Jaar: 1969Collectie: Eduard.M.Smit
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Kruidenierswinkel Smeltink.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 1969
- Trefwoorden
- demarkt,1969,kruidenierswinkel,smeltink,oude calixtuskerk,fietsen,toren,kerk,winkel
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Richard,Het woord vroeger mag je best gebruiken,als je er maar een periode bij zet.
Joop Hubers heeft mij daar terecht op gewezen.
Gerard Wissink vroeg wanneer de foto genomen is. Dit is in ieder geval na de brand bij Frenken. Want er zijn 2 ingangen in het rechtse pand. De meest rechtse was die van de drinkgelegenheid en de linker voor de cafetaria. Vóór de brand was er namelijk maar 1 ingang. Ik schat dat de foto gemaakt is omstreeks 1960. Ik kan me nog precies herinneren dat ik op weg naar de school van meester Pothof hier altijd onder het verkeersbord doorliep en me toen al voornam eens naar Enschede te gaan, volgens mij toen héél ver weg. Het verkeersbord is namelijk niet lang daarna verplaatst voor de winkel van Maas aan de overkant in verband met het aanleggen van een vluchtheuvel voor de bussen.
Nog iets Richard, Jou moeder was n, echte grolsen,net als jou tante Annie,ze was de vriendin van mijn zuster.De naam slatman was heel bekent.Hendrik over Kemping loco burgemeester en jaren wethouder hadden deze bijnaam.Als je iets had met de bond K. A b. Was Herdrik die klaar stondt ,Zijn broer heette Jan ,heel bekent bij vvGrol Jan enHendrik hadden nog een broer ,Bernard deze goeie jongen is verdronken.Waarom weet ik dit alles nog.het was onze buurt ,Aan de Tramstraat.En ook gewone hardwerkendemensen,En dan loko burgemeester en wethouder worden is top.Daar komen vast nog weleens foto,s op dit scherm van deze pracht faml.Die veel deed voor de gewone man
Dag Bennie, leuk dat ik dit nu weet. Zat ik er tenminste niet erg veel naast.
hoi Rchard dat was mijn oom Herman Schatman gehuwd met gradeken Heszling van de Tmamstraat.
Schiet me nu weer gedeeltelijk te binnen: de man heette volgens mij Slatman of Slagman.
Bennink had inderdaad korte tijd een viswinkel op de Ganzenmarkt.
De vishandel op de markt werd gerund door mijn oom Henk Frenken. Hij deed tevens de rijdende melkontvangst voor de boeren, met zijn Chevrolet. Zijn vader, dus mijn opa, had een vishandel in de Beltrumsestraat.
De vishandel op de markt is inderdaad afgebrand. Na deze brand is de zaak omgebouwd tot cafetaria met gelegenheid om iets te drinken, die later is overgenomen door Vernes uit Winterswijk. Ik weet nog dat hier een grote man met zwart haar werkte uit Groenlo.
JOOP,jehebt volkomen gelijk er zit wel veel verschil in.Ik zal iets meer met jaargetallen werken .Joop ik ben van 1938 dus wel iets anders als jou leeftijd. maar je hebt mij een goeie tip gegeven.gr bennie
Bennie, over dat “vroeger kende niemand…”; eigenlijk kun je niet van “vroeger” spreken zonder er een periode bij te noemen. Voor iedereen is vroeger een ander begrip. Voor mij is vroeger de jaren ’60; ik had bijvoorbeeld nog nooit van Albino gehoord maar Smeltink is voor mij juist een begrip.
ARNOLD woont nog in groenlo maar Annie is voor vele jaren overleden.
een hele rustige j9ongen, die Arnold.
Ans er was niet alleen een zoon er was ook een meisje Annie.Deze Annie is gehuwd en uit groenlo vertrokken.Lter heeft Arnold gewoond met zijn moeder achter mijn broer Montgomerysrtaat.
Klopt Ans en hij heet Arnold ik weet niet of hij nog in Groenlo woont.
Hoi Bennie,we kenden daar in de buurt toch echt wel Smeltink hoor. Ze hadden een zoon.
Nog ietsDe brand was s,nacht tegen half 4. wij het bed uit en na de markt helpen.Weet nog heel goed ajax pakte zijn koffertje met spullen en ging Frits Pietersen zijn friend.Vanzelfspekend met zijn gezins Maandagsmiddag stondt er al een nood kraam waar Frenken vis verkocht.Ajax is bij deze brand ook nog wat spullen kwijt geworden dus je zit in de ellende krijg je er dit nog bij.
