Jaar: 2024Fotograaf: John RoesCollectie: John Roes
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Zoekplaatjes uit Grolle.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotograaf
- John Roes
- Collectie
- John Roes
- Jaar
- 2024
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de topgevel van een verbouwd bakstenen pand aan de Barakkenplas in Groenlo te zien. Het gebouw heeft een hoge puntgevel met witte dakranden, een wit omlijst venster en een zwart gevelanker boven het raam. Het pand wordt in verband gebracht met de vroegere zaden- en meelhandel van Maarse en met later gebruik door Arink als werkplaats of opslag. In 2024 is het pand in gebruik als woning.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties blijkt dat dit pand aan de Barakkenplas eerder op ScherpInBeeld voorkomt op een oude foto met het opschrift “depot Visser Zaden vert. J.A. Maarse”. In de jaren 1960 zou links de zadenhandel van de vader van Frans Maarse hebben gezeten en rechts de meelhandel van Frans Maarse, die aan de Walstraat woonde. Later is het pand gekocht door Arink voor opslag. In 2024 wordt Weijnbanning genoemd als eigenaar.
- Trefwoorden
- Groenlo, Barakkenplas, Brakkenplas, Zoekplaatjes uit Grolle, Maarse, Frans Maarse, J.A. Maarse, Visser Zaden, zadenhandel, meelhandel, Arink, werkplaats, opslag, woning, Weijnbanning, bakstenen pand
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Inderdaad in de jaren 60 , Links zat de zaden handel die de vader van Frans Maarse runde , en rechts de meelhandel van Frans Maarse . Frans Maarse woonde aan de Walstraat. Later gekocht door Arink voor opslag en nu in het bezit (2024) van Weijnbanning.
Daar zat inderdaad vroeger een meelhandel van Maarse.
Op SIB staat onder Barakkenplas een oude foto van dit pand. Opschrift: depot Visser Zaden vert, J.A Maarse
Raymond, dat klopt. Mooi verbouwd tot woning. Inderdaad heeft hier Arink in gezeten en ik meen ook daarvoor een meelhandel.
Brakkenplas . Oude Werkplaats arink ???