Jaar: begin jaren 1900Collectie: Eduard.M.Smit
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Kevelderstraat.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- begin jaren 1900
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto is de Kevelderstraat in Groenlo te zien, gefotografeerd als straatbeeld met aan beide zijden aaneengesloten bebouwing. Links staat een fiets tegen de gevel en hangt een groot uithangbord met de tekst “Humber Cycles”; ook aan de rechterzijde zijn reclame- en winkelborden voor Humber Cycles zichtbaar. In de straat staan enkele personen op afstand. De reacties noemen links fietsenmakerij Kaak en wijzen op een werkplaats aan de rechterzijde, waar ook een bord voor stookolie zou hebben gehangen. Deze aanvullingen geven aan dat de straat op de foto een plaats was met fiets- en werkplaatsgebonden bedrijvigheid.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties komt naar voren dat links fietsenmakerij Kaak te zien zou zijn. Ook wordt gewezen op een werkplaats aan de rechterzijde van de straat, met daarboven of in de buurt een bord voor stookolie. Enkele reacties gaan in op oude verkeers- of toegangsborden bij de Rabelersteeg en vergelijken die met borden uit een verkeersboekje van 1949; de exacte betekenis van die borden blijft in de reacties onderwerp van discussie.
- Trefwoorden
- Groenlo, Kevelderstraat, fietsenmakerij Kaak, fiets, fietsenmaker, Humber Cycles, Raleigh, werkplaats, stookolie, winkelbord, uithangbord, straatbeeld, persoon, hek, Rabelersteeg, verkeerbord
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Links is fietsenmakerij Kaak ook nog te zien.
Joke,het verkeersboekje 1949 staan ze in,Giesen hef ze nog,en Wiegerink ook.
Wil je nog puzzelen puzzel dan mee,moar ik hol d´r met op.Ut duzelt mi´j veur de ogen.Als ik nu voor mijn rijbewijs op zou moeten geen probleem,de verkeersborden ken ik weer allemaal.Maar die van Gerrit staat er zo niet bij.
Hallo Wim ,Hier is duindelijk jou opa;s werkplaats te zien,Rechts boven het bord stookolie.
Joke ,niet alleen links maar rechts ook een bord,rond bord, van binnen rood en witte randen.ie raad moar wat,ik heb n,dag vol.
Roy had het gisteren over de Rabelersteeg,daar staat links ingang steeg wel zo´n lantarenpaal.Misschien was het bedoeld voor het vee dat daar niet in mocht.Dat bord hangt er nog steeds.Raad maar wat. Zo krijg ik mijn dag wel vol.