Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Zoekplaatjes uit Grolle.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Foto : Roy Oostendorp
- Trefwoorden
- Zoekplaatje uit Groenlo : Hek van de Oude NH-begraafplaats aan de Halve Maanweg. Gesticht in 1910 en geschonken door de heer Huijskes.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Bedankt Bernard,i´j bunt nog lange wakker.
Hier stoat ze Joke.
Ik heb inmiddels ook al een heel mooi zoekplaatje ingestuurd. Bij zoekplaatjes gaat het om details waar we in ons dagelijkse leven zo aan voorbij lopen.
Roy,ik ben wezen kijken,maar volgens mij is het plaatje al langer weg,de twee klinknagels zitten er nog in Het is echt afgebroken maar heeft ook al weer roest aangezet,en dat kan niet in twee dagen. En mij ging het net zo dan Ans die prachtige poort was ook mij nooit opgevallen,fiets er bijna dagelijks langs.
Tja, ik schrik hier wel een beetje van, maar ben niet overtuigd dat de ‘zoekplaatjes’-actie de aanleiding is voor de verdwijning. De foto is een jaar oud en het plaatje was al wel in een hele slechte staat (m.n. de bevestiging). Ik baal er wel een beetje van. Ik hoop ook inderdaad dat vrijwilligers van de begraafplaats dit plaatje uit voorzorg hebben opgeborgen. Het is nu letterlijk een zoek plaatje.
Laat duidelijk zijn dat dit niet mijn opzet was. Ik garandeer dat de volgende zoekplaatjes hufterproof zijn.
Ans, ik heb je closeupfoto op Hyves bekeken en kan niet anders concluderen dan dat het schildje er met geweld is afgesloopt. Mijn hoop dat het in goede handen is tercht gekomen is denk ik onterecht. Misschien moeten we Roy’s leuke initiatief wel ontraden om nog meer vandalisme te voorkomen, jammer!
Hopelijk heeft de Hervormde Gemeente zich ontfermd over dit kleinood zoniet dan is dit de negatieve uitwerking van een “zoekplaatje”. Jammer dan Roy van dit leuke initiatief.
Het schildje is VERDWENEN! Vanmorgen liep ik nog even langs de Pomona tuin en de tuin “Op de Woerd” (ook een terrein dat herinnert aan de Vemer familie) maar vond het schildje niet. Thuisgekomen zag ik op scherpinbeeld waar het betreffende schildje zich bevond. De N.H. Begraafplaats dus. Even in die richting gefietst en kwam tot de ontdekking dat het schildje verdwenen was. Dit schildje herinnerde aan de fabrikant van het fraaie Jugendstil hek dat toegang geeft tot de N.H. Begraafplaats (waarschijnlijk een van de oudste en mooiste hekken van Groenlo) . Is hier een dief aan het werk geweest of heeft, naar ik hoop, de N.H. gemeenschap over dit kleinood ontfermd? Bij de poort was geschoffeld en ik sprak op het kerkhof nog een dame die een graf aan het verzorgen was, maar zij was niet op de hoogte van het bestaan van dit schildje. Enige foto’s die ik snel gemaakt heb zal ik publiceren op mijn HYVES. Groet van een geschokte Grolse.
Goeienmorgen allen,Joodse begraafplaats hek achterkant.
Roiy deze spelletjes zijn leuk eens weer wat anders.
Goedemorgen Sibbers. De eerste winnaar van de zoekplaatjes is bekend: Bernard Bonenkamp heeft het goed geraden. Het is het hek van de Oude NH-begraafplaats aan de Halve Maanweg. Gesticht in 1910 en geschonken door de heer Huijskes, die zeer veel voor de Hervormde Gemeente heeft betekent. Hij was trouwens ook de eerst die er begraven werd. Op scherp-in-beeld punt hyves punt nl is vanavond een foto te zijn van de hele poort.
Op 1 mei a.s. een nieuw zoekplaatje!
Hek bij protestante kerkhof…..
klein tipje: het plaatje zit op een hek, net buiten de gracht. Het hek stamt uit 1910 en heeft niets te maken met de fam. Bettenhausen van Basten Asbeck. Het plaatje is voor iedereen zichtbaar… Succes!
Het zou ook een plaatje kunnen zijn, bevestigd op de poort van de Pomona-tuin, waarvan Eduard M. Smit bij een foto op SIB schrijft dat deze in 1958 is geplaatst en afkomstig is van de ridderhofstede Meerdervoort uit Zwijndrecht. En Zwijndrecht ligt dicht bij Rotterdam……!
Richard, een boom is het volgens mij niet want het materiaal is geoxideerd. Het lijkt mij een groen uitgeslagen koperen plaatje op een vat geschroefd, in ieder geval iets ronds.
Dag iedereen, zou dit plaatje ergens bevestigd kunnen zijn aan een boom? Volgens mij een eik. Weet ik niet zeker. Gezien het materiaal van het plaatje, is deze nog niet zo oud. Zou er misschien iemand een type-plaatje van een maschine of zo, aan een boom hebben kunnen schroeven? Ik dacht maar wat.
Joke ik twijfel of er een verband bestaat tussen de familie Bettenhausen van Voorst en dit betreffende schildje.
De familie Bettenhaussen woont nog niet zo heel lang in Groenlo en dit schildje ziet er uit alsof het al wel een halve eeuw of nog wel langer op een soort hekje of poortje zit.
Het moet een oud poortje zijn dat toegang geeft tot een bijzonder terrein.
Ik ben dus gewandeld door de Nieuwestraat, Bastionstraat, achterkant tuinen Notenboomstraat en Jodenkerkhof maar heb zo’n schildje niet gevonden. Ook liep ik even langs het kantongerecht.
Een overblijfsel van de brouwerij Gerrit? Ik zag alleen maar Heras hekwerken daar.
Nu gaan mijn gedachten uit naar de Pomona tuin, wel een bijzonder terrein toch?
Het zou ook een overblijfsel van de brouwerij kunnen zijn.
Op mijn zoektocht naar dit “schildje”, dat op een niet geheel afgebeeld voorwerp is geschroefd, heb ik in het telefoonboek uit 1915 te Rotterdam gevonden dat er destijds een fabriek was dat IJzer- en Kunstsmeedwerk fabriceerde in de Benthuizerstraat. De eigenaar was FJC Bettenhaussen kantoorhoudend in de Zaagmolenstraat 162 te Rotterdam. Maar of dit met het schildje en Huize Basten Asbeck van doen heeft weet ik niet.
Dag Roy In Groenlo woont een Familie Bettenhaussen,en wel in Huize Asbeck,aan de voorkant is het plaatje niet te vinden,dus kan het achter in de mooie tuin zijn ,denk ik .
Een oude stalendeur van onder het gemeentehuis.
Weet jij hier meer van Gerrit? Ik heb het vermoeden dat het een plaatjes is dat op een ijzeren poort zit die niet meer in gebruik zit. In de gaten zouden deurklinken gezeten kunnen hebben.