Prins Bernhard en genodigden zijn te zien bij de onthulling van een kanon in Groenlo op 10 juni 1948. De plechtigheid vond buiten plaats, met officiële stoelen op de voorgrond. Lees verder
Informatie over deze foto – sluiten
- Collectie
- Nalatenschap
- Jaar
- 10-06-1948
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto zijn Prins Bernhard en andere genodigden te zien tijdens de onthulling van een kanon in Groenlo op 10 juni 1948. Het gezelschap staat buiten onder bomen. De mannen dragen formele kleding; rechts staat een man met een ambtsketen, vermoedelijk een gemeentelijke bestuurder of burgemeester. Rechts is ook een vrouw te zien. Op de voorgrond staan meerdere officiële houten stoelen of zetels met hoge rugleuningen en bekleding, waarvan enkele rijk zijn uitgevoerd. Het kanon zelf is op deze uitsnede niet zichtbaar.
- Samenvatting reacties
- In de reacties wordt vooral gewezen op de officiële stoelen die bij de plechtigheid zijn gebruikt. Mogelijk kwamen deze uit de raadszaal van het stadhuis of uit het kantongerecht; bij één stoel wordt een wapen genoemd. Ook wordt opgemerkt dat een vergelijkbare stoel nog in opslag bij het stadsmuseum zou staan. Een stoel uit de linkerrij lijkt overeen te komen met een stoel op een andere SIB-foto van de oude raadszaal uit 1956.
- Trefwoorden
- Groenlo, Prins Bernhard, kanon, onthulling, plechtigheid, genodigden, burgemeester, ambtsketen, officiële stoelen, houten stoelen, raadszaal, stadhuis, kantongerecht, stadsmuseum, 10 juni 1948, buitenbijeenkomst
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Onthulling kanon Prins Bernhard.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Mooi dat ze nog zo’n stoel bewaard hebben! Een stoel uit het rijtje links komt voor op een foto op SIB van de oude raadszaal bij de aangifte van de geboorte van de 6000e inwoner, in 1956.
Dirk, volgens mij staat er nog zo’n stoel in de opslag bij het stadsmuseum.
Bennie, ik heb bij deze foto tot nu tor geen bericht van jou gezien.
Bennie, ik zou het niet weten.
Waar is mijn brericht gebleven hr Avezaat.
Zouden ze de stoelen uit de raadszaal in het stadhuis gehaald hebben? Of uit het kantongerecht? Ze zien er nogal officieel uit, de rechterstoel heeft een wapen.