Jaar: jaren 1970
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Barakkenplas.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Jaar
- jaren 1970
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is een smal straatje aan de Barakkenplaats, ook vermeld als Barakkenplas, in Groenlo te zien. De straat heeft een klinkerbestrating en wordt aan beide kanten begrensd door bakstenen bebouwing. Links staat een pand met op de ruit de naam Johan Huijskes; lokale reacties verbinden deze plek met een vroegere fietsenzaak van rijwielhersteller Koopman en later met smederij Huijskes. Rechts aan de gevel staan verkeersborden en op de voorgrond zijn haaientanden op het wegdek zichtbaar.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat meerdere inwoners deze straatjes kennen als de Barakkenplaats, terwijl ook de naam Barakkenplas wordt gebruikt. Links in het straatje zou eerder rijwielhersteller Koopman hebben gewoond en gewerkt; zijn zaak werd later overgenomen door assistent Wim Elshof. Daarna werd het pand volgens de reacties verbouwd tot smederij Huijskes, waar Johan Huijskes paarden besloeg. Achter dit pand wordt het huis van de familie Frank genoemd.
- Trefwoorden
- Groenlo, Barakkenplaats, Barakkenplas, straat, straatbeeld, steeg, klinkerstraat, rijwielhersteller, fietsenzaak, Koopman, Wim Elshof, smederij, Huijskes, Johan Huijskes, paarden beslaan, familie Frank, verkeersborden
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Links in het straatje woonde rijwielhersteller Koopman, de opa van Raymons Eskes. . Zinj zaak werd overgenomen door zijn assistent Wim Elshof..
Barakkenplas;
Aardige kleurenopname ,uit welk jaar is deze opname?Ik weet ook niet anders of dit is de Barakkenplaats.Ben je hebt leuke opnames van de steegjes in Grolle.
Ook deze straatjes heten bij mijn weten Barakkenplaats.
Links het voormalige huis waar mijn opa een fietsen zaak had . Later verbouwd tot smederij Huijskes en waar johan de paarden van nieuw schoeisel voorzag. Daar achter het huis van de fam. Frank. Op de brakkenplas.