Jaar: 1969Collectie: Eduard.M.Smit
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Mattelierstraat.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 1969
- Trefwoorden
- mattelierstraat,1969,kruidenier,winkel,wisseborn,asta theater,film
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Roy,
Ik ben het VOLLEDIG met je eens. Mijn schoonvader vertelde me vorige week nog “De Kevelderstraat was vroeger DE winkelstraat van Groenlo”. Misschien op een dag, maar dan moeten er wel mensen op staan die het aandurven om te investeren. Het lijkt me echt een inkoppertje. Een middeleeuwse herberg zoals Betram in Bredevoort. En dan heb je GOUD in handen. Groenlo kan dan nog wel het stadje van plezier zijn maar de tijd dat er op zaterdagavond 4.000 stappers in Grolle waren komt nooit meer terug. Tenzij………
Goh, laat de gemeente Groenlo nu al in 1997 een bestemmingsplan hebben vastgesteld waarin de Kevelderstraat zich mag ontwikkelen tot echte horecastraat!! Maar wat gebeurt er: alle initiatieven worden door de zittende ondernemers en bewoners hetzij onmogelijk, hetzij erg moeilijk gemaakt. Nee, we willen liever terug naar de jaren 80, alleen op de zaterdagavond veel jongeren en dus veel overlast. De Pauw is dicht, PamPam is dicht, Olde Veste gesloten en dat allemaal omdat men zich nog in de jaren 80 en 90 waant en elke zaterdag hopen dat de volle bussen misschien weer terug komen. Een echte ondernemer verdiept zich in de rapporten die vanuit de provincie en de regio de prognosecijfers van het aantal dagbezoekers die er in de regio zijn en die best naar Groenlo willen komen. Maar dan moet er wel een gevarieerd aanbod zijn. Bezienswaardigheden, winkels, (dag)horeca, galerie/boetiek/etc. Potentie genoeg. Als ik horeca-ondernemer was, dan zou ik volledig richten op de restauratieve (dag)horeca. Maar helaas is er veel onbegrip en wantrouwen bij de gevestigde orde. Ik hoop voor Groenlo dat er een omslag in het denken bij velen komt. Tot op heden waren de initiatieven van de gemeente, wanneer nemen wij als grollenaren deze plannen over en gaan we het zelf doen? Sorry, was even ‘off topic’, maar zo denk ik erover.
SIB’ers, ik heb me natuurlijk al aangesloten bij jullie pleidooi rondom de (dag)horeca in de binnenstad. Kijk even naar gisteren… vorige week stond de Kevelderstraat nog vol met kraampjes, gisteren was het een spookstraat. Blijkbaar had een behoorlijk aantal kraamhouders afgehaakt en bleef de Kevelderstraat leeg achter. Komende vanaf de Markt was het vanaf Tom Bekken een kale bedoeling en daar waren, ik weet het zeker, de andere horeca bedrijven (Lange Gang, Brouwerij, Kras) minder blij mee. Hoe kunnen we nu ondernemers interesseren voor deze straat ? Ik wil daar wel in meedenken.
SIB is een denk tank geworden. Waar het bekijken van die oude foto’s niet allemaal toe leiden kan…..
Helemaal met je eens. De toeristen zullen echt (nog meer) komen en daar moet je op in springen. Als ik laatst die twintig miljoen gewonnen had met de jackpot was de hele rij al voor mij geweest. En dat meen ik echt. Je noemt al een aantal zaken op waar grote kansen liggen. Met name ene pannekoekenhuis. De nachthoreca kan gedeeltelijk worden vervangen door daghoreca.
Van groot belang van vestiging van winkels of horecabedrijven is dat het een het ander aantrekt. Investeren is de enige remedie. Een mooi voorbeeld hiervan is de bouw van de Beltrummerpoort. Hier waren vooraf nogal wat sceptici die zeiden dat de geplande winkelunits nooit vol zouden komen en zie daar; alles zit vol.
