Jaar: ±1922Collectie: Eduard.M.SmitFoto van: Collectie : Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- ±1922
- Trefwoorden
- lichtenvoordseweg,±1922,personen,huizen,bomen
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Dit is inderdaad Café Nijland (’t Kanon) en we kijken richting Winterswijkseweg
Zal het wal mis hebben maar denk aancafe Nijland.
Was dit niet het huis van de “smit” Geerdink hoek Lichtenvoordseweg / Dekenhooimansingel
klopt bijna, midden groeneweg
Dat was toch het rijtje huizen aan het begin van de Nieuwe Groeneweg?
Gerardus Johannes Antonius Nijland wordt in het boekje “Zeg maar Harry” niet met name genoemd. Maar hij was degene die door het smokkelen tijdens de eerste wereldoorlog rijk werd. Hij heeft een rij huurhuizen laten bouwen, zijn dochters konden studeren etc. Lees het boekej er maar op na.
Een dochter was gehuwd met meester Leunissen, leraar op de Canisius basisschool, en de andere twee waren ook werkzaam in het onderwijs. Marietje op de ULO en Wim eveneens op de Canisius basisschool.
Wat een mooie laan was dit stuk van de Lichtenvoordseweg destijds… Links de caféhouder Gerardus Johannes Antonius Nijland? Geboren 8 maart 1880 te Groenlo, in 1903 getrouwd met Geertruida Johanna Oonk (geboren 16 november 1872). Drie dochters werden geboren in 1906, 1907 en 1910.
Links café het Kanon van Nijland. In de verte, onder de bomenrij door, is de bewegwijzering nog te zien aan de Winterswijkseweg voor huize Vredenhof.
Op welke plek is de foto genomen? Kijken we richting Winterswijkseweg?