De ijscokeet van de familie Van Uhm stond op de hoek van de Ruurloseweg en de Tramstraat in Groenlo. Laurens Gebbink staat bij het verkoopraam van de kleine kiosk. Lees verder
Informatie over deze foto – sluiten
- Fotocredit
- Collectie : Laurens Gebbink
- Collectie
- Laurens Gebbink
- Jaar
- jaren 1950
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de ijscokeet met Lonneker ijs van de familie Van Uhm te zien op de hoek van de Ruurloseweg en de Tramstraat in Groenlo. Laurens Gebbink van Ruurloseweg 8 staat als jongen bij het verkoopraam van de kleine houten ijskiosk. In en bij de kiosk zijn meerdere personen aanwezig, vermoedelijk voor de verkoop en aankoop van ijs. De kiosk heeft ramen rondom, een toonbank aan de straatzijde en reclame voor ijs bovenaan. Op de achtergrond is de oorspronkelijke villa Welgelegen zichtbaar, nog zonder de latere aanbouw van Meijer. Het straatbeeld toont een eenvoudige afscheiding langs de weg, een trottoir en bebouwing met groen rondom.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat de jongen bij het verkoopraam is herkend als Laurens Gebbink van Ruurloseweg 8. Reageerders herinneren zich de waterijsjes die hier werden verkocht. Ook wordt genoemd dat er na een bezoek aan het consultatiebureau een ijsje werd gekocht. De achtergrond is herkend als villa Welgelegen in de oorspronkelijke vorm, vóór de latere aanbouw van Meijer.
- Trefwoorden
- Groenlo, Ruurloseweg, Tramstraat, ijscokeet, ijskiosk, Lonneker ijs, familie Van Uhm, Laurens Gebbink, Ruurloseweg 8, villa Welgelegen, Meijer, waterijs, ijsverkoop, verkoopraam, consultatiebureau, straatbeeld, jaren 1950
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Ruurloseweg.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
ja we moeten echt eens afspreken Ans maar hoe doen we dat via email of FB ?
Ik zou zeggen, kom nog eens naar Grolle, dan maken we een nostalgisch wandelingetje door onze stad.
oh geweldig Ans om hier een foto van te zien!!!! dank je
Hier werd het ijsje voor Marleid gekocht nadat ze een prikje kreeg bij het consultatiebureau.
Helemaal correct, dit ben ik, Laurens Gebbink van de Ruurloseweg 8.
Martie je was me net voor
Volgens mij ben jij dat zelf Laurens Gebbink.
Ja, zo was het. Inderdaad leuk om terug te zien. Ik vraag mij af wie van de jongens van Gebbink er hier een ijsje haalt. Ben jij dat Laurens? Op de achtergrond is nog de oorspronkelijke villa Welgelegen te zien, zonder da latere aanbouw van Meijer.
Wat is dit leuk om terug te zien. Heerlijke waterijsjes herinner ik me.