Statistieken: 9.525 foto's in 671 albums zijn 8.638.242x bekeken en hebben 57.142 reacties. Nog 94 in de wachtrij.

Schoolstraat richting Markt

Jaar: begin 20e eeuwCollectie: Nalatenschap
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Schoolstraat.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Collectie
Nalatenschap
Jaar
begin 20e eeuw
Afgebeeld op de foto
Op de foto is de Schoolstraat in Groenlo te zien, gezien in de richting van de Markt. Links staat een woon- of winkelpand met een hoog voorgeveldeel en een voortuin of toegang achter een ijzeren hekwerk. Verderop loopt de straat langs aaneengesloten lage panden met pannendaken en schoorstenen. Aan de gevel aan de linkerzijde is een klein uithangbord zichtbaar; dit pand wordt in reacties mogelijk in verband gebracht met kapper Stienissen. Bij het hek links bevond zich volgens lokale aanvullingen de toegang tot de Joodse synagoge.
Samenvatting reacties
Uit de reacties komt naar voren dat dit de Schoolstraat in Groenlo is, gezien richting de Markt. Links wordt mogelijk kapper Stienissen genoemd, bij wie meerdere inwoners vroeger naar de kapper gingen. Ook wordt aangegeven dat via het hek aan de linkerzijde de toegang tot de Joodse synagoge liep. De identificatie van de kapperszaak is niet helemaal zeker, maar de reacties geven wel waardevolle lokale achtergrond bij dit straatbeeld.
Trefwoorden
Groenlo, Schoolstraat, Markt, Joodse synagoge, synagoge, kapper Stienissen, kapper, straatbeeld, stadsgezicht, hekwerk, winkelpand, woonhuis

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

4 gedachten over “Schoolstraat richting Markt”

  1. 17 februari 2022 om 08:22

    Als kind gingen wij naar kapper Stienissen. Als je pech had dat er iemand binnenstormde met de smoes dat hij de bus nog moest halen kon het lang duren voor je aan de beur was. Later werd Jan Smit op de Ganzenmarkt onze kapper.

Plaats een reactie