Brug bij het ziekenhuis

De foto toont de brug bij het ziekenhuis in Groenlo, tussen het ziekenhuisterrein en de Deken Hooijmansingel. De brug ligt over de gracht en is gefotografeerd in een winterse omgeving.

Informatie over deze foto – sluiten
Collectie
Archief: Ziekenhuis
Jaar
jaren 1930
Afgebeeld op de foto
Op de foto is de brug bij het ziekenhuis in Groenlo te zien, de verbinding tussen het ziekenhuisterrein en de Deken Hooijmansingel. De smalle brug met eenvoudige leuningen ligt over het water van de gracht en is deels verscholen achter hoge kale bomen. De opname is gemaakt in een winterse situatie, met sneeuw of rijp op de takken, langs het pad en op de oevers. Langs de waterkant zijn beplanting en een wandelpad zichtbaar. Uit lokale reacties blijkt dat de brug ook werd gebruikt als verbinding naar de afdeling neurologie van het ziekenhuis en dat de brug nog aanwezig is.
Samenvatting reacties
Uit de reacties wordt de brug herkend als de verbinding tussen het ziekenhuis en de Deken Hooijmansingel. De brug gaf ook toegang richting de afdeling neurologie. In de Grolse volksmond werd bij opname daar wel gezegd dat iemand “achter de grachte” lag. Ook wordt genoemd dat men via de Tramstraat, later Deken Hooijmansingel, het terrein op kon en dat tuinmensen groente naar de ziekenhuiskeuken brachten. Een reageerder schat de opname in de jaren 1930 en noemt dit mogelijk de oudste nog bestaande brug.
Trefwoorden
brug, ziekenhuis, Groenlo, Deken Hooijmansingel, Tramstraat, gracht, ziekenhuisterrein, afdeling neurologie, winter, sneeuw, water, tuin ziekenhuis

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Bruggen in Groenlo.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

6 gedachten over “Brug bij het ziekenhuis”

  1. 19 oktober 2016 om 09:14

    Zo als Martie verteld;je kon er via de Tramstraat in;later Dekenhooimansingel;d tuin mensen hebben heel wat groente naar de keuken ziekenhuis gebracht;de zuster die ook altijd tuin werkte ;naam vergeten ;maar wie weet komt deze nog;maar wel alles lang geleden.;maar zeg nooit nee.

  2. 19 oktober 2016 om 04:43

    Deze brug is de verbinding tussen het ziekenhuis en de Deken Hooijmansingel. De brug ligt er nog en vormde ook de verbinding naar de afdeling neurologie van het ziekenhuis. Als je daar kwam te liggen, dan noemde men dat in de Grolse volksmond “den/dee lig achter de grachte”. Daarmee werd “subtiel” verwezen naar de psychische patiënten die daar ook in behandeling waren.

Plaats een reactie