Gradus Hermanus Tobias Oosterholt in uniform

Portret van Gradus Hermanus Tobias Oosterholt uit Groenlo, bijgenaamd d’n Gleunigen, in militair uniform. De foto is waarschijnlijk gemaakt rond zijn diensttijd.

Informatie over deze foto – sluiten
Fotocredit
Collectie : H. Oosterholt
Collectie
H. Oosterholt
Jaar
circa 1904
Afgebeeld op de foto
Op de foto is Gradus Hermanus Tobias Oosterholt uit Groenlo te zien in een studioportret, staand in militair uniform. Hij poseert rechtop naast een decoratieve zuil, met een geschilderde achtergrond en een sierlijke omlijsting. Boven in de omlijsting staat de tekst: “Herinnering aan mijn diensttijd”. Uit de reacties blijkt dat hij in de familie bekendstond als d’n Gleunigen. Hij werd geboren in Groenlo op 29 december 1883; de foto wordt in de reacties in verband gebracht met zijn jonge jaren en zijn diensttijd.
Samenvatting reacties
De reacties identificeren de afgebeelde man als Gradus Hermanus Tobias Oosterholt, geboren in Groenlo op 29 december 1883. Hij zou ongeveer twintig jaar oud zijn op deze foto. Later woonde hij met zijn vrouw J.C.C. Hoeben aan de Rabeldersteeg, nadat zij vanuit Bocholt naar Groenlo kwamen; de oudste twee kinderen werden in Duitsland geboren. Als beroepen worden polderwerker en brouwersknecht genoemd. Familieleden herkennen hem als overgrootvader en noemen zijn bijnaam d’n Gleunigen. Ook wordt vermeld dat vissen binnen de familie Oosterholt een bekende liefhebberij bleef.
Trefwoorden
Gradus Hermanus Tobias Oosterholt, G.H.T. Oosterholt, d’n Gleunigen, Oosterholt, Groenlo, militair, diensttijd, uniform, studioportret, statieportret, Diverse Personen, Rabeldersteeg, Bocholt, polderwerker, brouwersknecht, J.C.C. Hoeben

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 7.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

8 gedachten over “Gradus Hermanus Tobias Oosterholt in uniform”

  1. 18 juni 2014 om 18:33

    En dan is dit waarschijnlijk de grootvader van het stel kinderen dat vandaag (18-06-1914) op Scherpinbeeld staat. Geweldig, die informatie die ineens weer boven water komt.

  2. 23 oktober 2013 om 12:00

    Inderdaad Dirk stond het “Stevenshoes” naast de Canisiusschool waar later de toegangsweg was naar de brandweerkazerne. Tik Stevenshoes in het zoekvenster en je ziet de boerderij.

  3. 22 oktober 2013 om 12:00

    Het is echt “Gradus” Maar blijkbaar vond men later “Gerardus” moderner of voornamer, of wist men de precieze naam gewoon niet. Een fragment uit de geboorteakte: “In het jaar een duizend acht honderd drie en tachtig, den negen en twintigsten der maand December is voor ons, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Groenlo, provincie Gelderland, verschenen: HARMANUS JOHANNES OOSTERHOLT, oud acht en dertig jaren, daglooner, wonende alhier, die verklaarde aangifte te doen, dat zijne echtgenoote GRADA WILLEMINA SONDEREN, zonder beroep, mede alhier woonachtig, op den negen en twintigsten der maand December dezes jaars, ten vier ure des voormiddags in het huis Nieuwe Straat A118 binnen deze gemeente bevallen is van een kind van het mannelijk geslacht, aan welk kind worden gegeven de voornamen van GRADUS HERMANUS TOBIAS.” De akte is ondertekend door de vader H. Oosterholt, de ambtenaar F.P. Stottelaar en de getuigen J.H. Stevens (73) en F. Roosink (48). Deze getuige/buurman Jan Hendrik Stevens had een boerderij in de buurt van de tegenwoordige Canisiushof.

  4. 21 oktober 2013 om 12:00

    foto van mijn overgrootvader. dat vissen zit bij de oosterholts nog steedts in het bloed…. alleen zijn eerste naam weet ik niet of die goed is want ben namelijk naar hem vernoemd moet dat niet gerardus zijn????????

  5. 17 oktober 2013 om 12:00

    Bennie, hij was Nederlander, maar heeft in z’n jonge jaren wel in Duitsland gewoond. Gradus Hermanus Tobias Oosterholt. Geboren in Groenlo in 1883, dus 20 jaar oud op deze foto. Vestigde zich in 1913 met zijn vrouw J.C.C. Hoeben in de Rabeldersteeg, vanuit Bocholt. In Duitsland zijn ook de oudste 2 kinderen geboren. Beroepen in die tijd: polderwerker en brouwersknecht.

  6. 16 oktober 2013 om 12:00

    Pracht foto,van een geweldige man en goeien visser.en kruisjassen dat kende hij ook goed,als hij bij Toon Nales aan het kaarten was met de groep o,a,met Willy Van Druten dan ging het er hefftig an to.ik meende dat hij duitser was maar dus niet.

Plaats een reactie