Beste Nico, je hebt gelijk wat betreft de sluiting van Bar de Olde Veste en verderop de Pam Pam. Dit is echter avond- en nacht horeca. Ik denk juist dat de daghoreca i.v.m. het toerisme (voor sommigen in Groenlo een vies woord), versterkt moet worden en dat er een mogelijkheid open ligt in de Kevelderstraat. Wat te denken van een Japans restaurant, pizzeria, pannenkoekenhuis etc. Uiteraard is het ook mogelijk de nachthoreca in dit deel te versterken. Als je in één straat de horeca concentreertzoals Erik al opmerkt, werkt dit als een magneet. Zie het beleid omtrent de concentratie van winkels in de Beltrumsestraat, dit werpt geleidelijk aan ook zijn vruchten af. De gemeente zal volgens mij wat betreft de Kevelderstraat een belangrijke rol moeten gaan spelen in de ontwikkeling hiervan. Misschien iets voor Erik om het een en ander ter versterking en promotie van Grolle eens voor te leggen aan de betrokken personen van de gemeente.
Sorrij niet dit pand maar Schutte later Hekman Kevelderstraat.
Mijn zoon wilde toen dit pand kopen toen Hekman er uit ging,maar mijn andere zoon ging hier niet in mee,hij wilde klein beginnen.Anders hadden hier Drie bedrijven onder een dak in gekomen,schoenen bruidsjurken kapperszaak alles in een.Wie weet doe ik nu iemand de ogen open want hier liggen best mogelijkheden om een goeie boterham te verdienen,maar het is wel dag en nacht sappelen.
Die teruggang van de Kevelderstraat heeft mijns insziens te maken met het verkeersarm maken. Toen vertrokken ondernemers naar straten waar wel verkeer mogelijk was/is. De pogingen om alle ondernemers naar de Beltrumsestraat te laten verhuizen met aanlokkelijke premies en subsidies voor opknap van de panden in de Beltrumsestraat gaat ook ten koste van de andere straten met leegloop als gevolg. Laat dit een les zijn, haal niet ALLE verkeer uit de Beltrumsestraat! Grolle is nu eenmaal geen winkelstad/dorp als Winterswijk. Een horecastraat maken van de Kevelderstraat is een prima optie.
Inderdaad Nico, wat dat bereft hebben we de tijd niet mee. Maar wie weet zijn er wel mensen die er wel brood in zien.
Wim, wanneer ik bij mij de strat uitloop dan schrik ik elke keer weer van de troosteloze aanblik in de Kevelderstraat. Wanneer je dan bedenkt hoe bedrijvig deze straat eerder was. Natuurlijk zou een horecabestemming goed zijn maar wanneer je verder loopt en de gesloten panden van de Olde Veste en PamPam ziet dan moet je je afvragen welke ondernemer dit aandurft.
Wim,
Helemaal mee eens. Er staan daar 4/5 panden op een rij leeg. Hier zou wat aan gedaan moeten worden. Dit is geen PROMOTIE voor ons mooie Grolle. Van de Kevelderstraat zouden ze eigenlijk een Horecastraat moeten maken. Alle cafe’s die niet centraal gelegen zijn zouden hier heen moeten. Wedden dat dit dan weer een mooie uitgaansstraat wordt. Maar ja wie pakt die handschoenop? Maar je hebt helemaal gelijk Wim. Het is inmiddels veel mensen een doorn in het oog.
Ik zat de afgelopen vrijdagavond bij de Lange Gang buiten, en heb met verbazing naar de panden van v/h Voerman en Schutten gekeken, wat een verval, hier moet snel iets mee gebeuren want het ziet er niet uit.
het pand is prachtig opgeknapt’ enstaat er gewldig bij dit zou eignlijk meer moeten gebeuren in grolle geeft grolle weer het oude aanzien groet gerrit