Deze oude ansichtkaart toont de Lichtenvoordseweg in Groenlo, toen aangeduid als “Lichtenvoorsche weg”. Rechts tussen de bomen ligt villa Sonnevanck, later bekend als het Groenlose Bosch. Lees verder
Informatie over deze foto – sluiten
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- circa 1902
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de Lichtenvoordseweg in Groenlo te zien op een oude ansichtkaart met bovenaan het opschrift “Groete uit Groenlo” en onder de afbeelding de oudere straatnaamspelling “Lichtenvoorsche weg”. De opname kijkt langs een door hoge bomen omzoomde weg in de richting van de Winterswijkseweg. Rechts is, deels verscholen achter bomen en een hekwerk, villa Sonnevanck zichtbaar. Deze villa werd in 1898 ontworpen door architect Jan Stuyt en is later bekend als het Groenlose Bosch. Onderaan de kaart staan de uitgever G.J. Wiegerink uit Groenlo en drukkerij La Rivière & Voorhoeve uit Zwolle vermeld.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat de locatie is herkend als de Lichtenvoordseweg, gezien in de richting van de Winterswijkseweg. Rechts staat villa Sonnevanck, later bekend als het Groenlose Bosch. Ook wordt genoemd dat Jan Stuyt de villa in 1898 ontwierp en dat hij meerdere villa’s in Groenlo op zijn naam heeft staan.
- Trefwoorden
- Groenlo, Lichtenvoordseweg, Lichtenvoorsche weg, villa Sonnevanck, Groenlose Bosch, Winterswijkseweg, Jan Stuyt, G.J. Wiegerink, La Rivière & Voorhoeve, ansichtkaart, oude ansicht, villa, architectuur, straatbeeld, bomenlaan, hekwerk
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Lichtenvoordseweg.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
We weten nu dat Jan Stuyt meerdere villa’s in Groenlo heeft ontworpen.
Dit is de Lichtenvoordseweg en je kijkt richting de Winterswijkseweg. Rechts zie je villa Sonnevanck. Jan Stuyt heeft deze woning in 1898 ontworpen.
Voor ons de Winterswihjkseweg en rechts in beeld het huis dat nu het Groenlose Bosch heet.