Eibergseweg hoek Marhulzenweg

Hoekpand van de voormalige kruidenierswinkel Van der Donk aan de Eibergseweg en Marhulzenweg in Groenlo, vastgelegd in 1983. De winkel stond eerder ook bekend als Ruikers of Reukers.

Informatie over deze foto – sluiten
Collectie
Archief Stichting Scherpinbeeld
Jaar
1983
Afgebeeld op de foto
Op de foto is het hoekpand aan de Eibergseweg en Marhulzenweg in Groenlo te zien, bekend als kruidenierswinkel Van der Donk. Het bakstenen pand heeft op de begane grond een winkelpui met grote etalageramen, gordijnen, een centrale deur en een reclamebord voor Idee-Koffie. Boven de winkel zijn woonramen zichtbaar, onder een pannendak met antenne. Rechts sluit een lager bakstenen bouwdeel aan en bij de hoek staat een straatnaambord. Links is de zijstraat te zien met een geparkeerde rode personenauto. De foto geeft het straatbeeld op deze hoek in 1983 weer.
Samenvatting reacties
Uit de reacties blijkt dat de winkel in de volksmond eerder bekendstond als de winkel van Ruikers of Reukers. De kruidenierswinkel zou begin jaren dertig zijn begonnen door Theo A. Ruikers, van een familie die ook als Reukers bekend was, en Grada Schilderinck. Hun dochter Aleida trouwde in 1934 met Lambertus van der Donk en zette de winkel later voort. Na zijn overlijden in 1957 runde Aleida de zaak verder, onder meer met hulp van dochter Corrie. Midden jaren zestig namen Frans en Toos van der Donk de winkel over.
Trefwoorden
Groenlo, Eibergseweg, Marhulzenweg, kruidenierswinkel, Van der Donk, Ruikers, Reukers, hoekpand, winkel, straatbeeld, Idee-Koffie, Oosteresch, etalage, winkelpui, levensmiddelenwinkel, Theo Ruikers, Aleida van der Donk, Lambertus van der Donk, Frans van der Donk, Toos van der Donk

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Eibergseweg.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

3 gedachten over “Eibergseweg hoek Marhulzenweg”

  1. 17 april 2025 om 07:12

    Ineke, dank voor de uitgebreide uitleg. Als kleine jongen moest ik geregeld boodschappen halen voor mijn oma Overbekking. Dat waren 3 winkels “Ruikes”, vrouw Jansen in de Nieuwestraat en Jan Luiken in de Notenboomstraat.

  2. 17 april 2025 om 06:32

    In mijn hele jonge jaren werd het op dn Oosteresch nog “de winkel van Ruikers” genoemd. Van oorsprong, begin jaren dertig vorige eeuw, wasde kruidenierswinkel van Theo A Ruikers (voorouders heetten Reukers) X Grada Schilderinck. Hun oudste dochter Aleida trouwde 1934 Lambertus vd. Donk uit de Bommelerwaard en zetten later de winkel voort. Na de dood van Lambertus in 1957 runde Aleida de winkel verder met o.a. de hulp van haar dochter Corrie in de winkel. Een winkel waar je zondags of savonds “achterom” nog terecht kon met het boodschappenboekje. In de jaren midden 60 nam zoon Frans vd. Donk de winkel over, samen met echtgenote Toos. Deze laatsten runden later de Zeemanwinkel in de Beltrumsestr.

Plaats een reactie