Statistieken: 9.525 foto's in 671 albums zijn 8.638.301x bekeken en hebben 57.142 reacties. Nog 94 in de wachtrij.

Luchtopname wasserij Slijkhuis

Jaar: 1980Collectie: F.J. Lageschaar
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Wasserij Slijkhuis.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Collectie
F.J. Lageschaar
Jaar
1980
Afgebeeld op de foto
Op de foto is een luchtopname van het voormalige complex van Wasserij Hubers & Co / Slijkhuis in Groenlo te zien. Het complex bestaat uit meerdere bakstenen bedrijfsgebouwen met zadeldaken en pannendaken, gegroepeerd rond een binnenruimte. Opvallend is de vrijstaande fabrieksschoorsteen naast de gebouwen. Achter het complex staat een caravan of woonwagen en rechts zijn bijgebouwen of schuren zichtbaar. De opname geeft een overzicht van de ligging en opbouw van de voormalige wasserij rond 1980.
Samenvatting reacties
Uit de reacties komt naar voren dat de vrijstaande schoorsteen bij stoomfabrieken gebruikelijk was. De schoorsteen was vermoedelijk met het ketelhuis verbonden via een dikke pijp om voldoende trek te krijgen; die verbinding zou later zijn verwijderd toen er geen stoommachines meer werden gebruikt. Bij de twee puntdaken links zouden de stoommachines hebben gestaan, gestookt op kolen. Het kleine gebouw met puntdak wordt genoemd als machinekamer, met daarnaast het waslokaal waar wasmachines stonden.
Trefwoorden
Wasserij Slijkhuis, Wasserij Hubers & Co, Groenlo, luchtopname, wasserij, fabriek, stoomfabriek, schoorsteen, ketelhuis, machinekamer, waslokaal, bedrijfscomplex, industrieel erfgoed

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

4 gedachten over “Luchtopname wasserij Slijkhuis”

  1. 7 maart 2021 om 09:14

    Dat de schoorsteen los van het gebouw staat, was gebruikelijk bij stoomfabrieken. Er was een verbinding van de schoorsteen met het ketelhuis doormiddel van een dikke pijp zodat er een juiste trek ontstond( Deze werd verwijderd toen men geen stoommachines meer gebruikten) . De 2 puntdaken links op de foto daar stonden de stoommachines die gestookt werden op kolen.
    Het kleine puntdakgebouw op de foto was de machinekamer en daarnaast was het waschlokaal waar allerlei wasch machines stonden.

  2. 6 maart 2021 om 04:05

    Lijkt mij niet praktisch als je binnen bij de witte was een groot stookhok maakt gestookt op kolen of turf. De warmte zal wel op de een of andere manier naar binnen worden geleid.

Plaats een reactie