Goudsmitstraat 6 in Groenlo, gefotografeerd vanuit de Bleumingsteeg. Naast het voormalige stadsmuseum is de sloop zichtbaar van panden op de hoek, waarna hier parkeerplaats ontstond. Lees verder
Informatie over deze foto – sluiten
- Fotograaf
- Henk Mulder
- Collectie
- Henk Mulder
- Jaar
- 1990
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is Goudsmitstraat 6 in Groenlo te zien, het voormalige stadsmuseum, gefotografeerd vanuit de Bleumingsteeg. Het bakstenen pand staat aan de rechterzijde, terwijl links een deel van de aangrenzende bebouwing is gesloopt; oude binnenmuren, afgebroken dakdelen en een hoop puin zijn nog zichtbaar. Op de voorgrond ligt een open terrein met straatwerk en afzetting, waar na de sloop de parkeerplaats voor Wallerbosch werd aangelegd. De gesloopte bebouwing betrof volgens lokale reacties onder meer de panden van slager Frans te Lintelo, die het hoekpand vormden.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat de eerdere aanduiding Ruurloseweg niet klopt. De foto wordt herkend als Goudsmitstraat 6, het voormalige stadsmuseum, gezien vanuit de Bleumingsteeg. De open plek ontstond na de afbraak van panden op de hoek, waaronder de panden van slager Frans te Lintelo. Na de sloop werd hier de parkeerplaats voor Wallerbosch aangelegd. Ook wordt genoemd dat naast de slagerij de familie Van de Zant woonde en dat Te Lintelo onder de Goudsmitstraat viel.
- Trefwoorden
- Groenlo, Goudsmitstraat, Goudsmitstraat 6, Bleumingsteeg, voormalig stadsmuseum, stadsmuseum, Wallerbosch, parkeerplaats, sloop, slagerij Te Lintelo, Frans te Lintelo, binnenstad, straatbeeld, puin, hoekpand
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Ruurloseweg.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Jammer dat de redactie sinds 2017 nog geen gelegenheid heeft gehad om deze foto in de map Goudsmitstraat of Bleumingsteeg te plaatsen.
Op gezocht Frans te Lintelo valt onder Goudsmidstraat
Naast slagerij T lintelo woonde van de Zant;dat was Goudsmidstraai
Of Lintelo ook Goudsmidstraat hoorde;?moet ik het op zoeken;
Kijk in de map Bleumingsteeg daar zie je de oude situatie van voor de sloop.
De lege plekken ontstonden door de afbraak van de panden van slager Frans te Lintelo die het hoekpand vormden.Wel een unieke opname uit de binnenstad.
Dit is de Goudsmitstraat 6, vm stadsmuseum, gefotografeerd vanuit de Bleumingsteeg. De parkeerplaats voor Wallerbosch wordt aangelegd na sloop van het hoekpand.