Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Herdenking 1940-1945.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Bert Smeenk
- Trefwoorden
- herdenkingen,kruis,bevrijding,31 maart 1946,waarschijnlijk,bart milieus
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Martie,voor Zondagavond kom ik noch in Grolle,moar wal horror ,slimmer als Parijs.
;Dood is dood,Wee ze hebt,zólt ze hollen;Martie kan er aan toevoegen;Duitse Hanne mot doar no noch voar rare taferelen zorgen’,geregeld hoart doar de mensen hoar schreewen Noar Willem bolzewiek den man met dat kistjen,volgens mienen bron heb dee twee in Rusland rond de zworwen,kiek Martie ik heb zelfs bie ne karkhog woond;maar rust is doar nooit,moar de enen gelooft doar in en den anderen neet,mvg bennie..
Bennie, nee dat verhaal van Willem Nijkamp heb ik niet, ben zeer benieuwd!
ik kan me herinneren dat niet ver van het hek ook nog een grafsteen was. Dat kon je vanaf de weg zien.l
Ja Martie , die gemeentelijke stortplaats liep vol water en je kon er in de winter op schaatsen. Vlak daarbij was de boerderij van Nijkamp.
Bert, bedankt voor de info.
Martie;als ze het niet weten weten ze het nu;ook gemeente amtenaren kijken sib.Je heb gelijk Martie;gerehabiliteerd;aleen jammer dat veel ouders dit moment niet meer hebben mee gemaakt;laten wij maar zeggen ;het is hun [geloof] vergeven;en zo hoort dat ook.Martie ,heb jij ook het verhaal van Willem Nijkamp;het Grolse vrómdenkerkhof.zo niet stuur of breng hem jou.gr
Bennie, de weg wordt door Rijkswaterstaat aangelegd en ik weet niet of men bij de gemeente van nu op de hoogte is van dit gegeven. Wat betreft de ongelovigen en de ongedoopte kinderen, daar ben ik het met je eens. Gelukkig is men daar later op terug gekomen en zijn allen die dat is overkomen gerehabiliteerd d.m.v. een monument vooraan op de begraafplaats.
Ja Ans, dat bedoel ik ook. Later heeft daarachter nog een gemeentelijke strortplaats gelegen en volgens mij staan de stalen hekken van de ingang er nog.
beste Gerrit Buijting, de publicatie heet Groenlo 40-45 en is geschreven door Harrie Blanken. De foto en het verhaal staat op blz. 92.
Mvrgr. Bert
Beste Martie;er liggen er wel meer als alleen DuitseHanne,en opgraven;dennk niet als ze met de weg bezig zijn om het niet na 70 jaar te doen,kijk een weg wordt uitgegraven en dan komen ze de schaletten tegen en dat risico wordt niet genomen want daar komt dan praat van;zover laat de gemeente dat niet komen.In Grolle weten noch veel mensen dat daar de armen kerkhof en vuilnisbelt was,ja Martie wat ne combinatie,kerkhof vuilnisbelt;treurig moar dat was vrógger;en als ik het dan hier over heb;denk ik gelijk aan Henk Bekkennutte ,en de ongedooptekinderen.ook deze werden laat ik maar rustig zeggen gedumt door het RK geloof..
Maar is Duitse |Hanna niet een eind verder begraven in een bosje ter hoogte van Nijkamp>? Daar was een openbaar kerkhof toch?
Inmiddels heb ik de publicatie van Harry Blanken gevonden “Groenlo ’40-’45”. Daarin schrijft hij op blz. 120 Tijdens gevechtshandelingen op 31 maart 1945 aan de Eibergseweg sneuvelde J.K.Alvey, Genadier Guards (lag aanvankelijk begraven in een weland bij Reukers aan de Eibergseweg. Is nadien overgebracht naar een Engelse begraafplaats). Dus mijn vermoeden van dat kerkhof is onjuist maar het was ernaast. Het beschreven huis van de fam. Keizer blijkt dus te kloppen.
Bennie B, dat wat je zegt dat daar zwervers werden begraven klopt, ook Duutse Hanna is daar begraven. Hoe dat nu gaat nu daar de nieuwe N18 overheen gelegd gaat worden? Duutse Hanna zal daar dan nog begraven liggen, of ze ooit herbegraven is op een andere locatie is mij niet bekend.
Maar is Duitse |Hanna niet een eind verder begraven in een bosje ter hoogte van Nijkamp>? Daar was een openbaar kerkhof toch?
Beste Bert, wil je dan wel de verwijzing naar die publicatie nader toelichten. Wij zoeken op SIB graag, zo mogelijk, alles uit.
het is mij bekend dat deze foto al eens is gepubliceerd, maar toen is de foto gerasterd. Ik heb een origineel omdat een van mijn familieleden er op staat, het gaat me eigenlijk puur om de namen van de personen. De rest is wel te vinden in de publicatie.
mvg.
het gaat mij vooral om de personen die hier op staan. Wie herkent ze.
Mijn moeder is gecremeerd en in Eibergen overleden. Deze foto en nog een paar foto’s meer zaten in haar nalatenschap. Dit even voor de volledigheid hoe ik aan deze foto’s kom. Mvg.
Gerrit,denk dat deze Diny Smeenk -Millius op de prottestansekerhof lig,veel fam;leden Millius liggen hier.Gerrit dat kerkhofje lagen allen mensen ;armen ,zwervers.Mvg
de dame met de witte blouse zou mijn tante gerrie oesterholt kunnen zijn. zij is de dochter van de slager piet oesterholt uit de goudssmitstraat
Ik denk dat dit op het voormalige kerkhofje is aan de Eibergseweg tegenover het huidige laad/losplaatsen van Veld koeltchniek. Links op de foto zie je nog juist het huis van de fam. Keizer. Als je in het album “Groenlo van toen >> Eibergseweg” de 17e foto bekijkt, zie aan de rechterkant exact dezelfde bomengroep als die op bovenstaande foto die boven het dak van Keizer uitsteken.
Herkend iemand personen op deze foto.
“Bij het graf van de op 31 maart 1945 gesneuvelde Engelsman J. Alvey in de weide van de familie Reukers aan de Eibergseweg werd regelmatig een bloemenhulde gebracht. Alvey werd later op een soldatenkerkhof herbegraven.” Bron:Groenlo ’40 – 45′ door Harrie Blanken.
Ik dacht aan Eibergseweg hoek Vredenseweg daar was een graf van een gesneuvelde soldaat werd de eerste jaren op 4Mei ook herdacht.
ik kan me nog voor stellen als ik me niet vergis dat dit graf in de hoek van de wei bij de Fam. Ruekers aan de Eibergseweg die hebben ze later op gegraven maar ik heb het van horen zeggen.
Even ter aanvulling. Op het kruis staat: Thy Will be Done. Uw wil geschiede. Matth 6:10. Mvrg André