Jaar: 1958Collectie: Stadsmuseum Groenlo.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 3.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- Stadsmuseum Groenlo.
- Jaar
- 1958
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto zijn volwassenen te zien bij de open ingang van de Calixtusbasiliek in Groenlo. De groep staat en loopt op de bestrating voor het grote bakstenen kerkportaal met dubbele deuren en een boog met een religieuze afbeelding boven de ingang. De opname houdt verband met Allerzielen in 1958, waarbij werd gebeden voor de overledenen; ook het lokale gebruik pesjonkelen wordt bij deze foto genoemd.
- Samenvatting reacties
- Een goedgekeurde reactie plaatst de opname bij Allerzielen 1958. Daarbij wordt verwezen naar het bidden en pesjonkelen voor de overledenen en naar ontmoetingen bij de kerk, lokaal aangeduid als “veur de karke”. Deze toelichting geeft de foto een duidelijke religieuze en lokale betekenis binnen het Groenlose kerkelijk leven rond de Calixtusbasiliek.
- Trefwoorden
- Groenlo, Calixtusbasiliek, Allerzielen, kerk, personen, kerkgangers, bidden, overledenen, pesjonkelen, kerkportaal, religie, katholiek
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Een opname van Allerzielen 1958 het bidden en pesjonkelen voor de overledenen , bijzondere ontmoetingen achter “veur de karke”