Begin van de Spoorstraat

Het begin van de Spoorstraat in Groenlo, met het huis van de familie Ten Wolthuis en de haag langs hun tuin. Naast het huis lag de toegang tot een paadje.

Informatie over deze foto – sluiten
Collectie
Eduard.M.Smit
Jaar
jaren 1970
Afgebeeld op de foto
Op de foto is het begin van de Spoorstraat in Groenlo te zien, met rechts het huis van de familie Ten Wolthuis. Langs de voortuin staat een hoge haag en bij het hek lag de toegang tot een paadje naar rechts. Links is een deel van een bijgebouw of schuur zichtbaar, met een container of aanhanger en enkele losse materialen bij de straat. In de achtergrond zijn verdere bebouwing, een straatlantaarn en antennes te zien. Uit lokale herinneringen blijkt dat verderop de meelfabriek van Fornier lag en daartussen het opslagterrein van Hein Arink.
Samenvatting reacties
Uit de reacties blijkt dat in dit huis de tweeling Mimi en Joke ten Wolthuis woonde, samen met hun moeder Grada ten Wolthuis-Bongers (1903-1989). De tweeling werd geboren in 1933. Vader en grootvader Ten Wolthuis waren brievenbesteller in Groenlo. Mevrouw Ten Wolthuis wordt ook herinnerd als strijker, iemand bij wie veel Grollenaren kwamen met klachten zoals rug- of hoofdpijn. De zussen brachten hun laatste jaren door in De Molenberg. Ook wordt herinnerd dat de meisjes goed accordeon speelden.
Trefwoorden
Groenlo, Spoorstraat, Ten Wolthuis, Wolthuis, Bongers, Grada ten Wolthuis-Bongers, Mimi ten Wolthuis, Joke ten Wolthuis, huizen, woonhuis, haag, hek, paadje, container, brievenbesteller, postbode, strijker, Fornier, meelfabriek, Hein Arink

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Spoorstraat.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

4 gedachten over “Begin van de Spoorstraat”

  1. 27 juli 2015 om 07:58

    Mooie foto en zeer herkenbaar. Huis van de familie Ten Wolthuis, dan de haag langs hun tuin en voor het hek kon je rechtsaf het paadje in dat naar ons huis leidde. Verderop de meelfabriek van Fornier. Daartussen het opslagterrein van Hein Arink.
    Begrijp ik nu goed dat beide dames Ten Wolthuis niet meer leven? Mimi heb ik een paar jaar geleden nog gezien in het restaurant van De Molenberg toen wij als R.K. Herenkoor uit Winterswijk hebben gezongen in de kapel. Als kind veel bij Ten Wolthuis geweest. De meisjes speelden uitstekend accordeon. Tijd vliegt voorbij maar deze jeugdherinneringen blijven. Leuk!
    Inderdaad Bennie, mevrouw Ten Wolthuis was strijker en bijzonder aardig en sociaal. Woensdag naar Grolle, meeting met Fons Monasso en Maria en Harrie Platter en Marijke. Effen oldewets tekeer goan.

  2. 23 juli 2015 om 04:17

    Gm Dirk,weet je dat mevrouw Wolthuis ook strijker was;hier bedoel ik mee die veel last had rug ,hoofdpijn enz kon bij mevrouw terecht;mijn moeder ging er weleens heen;als ze streek ofwat ook dat liep haar het zweet uit het gezicht en handen.Vele Grollenaren gingen naar haar toe;Wolthuis de postbode zie hem nog zo lopen.dood goeie mensen.

  3. 23 juli 2015 om 02:57

    Hier woonde de tweeling Mimi en Joke ten Wolthuis met hun moeder Grada ten Wolthuis-Bongers (1903-1989). De tweeling was geboren in 1933. Mimi is begin dit jaar als laatste van de tweeling overleden. Vader en grootvader Ten Wolthuis waren brievenbesteller in Groenlo.

Plaats een reactie