieuw trouwden.
Samenvatting reacties
In reacties worden de personen links en midden herkend als Philip Maas en Erna Maas-Klaber. De lange heer rechts is niet geïdentificeerd. Daarbij wordt vermeld dat Philip en Erna na de Tweede Wereldoorlog zijn getrouwd, waarschijnlijk tussen 1945 en 1948. Beiden hadden hun eerste partner verloren in Auschwitz; bij Philip wordt Roosje genoemd. Ook wordt verwezen naar een gedenksteentje voor Roosje bij de deur van Klaas Vaak, het voormalige Broekenhuis.
Trefwoorden
Jóddengang, Groenlo, Philip Maas, Erna Maas-Klaber, Maas, Klaber, personen, portret, Tweede Wereldoorlog, Auschwitz, Joodse geschiedenis, gedenksteen, Klaas Vaak, Broekenhuis

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

3 gedachten over “Jóddengang met Philip en Erna Maas”

  1. 26 augustus 2012 om 12:00

    Ze zijn na de oorlog getrouwd. Dat moet tussen 1945 rn 1948 geweest zijn. Beiden hadden ze hun eerste partner verloren in Auschwitz. Philip zijn vrouw Roosje, waarvoor afgelopen vrijdag een steentje gelegd is. Het steentje ligt voor de deur van Klaas Vaak (voorm. Broekenhuis),

Plaats een reactie