Wheme bij de kerk

De Wheme in Groenlo in 1987, met een open parkeer- en straatruimte naast de kerk. Op de achtergrond staan woningen, geparkeerde auto’s en kale bomen.

Informatie over deze foto – sluiten
Fotograaf
Henk Mulder
Collectie
Henk Mulder
Jaar
1987
Afgebeeld op de foto
Op de foto is de Wheme in Groenlo te zien, een open straat- en parkeergebied naast een groot kerkgebouw. Rechts staat de zijgevel van de kerk met hoge ramen en een deel van de toren; langs de rand staan kale bomen en lage hagen. Op het plein staan een parkeerbord, een afvalcontainer en enkele geparkeerde auto's. Links en op de achtergrond zijn woningen en andere bebouwing aan de rand van de Wheme zichtbaar. Bij de container wordt in een reactie de plek van het huis van Gerrit (Gait) Brockotter genoemd.
Samenvatting reacties
Een reactie verbindt de plek bij de container met het huis van Gerrit, ook Gait genoemd, Brockotter. Daarbij wordt herinnerd aan bomschade in de omgeving van de kerk, waarbij het huis volgens deze herinnering bezaaid raakte met resten of brokstukken die rond de kerk lagen. Deze zouden later zijn opgeruimd; mogelijk zijn menselijke resten herbegraven op het protestantse kerkhof.
Trefwoorden
Wheme, Groenlo, kerk, parkeerplaats, straatbeeld, woningen, auto's, container, Gerrit Brockotter, Gait Brockotter, bomschade, protestants kerkhof

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Wheme.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

1 gedachte over “Wheme bij de kerk”

  1. 26 juni 2017 om 05:45

    Bij de container stond het huis van mijn oom Gerrit[Gait] Brockotter;met de inslag vn de bom was er bij zijn huis alles bezaait met shaletten die rond de kerk lagen;ze zijn toen nadien ook allen netjes geruimt en denk ze zijn in een massa graf Protestansekerkhof gekomen.

Plaats een reactie