Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 2.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Streekgids
- Trefwoorden
- diverse personen,burgemeester schoenmaker,burgemeester,schopenmaker, ambtsketen,vrede van munster,herman te lintelo,kobus de groen,jan van der heijden
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Is de persoon naast burgemeester Schoemaker niet Eli Mogendorff in de rol van schout? En hoort in dat geval deze foto niet in de map de Vrede van Munster?
Ans, het duurt even voordat het filmpje opstart, maar het is gelukt. Dank je.
Martie ik heb er geen enkel probleem mee, probeer het nog eens een keer. Fijne Paasagen
Ans, ik krijg dit filmpje niet te zien, alleen wit vlak. Andere filmpjes doen het wel.
Dit jaar bestaat de VVV van Groenlo 75 jaar. De VVV werd opgericht in 1938. In de VVV van Groenlo is momenteel een herinneringsbord te zien dat naar de oprichting van 1938 verwijst. In de map Audio/video staat een merkwaardig filmpje. De titel is “vijf jaar VVV en kermis”. De film is ingesproken door Fons Monasso. Verschillende toen bekende Grollenaren worden met name genoemd o.a. zaadhandelaar Maarse, Hennie Heinsman en Sally Essink (wiens echt naam geen Sally was maar Herman of Jan) Ik zie mijn vader in een polonaise op de Maliebaan, Mathilde Hubers en vele andere veertigers uit die tijd. Volgens mij klopt er iets niet met de titel van dat filmpje. Voor zover ik het kan bekijken is dat filmpje niet van 1943 maar van 1948. ik zie de stadspoorten die in 1948 gebouwd zijn ter gelegenheid van een historisch festival, Zelf kan ik me nog een van die poorten herinneren, namelijk die aan de Winterswijkseweg.
Wie weet hoe het werkelijk zit?
Beste H.B.M Temminghoff, op pagina 150 van het boek ” ’n Spierken zuver Grols” staat : Folkloristische optocht in de Beltrumse Straote veur 1957”.
Graag wil ik je vertellen in welk jaar deze optocht plaatsvond. Dat was eind augustus 1948 tijdens de Kermis,
die altijd rond de verjaardag van Koningin Wilhelmina plaatsvond.
Als ik het wel heb vond de Kermis in Winterswijk ongeveer een week later dan de Grolse Kermis plaats en wel precies op de verjaardag van de Koningin.
Woonde in het tweede huis op jouw foto nog wel Venekamp? Zelf heb ik het idee dat in 1957 kruidenier Vaarwerk of Bokstart hier al woonde. Van de familie Venekamp weten we inmiddels meer doordat mijnheer Postema een hele serie foto’s met commentaar heeft geschonken aan het Achterhoeks streekarchief. Groetjes uit het binnenkort zwaar belegerde Grolle. Ik heb me uit voorzorg al verschanst boven op een van de stadspoorten.
Deze foto is gemaakt tijdens de feesten rond het jubileum van Koningin Wilhelmina. en de Grolse kermis in 1948. Op de foto staan burgemeetser Schoemaker met Schout eb Schepenen. Zie krantenartikelartikel elders op scherpinbeeld.
Ter gelegenheid van 300 jaar Vrede van Munster is dus ook die poort aan de Winterswijkseweg gebouwd.
Tegelijkertijd was er waarschijnlijk in het stadje Vreden ook een historische optocht. Misschien weet de Heimatverein Vreden hier nog iets van.
Erik,300jr vrede van Munster Links kan niet van de Heide zijn ,deze is circa 50ejaren in Grolle gekomen,hou het op Hr Wiegerink Meneer Cobus heb ik al genoemt ,rechts hou ik op Gerrit Kuipers,gehuwd met Mej;Huis in het Veld.
Deze foto hoort volgens mij in het album 300 jaar Vrede van Munster. Optocht in Groenlo.
Martie,hek toch nog wat verdeend an het ende van het joar.Het kúmp er met de schuppe in en geet er met de batse oet.gr
Bennie, dit heeft er niets mee te maken, maar o.a. jouw aandelen in deze zaak zorgen voor een goed gevulde beurs.
Hoi Paul, bedoel je dit,met Cobus op de foto.
Ha, ik krijg al opdrachten toegespeeld. Beste Bennie, ik hab dan wel even bij ‘de mooiste gemeente van Nederland’ gewerkt, ik hoefde niet alle gemeenteraadsleden tot 1800 uit mijn hoofd te kennen. Als ik het ergens tegenkom, dan zal ik er aan denken. Maar het kan haast niet anders dan dat dit het toenmalige college van B&W is. Burgemeester, secretaris en twee wethouders. Nu even de namen nog.
Wie die andere persoon is weet ik niet maar niet kobus de groen ?
Volgens mij,staat Kobus de Groen hier ook op.Meende ook dat hij al eens in de gemeente als raadslid had gezeten.Maar dat zoekt Roy wel effen op.
De persoon links is gemeente architek jan van der heiden
klopt helemaal Bennie!
Meneer KOBES had n,broerPIET deze woonde in
Zevenaar en was aktief in de
gemeentepolitiek.Weet het niet zeker maar was hy de vader van dokter de Groen aan de Ruurloseweg.
Rechts van de burgermeester is Kobes de Groen .Meneer Kobes had altyd zyn handen achter zyn rug ook als hy wandelde door zyn pracht tuin.
de man die links naast de burgemeester staat is Herman te Lintelo
de naam oubaas is een typische padvindersnaam. Oubaas komt inderdaad uit het Afrikaans en is ook typisch een Nederlandse padvindersterm, evenals het woord voortrekker. Baden-Powells (of BP, voor scouts) activiteiten in Zuid-Afrika stonden overigens op … etc zie http://www.oudbruin.org Ook de heer G. Arink zal dit kunnen bevesigen
Deze foto dateert zeer waarschijnlijk uit het jaar 1948. In 1948 werd het feit herdacht dat 300 jaar geleden De vrede van Munster werd getekend. Omdat Groenlo (Grol) jaren lang onder de invloed sfeer heeft gestaan van het Bisdim Munster werd dit feit herdacht met een historische optacht. In Kroniek van Groenlo verwijst Willem Vemer hier naar. (Blz. 106) Ook in dialetisch boekwerkje van Drs. H.B.M. Temminghoff staat een foto die hier betrekking op heeft. zie blz. 150.
En nu nog de locatie: De heren staan op het balkon van de serre van Hotel de Moriaan in de Mattelierstraat. Rechts achter is het Heijdenrijkshuis te zien.
De man uiterst rechts van burgemeester Schoemaker zou oudbaas Wiecherink van de Verkenners kunnen zijn.