Notenboomstraat richting Markt

Een straatbeeld van de Notenboomstraat in Groenlo, gezien richting Markt. Op de achtergrond is de toren van de Oude Calixtuskerk zichtbaar.

Informatie over deze foto – sluiten
Collectie
Eduard.M.Smit
Jaar
circa 1977
Afgebeeld op de foto
Op de foto is de Notenboomstraat in Groenlo te zien, in de richting van de Markt. De smalle straat loopt tussen historische gevels door; rechts staat een hoog pand met houten gevelbekleding en op de stoep is het oude kanon zichtbaar. In de verte zijn enkele personen en voertuigen te zien. Op de achtergrond steekt de toren van de Oude Calixtuskerk boven de bebouwing uit. De linkerzijde van het straatbeeld is in reacties in verband gebracht met het vrieshuis van Jan Beerten.
Samenvatting reacties
In de reacties werd de datering besproken. Een eerdere suggestie van begin jaren 1960 werd later genuanceerd, omdat op een verwante foto dezelfde auto’s zouden staan en daarbij 1977 werd genoemd. Ook werd links in beeld het vrieshuis van Jan Beerten herkend. Volgens de reacties verkocht Jan Beerten in de jaren 1970 de diepvries-koelcel en worstkeuken; het werk werd meer naar de winkel verplaatst en André Roes kocht dat gedeelte. Ook wordt genoemd dat Beerten met andere slagers een samenwerking aanging, wat het werk verlichtte.
Trefwoorden
Groenlo, Notenboomstraat, Markt, Oude Calixtuskerk, Calixtuskerk, kerktoren, oude kanon, straatbeeld, binnenstad, Jan Beerten, vrieshuis, slagerij, worstkeuken, koelcel, André Roes, jaren 1970, 1977, historische bebouwing

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Notenboomstraat.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s

5 gedachten over “Notenboomstraat richting Markt”

  1. 19 mei 2008 om 12:00

    Waarom heeft Jan Beerten dit verkocht.Jan heeft met meer slagers een combinatie op gericht,wat een verlichting was,het werk werd makkelijke.
    Ik heb bij jan een pracht tijd gehad,nooit iets tekort gekomen.

  2. 18 mei 2008 om 12:00

    Jan Beerten,heeft in de jaren 1970 deze diepvries koelcel en worstkeuken werkocht.Allles is toen meer na de winkel verplaats Andre Roes heeft dat stuk toen gekocht.

  3. 18 mei 2008 om 12:00

    Dag Ans. 2 foto`s terug staat een foto met exact dezelfde auto`s. Alleen genomen vanuit een grotere hoek. Zou dus ook van 1977 moeten zijn zoals het onderschrift vermeldt.

Plaats een reactie