Vroeger kende niemand Smelting maar wel Albino.
dus laten wij het maar rustig houden Beltrumsesrtaat.gr
De brand bij Vernes was in de nacht van zondag op maandag tijdens de Grolse Kermis in augustus. Ik denkt dat het 1958 is geweest, maar ik ben daar niet helemaal zeker van.
Hallo Ans. Jan Plekkenpol was al oud toen hij bij kapper Hemeltjen kwam helpen. Hij woonde toen al in heet oude mannenhuis van het Vincentuis Gasthuis. Hij werkte in de kapperszaak om een paar centjes bij te verdienen, zodat hij een rokertje en een nörretjen (borreltje) kon kopen. In die tijd hadden de bejaarden nog geen AOW uitkering.
De snoepautomaat van Smeltink kreeg zijn laatste rustplaats bij “Opa Koenders”.
Naast het oud papier dat hij in de panden van Holkenborg en Goossens aan de Molenweg opsloeg, had hij achter die panden een berg oud ijzer liggen. Daar kwam die automaat uiteindelijk terecht.
Samen met Wiljo Hubers en Fransje Huijskes hebben we in die tijd die automaat flink onderhanden genomen en gesloopt. Wat dar aan kleingeld in de vorm van dubbeltjes en kwartjes uit kwam was genoeg om een forse voorraad snoep bij Willem Buve te halen…..!!
Ik kan mij herinneren dat mijn zus en ik vaak op zondag voor een dubbeltje een pennywafel uit de automaat bij Smeltink haalden. Dat was begin jaren ’60. In een nis in de portiek stond een automaat die na sluitingstijd de opening van de portiek afsloot.
In die tijd hingen bij veel winkels automaten. Bij “de kleine Wissink”, zoals wij die noemden, een automaat met voetbaldrop en bij “de grote Wissink” een automaat met chocoladerepen. Zelf hadden wij een automaat met filmrolletjes en flitslampjes.
Hallo Annie, op blz. 138 van de KRONIEK VAN GROENLO staat een mooie foto van Jan Plekkenpol die bij Kapper Hemeltjen in de leer geweest is. Later is hij kennelijk voor zichzelf begonnen want bij Vemer lees ik de tekst: “Theo Verheyen van de Pelikaan onder het mes van Jan Plekkenpol, meester scheerbaas, in zijn salon aan het werk… “” Och, dat scheren, dat is ’t neet jongeheer, maor dat eeuwige geluL………………
Vóór Smeltink heeft inderdaad Albino in dat pand gezeten en voor Albino had kapper Hemeltjen er zijn eerste kapperszaak, dat was in 1928.
Hallo Wim,
de winkel van Smeltink was Albino zover ik mij herinner.
Hallo Jan, je noemt de naam Vrooy.
Als dat is VAN ROOY, dan moet dat de van Rooy zijn die in de negentiende eeuw een schoenmakerij of klein schoenfabriekje had op de plek waar nu dierenwinkel Ars zit. Toen mijn grootvader van De Koem vertrok en voor zichzelf begon aan Notenboomstraat kreeg hij als startkapitaal het schoenmakersgereedschap van zijn oude baas van Rooy. zou het waar kunnen zijn dat voor Ars ene van Rooy zat aan de Lepelstraat?
albino was gevestigd inde winkel van janis ars in de lepelstraat mijn oom jan snijders heeft nog een tijdje gevent eind jaren 40voor vrooi maar ik weet niet of ik die naamgoed schrijf
Ik heb ook wel eens gehoort van een kruidenierswinkel “Albino” was deze ooit gevestigd in de winkwel van Smeltink?
ja ans je hebt gelijk dat was bennink
hallo Jan,
Toch staat er mij iets van bij dat hier op de Ganzenmarkt een visboer Bennink zat. Wie weet er meer van?
de andere visboer frenken zat op de ganzemarkt in het huis waar harrie blanken woonde harrie heeft dit afgebroken met de familie ik weet nog dat mijn opa dagen langheeft zitten stenenbikken met anderen deze zijn later gebruikt als binnensteen
ik denk dat de foto van Smelting en Vernes van na de brand is? genomen om 11,30 het kleine carrillon is op deze foto te zien, het grote stads carrillon is van 1 december 1977
er was een visboer Frenken in de Beltrumsestraat naast het herenhuis van Jan Oosterholt
Hallo Guus,
Nee er heeft nooit een Luiken een viswinkel gehad. Er waren twee broers, allebei slager. Wel is het zo dat er op Notenboomstraat 9 een korte tijd een viswinkel zat, dit nadat slager Beerten daar vertrok naar de hoek Notenboomstraat, Nieuwestraat Markt.
