Collectie: Nalatenschap
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Lichtenvoordseweg.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Collectie
- Nalatenschap
- Trefwoorden
- huis,onbekend
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Dat is idd het mooie de uitdaging en bedoeling van SIB, samen de onbekende foto’s van feiten voorzien.
Correctie: 1902
Dit woonhuis is pas na WO2 als huisvesting van de paters Maristen in gebruik genomen, die achter in de tuin de eerste leslokalen van het latere Marianum bouwden. Daarvoor was het de woning van notaris Wolters, maar het is in 1904 gebouwd als woonhuis voor deken Van Haagen. Ontwerp van Jan Stuyt, die ook tekende voor de Nieuwe Calixtuskerk. Het terrein was al eigendom van de kerk en heette in de volksmond het Kerkveld.
Mooi hé, zo samen puzzelen. Toch knap dat de huizen zelf zo verrekte veel op elkaar lijken, met name de indeling van het portaal en de ramen en ook de manier van metselen.
Door o.a. Martie Rouwmaat en Martin Smallegoor
Goed speurwerk .Het huis van de Paters Maristen aan de Lichtenvoordseweg.
Hallo Martin, ik ben er uit, zie https://www.scherpinbeeld.nl/foto/56/gebouwen-diversen/1556/hetpatershuisjpg Of anders zoeken onder ‘notaris Wolters’.
Hallo Martin, dan zit ik nog met dat gebouwtje rechts naast het pand, die kan ik niet plaatsen, daar staat nu die grote plataan. En ook de schoorsteen rechts aan de buitenkant muur, althans zo lijkt het, kan ik niet plaatsen. De schoorstenen op andere oudere foto’s van dit pand, waarvan een foto uit 1904 komen uit op het dak. Zie de beeldbank van het stadsmuseum: http://www.museumgroenlo.nl/cgi-bin/beeldbank.pl?ident=1077&search=Beltrumsestraat&veld=all&inword=1&bool=and&display=gallery&istart=31
Het lijkt wel dezelfde. Als je op google inzoomt rechts boven de deur kun je zien dat de schuin geplaatste rollaag van de oorspronkelijke deur opnieuw gemetseld/gevoegd is. Verder zie je dat de deurstijl nu over het metselwerk heen valt, waardoor je geen hele/halve stenen meer ziet. Dus het lijkt erop dat deze er later in geplaatst is. De ramen boven zijn waarschijnlijk vervangen door iets grotere waardoor het aantal lagen stenen tussen raamdorpel en rollaag beneden er net iets minder zijn.
Ik twijfel sterk of dit de woning is aan de Lepestraat ooit gebouwd door een van de broers Lasonder. Ik zie geen overeenkomst met de huidige voordeur. Zie Google Streetview. Welk huis het wel is weet ik nog niet, misschien moeten we er ons aller expertise weer eens op los laten.
Bedankt John, we gaan de foto in de map Lepelstraat plaatsen. Mvrg
Is dit huis vroeger niet van Steenbergen Geweest??
Woning staat in het begin van de Lepelstraat. Hoek Beltrumsestraat. Fam. Van Bergen heeft hier lang gewoond. Harry Schutte schreef hierover: verkocht aan Fam. Eggenkamp/Dietz (ineke)
Zie Lepelstraat.