Jaar: 8 e 9 december 1961Collectie: Eduard.M.SmitFoto van: Coll : Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Eduard.M.Smit
- Reacties samengevat
- De recente wateroverlast bracht veel mensen met een camera op de been langs de gracht en de Slinge. Volgens de reactie zal dit beeldmateriaal over enkele jaren waarschijnlijk ook historisch worden. Tegelijkertijd wordt opgemerkt dat het water deze keer gelukkig niet zo hoog kwam als tijdens de overstroming van 1961, die op deze foto is vastgelegd.
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 8 e 9 december 1961
- Omschrijving
- De overstroming van de Slinge in 1961. Op de voorgrond het buiten zijn oevers getreden water, met rechts een woning aan het Laantje van Lasonder. Op de achtergrond is de toren van de Oude Calixtuskerk aan de Markt zichtbaar. De foto is genomen vanaf de omgeving waar zich tegenwoordig Welgro bevindt.
- Trefwoorden
- Overstroming Slinge, Slinge, 1961, hoogwater, wateroverlast, Laantje van Lasonder, Welgro, weilanden, Oude Calixtuskerk, Markt, Groenlo, Grolle, winter, water, historische foto.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Vandaag heel wat “ramptoeristen” met fototoestellen rondom de gracht en de Slinge gezien. En ik was er zelf ook bij. De genomen foto’s zullen over 10-20 jaar wel opduiken op SIB. Gelukkig kwam het water dit keer niet zover als, hier afgebeeld, voor de huidige Welgro.