De viswinkel in de Matelierstraat voor Frenken is gerund door de Heer Bennink later woonde hij in de Bisschop Phillis Roveniustraat naast Zuindinga en Koppelman. Inde Beltrumsestraat waar nu Hans is gevestingd was ook een viswinkel, naar mijn mening van Luiken een broer van de slager.
Jan Snijders herinnert zich een Kermis. Die begon vroeger pas op Zondag. Wellicht leven er nog mensen van de vrijwillige brandweer die zich de juiste toedracht herinneren. Het is weliswaar een halve eeuw geleden. Eerst ging de sirene. Wij spoedden ons met de andere mensen uit de straat naar de markt . Het was heel donker. Je zag alleen het licht van dat felle vuur boven het huis. Er werd van alles uit de ramen gegooid. Daarna ging alles nog harder branden en hoorden we dat er zaken ontploften. Maar of het ’s morgens of ’s avonds was weet ik niet meer.
Nu er over geschreven wordt weet ik me weer te herinneren dat de brand ’s morgens tussen zes en zeven uur is geweest. Als ik me niet vergis op een zaterdagmorgen.
Ik herinner me die brand ook. Vernes was bij mijn vader, Jan Roes, verzekerd en ik weet nog dat hij bij ons kwam. Dat was ’s nachts of ’s morgens vroeg. Het was nog donker. Wat een narigheid was dat. Wij woonden toen in de Mattelierstraat. Het andere pand op de foto naast Vernes was van mijn vader. Hij had de winkel aan Herman Snijders verhuurd als groentenwinkel. Op de bovenverdieping had mijn vader kamers verhuurd aan verpleegsters van het ziekenhuis. De Raiffeisenbank heeft later in de kamers aan de achterkant gezeten en mijn vader met zijn kantoor aan de voorkant. Van die voetbaluitslagen kan wel kloppen. De Grolse Boys zaten vrijdagavonds achter in de keuken met de voetbaltoto. Mijn vader wilde daar niets voor hebben. Wij kregen dan altijd met kerstmis van de Grolse Boys een enorm grote taart van bakker Milius. Dat was groot feest bij ons thuis.
Zat hier voor Vernes niet vishandel Frenken? en waren er toen twee viswinkels van Frenken? er was er ook een in de Beltrumsestraat.
Die brand in de stad bij de visboer kan ik me nog herinneren. Het moet in het jaar 1957 of 1958 geweest zijn. In de avond of ochtend van een nazomerdag.
Het pand was volledig uitgebrand.
Wij als jonge kinderen sliepen in een tent geplaatst in de achtertuin van onze woning. Plotseling werden we opgeschrikt door de loeiende sirenes van de brandweer.
Op ons fietsje reden we naar de stad om de brand te zien. Dat was me wat…zo’n brand hadden we nog nooit gezien!
ja Jan , dat kan ik me ook nog herinneren. We stonden op de markt te kijken naar die enorme brand. Ik herinner me nog dat ze serviesgoed uit de bovenverdieping naar beneden gooiden, kapot natuurlijk. Zouden er toen op de bovenverdieping mensen gewoond hebben? En in welk jaar was dat toch?
herman snijders had inderdaat de winkel na oosterhold en ik weet nog datde winkel en die van vernes is afgebrand in de kermis nacht alleen niet meer inwelk jaar
Had Herman Snijders die groentenwinkel na dhr. Oosterholt?
Herman Snijders heeft die groetewinkel ook nog even gehad. Bijnaam: Bananen Herman.
Rechts naast de groentewinkel van Oosterholt zat Vishandel Vernes.
dat was een kruidenierswinkel
Wat voor een winkel was smeltink.
wanneer werd in groenlo voor het eerst patates frites verkocht? Zelf herinner ik mij+_/- 1956. Een zak kostte toen 25 cents.
Had dhr. Oosterholt wellicht de bijnaam “AJAX” omdat iedere zondagavond voor zijn etalageruit de voetbaluitslagen hingen (zoals J. al vermeldde) en bij hem voor de deur die zelfde avond de nabeschouwing plaatsvond?
recht vooruit de groentewinkel van ajax oosterhold links naast de winkeldeur hing een kast waar je de votbaluitslagen kon lezen aan de rechterkant de viswinkel en lunchsroom van vernes