Katoenweverij ’t Steumken aan Borculoseweg

Katoenweverij ’t Steumken aan de Borculoseweg in Groenlo, met personeel of omstanders voor het fabrieksgebouw. Het archiefrecord dateert deze opname op 1873.

Informatie over deze foto – sluiten
Fotocredit
collectie Eduard.M.Smit
Collectie
Eduard.M.Smit
Jaar
1873
Afgebeeld op de foto
Op de foto is Katoenweverij ’t Steumken aan de Borculoseweg in Groenlo te zien. Het grote fabrieksgebouw heeft meerdere bouwlagen, lange rijen hoge ramen, een hoge fabrieksschoorsteen en rechts zichtbare schuine fabrieksdaken. Voor het gebouw staat een lange rij mensen, waarschijnlijk werknemers en omstanders, op een open terrein met enkele kale bomen en een hekwerk. De weverij wordt verbonden met de familie Lasonder; ook meubelfabriek Oldenhuis is als naam aan deze locatie gekoppeld.
Trefwoorden
Groenlo, Borculoseweg, Katoenweverij ’t Steumken, weverij, katoen, textielindustrie, fabrieksgebouw, fabrieksschoorsteen, arbeiders, personeel, familie Lasonder, meubelfabriek Oldenhuis, Steumken, 1873

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Borculoseweg..
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

Plaats een reactie