Groep Frielink, Olie B Bommel

Achterzijde van de eerste corsowagen van Groep Frielink tijdens het bloemencorso in Groenlo. De wagen had de titel Olie B Bommel.

Informatie over deze foto – sluiten
Fotograaf
Robert de Jong
Collectie
Robert de Jong
Jaar
1983
Afgebeeld op de foto
Op de foto is de achterzijde van de eerste corsowagen van Groep Frielink te zien tijdens het bloemencorso in Groenlo. De wagen had de titel Olie B Bommel en is opgebouwd als een met bloemen beklede gevel of kasteelmuur in rood- en rozetinten. In een licht boogvlak op de achterzijde staat een bloemtekening van een figuur met een olielamp; deze tekening is gemaakt door Willen te Molder. Rechts naast de wagen staan een vrouw en een kind bij een tijdelijk verkeersbord, met op de achtergrond etalages en straatbeeld langs de route.
Samenvatting reacties
Uit de reacties blijkt dat dit de achterkant is van de eerste wagen van Groep Frielink, met als titel Olie B Bommel. De bloemtekening op de achterzijde wordt toegeschreven aan Willen te Molder. De locatie wordt geplaatst bij de Boompjeswal, ter hoogte van waar later Jan's zat. Daarbij wordt ook de route van de optocht genoemd: komend vanaf de Markt via de Mattelierstraat en vervolgens rechtsaf de Boompjeswal op.
Trefwoorden
Bloemencorso, corso, Groenlo, 1983, Groep Frielink, Olie B Bommel, Oliver B Bommel, corsowagen, bloemenwagen, achterzijde wagen, Boompjeswal, Mattelierstraat, Markt, Lievelderstraat, Marcelino, Jan's, Willen te Molder

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Bloemencorso's.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

3 gedachten over “Groep Frielink, Olie B Bommel”

  1. 26 juli 2018 om 15:02

    Klopt, waar nu Jan’s zit. Bij de vorige foto van deze wagen was de vraag hoe de route liep. Komend vanaf de markt via de Mattelierstraat rechtsaf de Boompjeswal op.

  2. 26 juli 2018 om 03:32

    Achterkant van de 1e wagen van Groep Frielink. Titel was Olie B Bommel. Deze tekening op de achterkant van Olie B Bommel is gemaakt door Willen te Molder.

Plaats een reactie