Familie Schröer

Een familiefoto van de familie Schröer in Groenlo, gedateerd 1893. In reacties wordt de familie in verband gebracht met de Lievelderstraat.

Informatie over deze foto – sluiten
Fotocredit
Collectie : Famlilie Schröer.
Collectie
Famlilie Schröer.
Jaar
1893
Afgebeeld op de foto
Op de foto is een familieportret van de familie Schröer te zien, met onder meer de ouders en opa Schröer. Acht personen, volwassenen en kinderen, poseren dicht bij elkaar voor de gevel van een woning met twee vensters. De volwassenen dragen donkere, nette kleding; de mannen hebben jasjes en vesten aan en de kinderen zitten vooraan. De opname wordt in verband gebracht met Groenlo en met de familie Schröer, die in reacties wordt genoemd bij de Lievelderstraat. Of deze foto ook aan de Lievelderstraat is gemaakt, is niet vastgesteld.
Samenvatting reacties
Uit de reacties komt naar voren dat de familie Schröer, ook gespeld als Schroer of Schróer, in de Lievelderstraat in Groenlo woonde. Een reageerder noemt Josef Schröer en vermoedt dat hij op de foto naast zijn opa staat, waardoor ook Josef zijn vader mogelijk is afgebeeld. Verder wordt herinnerd aan een oud pand in de Lievelderstraat, met een dichtgemetseld raam waarop een ouderwets rolgordijn of marquizette was geschilderd.
Trefwoorden
Familie Schröer, Schroer, Groenlo, familiefoto, familieportret, Lievelderstraat, Josef Schröer, ouders, opa, kinderen, volwassenen, 1893

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Familiefoto"s.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

5 gedachten over “Familie Schröer”

  1. 3 april 2013 om 12:00

    Ongeveer schuin tegenover jou Joop , in een heel oud pand. Ik herinner me een raam dat dichtgemetseld was en aan gestuuct en daarop hadden ze een ouderwets rolgordijn geschilderd. Dus onderkant zwart met daarboven wit met witte kwasten. Er is ook een naam voor zo’n rolgordijn maar die schiet me niet zo snel te binnen.

  2. 2 april 2013 om 12:00

    Schóer uit de Lieveldestraat,naast zijn opa staat Josef Schróer,dus dan staat Josef zijn vader die ik niet heb gekent op deze foto,zal Joop eens bellen een zoon van Josef de timmerman.Josef had veel kinderen jongens en meisjes,veel hebben het gezicht van hun vader.

Plaats een reactie