Jaar: circa 1931Collectie: Eduard.M.Smit
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Kerkstraat.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- circa 1931
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de bouwput voor het Parochiehuis St. Jozef aan de Kerkstraat in Groenlo te zien. In de diepe bouwput staan betonwanden, bekisting en ijzeren wapening klaar voor verdere bouwwerkzaamheden. Rond de put staan tijdelijke houten hekken en loopplanken. Op de achtergrond zijn enkele huizen en bijgebouwen met pannendaken te zien, waardoor het straatbeeld van de Kerkstraat tijdens de bouw zichtbaar wordt.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties komt naar voren dat de Calixtusparochie op 5 maart 1931 de gebouwen van het liefdesgesticht voor fl. 50.000 verkocht aan de zusters van Roosendaal. Met het kapitaal van de fundatie Van Haagen werd besloten het parochiehuis te bouwen; de goedkeuring daarvoor kwam op 31 juli 1931. Het ontwerp was van architect Maas uit Rotterdam en aannemer Hilbers voerde het werk uit. In de reacties wordt ook vermeld dat de firma Hilbers eind negentiende eeuw vanuit Brabant naar de Achterhoek kwam voor de bouw van de Leostichting.
- Trefwoorden
- Groenlo, Kerkstraat, Parochiehuis St. Jozef, bouw, bouwput, Calixtusparochie, fundatie Van Haagen, architect Maas, aannemer Hilbers, huizen, betonwerk, wapening, bekisting, liefdesgesticht, zusters van Roosendaal
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Er blijft wel jongerenopvang maar niet meer onder de hoed van de Leo Stichting, dat is overgeheveld naar Almelo in een nieuwe behuizing. A.s. zaterdag is er als slot nog open huis van 10.00-16.00 uur voor iedereen die er heeft gewoond en gewerkt voor ze de tent defitief sluiten. Kwadrant, die er een tehuis voor jongeren met een lichte verstandelijke beperkingen en gedragstoornissen heeft gevestigd, wil na de verhuizing van de Leo Stichting Groep hun activiteiten op het terrein uitbreiden.
Gerrit wat bedoel je met verleden tijd? Ik dacht gelezen te hebben dat er een bepaalde groep werd overgeplaatst naar Almelo. Maar het hele complex is nog in gebruik als jongerenopvang.
Bedankt Gerrit. Frappant dat jij zoveel van de LEO stichting weet, ook nog uit de tijd van de fraters natuurlijk. Mijn oma van moederskant , Anna Lageschaar -Hilbers , is geboren in Den Bosch en verloor als kind van ongeveer 12 jaar beide ouders aan een toen slopende ziekte. Mijn oma is met de Hibers familie naar de Achterhoek gekomen omdat ze daar het Leogesticht gingen bouwen. Verder weet ik niets van de geschiedenis van de Hilbers familie. Jij?
Ja Ans, dat wist ik, daarvan heb ik een heel dossier met allerlei foto’s en verhalen omdat mijn dagelijkse chatvrienden uit Terneuzen en Winschoten in het Leo-gesticht een gedeelte van hun jeugd daar hebben doorgebracht. Het hoofdgebouw van gesticht is inmiddels al weer verdwenen. Per 1 juli a.s. is de Leostichting in Borculo verleden tijd.
Interessant om in te grasduinen, dat boek van Valentijn Smit he? Het stond bij mij jarenlang in de kast als een beetje saai en droog boek, maar sinds scherpinbeeld in de lucht is neem ik het steeds vaker ter hand om eens nader te raadplegen. Wist je trouwens dat de firma eind negentiende eeuw vanuit Brabant naar de Achterhoek gekomen is om de Leostichting te bouwen?
Op 5 maart 1931 werden door de Calixtusparochie de gebouwen van het liefdesgesticht voor fl. 50.000,– verkocht aan de zusters van Roosendaal en men besloot met het kapitaal van de fundatie van Haagen het parochiehuis te bouwen. De goedkeuring kwam op 31 juli 1931. Architect Maas te Rotterdam maakte het ontwerp en aannemer Hilbers voerde het uit. Bron: Groenlo in de verte door Valentijn Smit