Jaar: 1937Collectie: G. Epppingbroek
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Barakkenplas.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : G. Epppingbroek
- Collectie
- G. Epppingbroek
- Jaar
- 1937
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de Barakkenplaats bij de Barakkenplas in Groenlo te zien, gedateerd 12 november 1937. Langs een onverharde weg of erf staan eenvoudige woonhuizen en boerderijachtige gebouwen met pannendaken en enkele schoorstenen. Links staat onder een grote boom nog een afzonderlijke woning of schuur in beeld; rechts loopt een rij gevels schuin naar achteren. Bij de huizen zijn hekwerk, deuren en ramen zichtbaar en aan de rechterzijde hangt was buiten. Deze opname is een ruimere uitsnede van een andere foto uit hetzelfde album, waardoor links meer van de bebouwing te zien is. De plek wordt in reacties verbonden met de boerderij van de familie Frank op de Barakkenplas, het ouderlijk huis van Toon Frank.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties komt naar voren dat deze bebouwing op de Barakkenplas wordt herkend als de boerderij van de familie Frank, ook genoemd als ouderlijk huis van Toon Frank. Verder wordt vermeld dat opoe ter Braak, weduwe Th. ter Braak-Lucassen, vermoedelijk tussen 1953 en 1958 in het één na laatste huisje woonde met haar dochter Doortje ter Braak. In de omnummergids van 1956 worden onder meer J. Huijskes, wed. Th. ter Braak-Lucassen, J. Frank en een pakhuis genoemd. Dat pakhuis wordt mogelijk in verband gebracht met Vissers Zaden, maar dit is niet zeker.
- Trefwoorden
- Groenlo, Barakkenplas, Barakkenplaats, 12 november 1937, familie Frank, Toon Frank, J. Frank, boerderij, stadsboer, woonhuizen, erf, waslijn, familie ter Braak, Th. ter Braak-Lucassen, Doortje ter Braak, J. Huijskes, pakhuis, Vissers Zaden
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Het huis van (we noemden haar tante Doortje) is na haar overlijden/of verhuizen in handen gekomen van Johan Huijskes.Gerard en ik speelden veel op de zolder en maakten een hut van de kratten waar kachels in zaten.Ik weet ook nog dat tante Doortje zij Frans moei neet naor hoes oew bruur Alfred is onder ne auto kom’n.En het was waar Alfred was onder de auto van Taxi Freije gekomen.
Loes mijn opa komt ook van de Rietmolen Henderik ter Braak geb. 4-2-1879 en overleden24-7-1957 ik denk datJan Henderik ter Braak Geen broer is van mijn opa maar een broer van mijn opa zijn vader gezien de leef tijd? Mijn opa zijn zus was Grade ten Brincke ter Braak dat was de moeder van Hendrik Gerhard Anna ten Brincke mijn opa en Grade waren twee kinderen van het eerste huwelijk uit het tweede huwelijk ook nogvier kinderen geboren
Johan,Ebberskamp komt mij vaag bekend voor.De tante die is gestorven omstreeks1970.
Mijn opa dus ook de opa van de
fam.Hoffman,Jan Hendrik ter Braak geb.9-5-1856 te Rietmolen
Loes waar kwam Doortje ter Braak zijn vader van daan? de Fam. Hofman heeft ook wat met Doortje te doen en was dat in Aalten de Fam. Ebberskamp??
Loes ik ben heel benieuwd hoe de uiteindelijke stamboom er uit komt te zien.
Ans,deze familie staat op,,diverse personen 8″.Opoe met de knipmutse.Ik ben met de stamboom bezig maar deze namen ter Braak en Lucassen
zijn er héél veel van.
Johan Ik weet alleen dat jou vader ’n neef was van mijn moeder en ze beiden ’n gezamelijke tante hadden in Aalten.
Loes kun je je verder nog iets herinneren van de familie van je opoe?
Loes is dat nog Fam. van mijn ja hoe zit dat dan?
Ja Ans dat was mijn opoe ze woonde hier met haar dochter
Doortje ter Braak.
Loes was dat jouw opoe?
pardon, de naam van de fietsenmaker was Koopmans.
Het was een maandag want de was hangt aan de lijn. Wie woonden hier nog meer dan de stadsboer Frank? In de omnummergids van 1956 staat<BR<
01. J.Huijskes A.368.a <BR> 03. Wed Th ter Braak -Lucassen A.386
05. J. Frank A,387<BR>
07. pakhuis A.388
Waar was dat pakhuis? Zouden ze het gebouw van Vissers Zaden bedoelen dat niet op de foto staat?
In het één na laatste huisje heeft opoe ter Braak nog enkele jaren gewoond 1953-1958???
Schitterende foto, nostalgie druipt er vanaf…
Deboerderij van de Fam. Frank op de Brakkenplas prachtige Foto dit is het ouders huis van Toon Frank
Deboerderij van de Fam. Frank op de Brakkenplas prachtige Foto dit is het ouders huis van Toon Frank