Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Home.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Gerrit. Buijting
- Trefwoorden
- Zoekplaatje uit Groenlo : Deze foto behoord bij zoekplaatje 16 uit dit album. Op deze foto zien we een kist waarin de garens werden aangevoerd voor de linnenfabriek Edwd. Ainsworth & Co.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Ik ben in het tweede huis van rechts geboren in 1938.
Docus Heringa
harry…..
dewinkel van konings is nu woonhuis
opnr 11 heeft niet alleen kobus frank gewoond maar ook zijn tweeling zus anne die 93 jaar oud pas in 2003 is overleden dus het is het anne frank huis oet grolle
Ans, dat zou ook kunnen. Bertram Corts Jr. heeft in die periode die Bennie hierboven noemt uit zijn vernummeringsgids in ieder geval naast het bedrijfspand van Edward Ainsworth & Co gewoond. Het is op de foto het tweede huis van rechts.
woonde B., Corts destijds aan de Sationslaan?
Bennie, B. (Bertram) Corts Jr., hierboven door je genoemd, was in die tijd directeur van Edward Ainsworth & Co.
J,A,Bomers,is net niet te zien nr A 26.Linnenweverij nr A 25.;nr 24 B Corts; nr 23 L,lindner; nr A 22 H Nijhof ;.nr A21 Theo Stoverink; ; Konings A19;Elissen nr A17. Bernard Roumaat nr a 16.Inderdaat woonde er Kobus Franck oud gemeenteraadslid,maar nr mij niet bekent.Er was nog een Bomers en wel nr 28 J.H en G.H Bomers.
dit gebouw is volgens mij van ainwort en heeft later melkbour bomers gewoont met de twee ongehuwde dochters. daarnaast heeft volgens mij gewooont louis te lintem schilder en daarnaast teuuntje schullekamp waar nu frans tank woont. dan lederwaren winkel stoverink en dan de fam rouwmaat. dan interieur winkel van konings en daarna kobus frank waar nu jan oostendorp wwont
Hallo mensen. Dit zoekplaatje zette er mij toe aan weer eens een van de jaargangen van het Grols Verleden ter hand te nemen, en wel jaargang 7, nummer 10, december 2008. Daar staat een interessant artikel van Martie Rouwmaat in. Op pagina 31 zie ik deze foto: Lievelderstraat omstreeks 1949. Het betreffende verkeersbord dat bevestigd is aan de paal van een oude gaslantaarn is hier weer te zien.
Wat vreemd, links van de weg een verkeerbord, geen officieel zo te zien. Maar wat had dat te betekenen? Gerrit heeft deze foto niet zo maar geplaatst. Gerrit, wat laat je ons toch puzzelen!
Overigens staat in dezelfde uitgave een geweldig interessant artikel van Joep van der Pluijm. Interessant voor allen die geïnteresseerd zijn in de slag om Grolle van 1627.
Voor wie nog geen lid zijn van de OVG deze tip: wordt lid en je krijgt veel achtergrondinformatie en verdieping bij de foto’s. Groetjes.
Ik fietste zojuist over de markt , maar zag alleen Jean en Netty Huis in het Veld zitten. Nergens een Gerrit te bespeuren…..
Joke, Gerrit zit er samen met Ans ijs te eten,ga maar eens kijken.
en zoef ,zoef gaan de auto,s
voor hun neus heen en weer!
gezellig op het Europaplein,in Grolle
Dan moet hij op mij wel lang wachten.
Inderdaad al die mooie panden in Groenlo (en overal in de achterhoek) hebben ze gesloopt en daar nieuwe panden voor neergezet,als je oude foto,s met nieuwe vergelijkt,dan denk je toch hoe is het mogelijk,wie heeft dit bedacht.Vooral een Stad als o.a Groenlo met zoveel geschiedenis ,waar je bijna niets van terug kunt vinden.
Jammer!
Johanna,Weet je wat ik denk,Gerrit is vandaag in Grolle.Hij zit op het bankje bij het Europaplein en wacht wie er komt zoeken in de Lievelderstraat.En die krijgt dan van hem een ijsje bij Wissink.
Wat een prachtig pand. Hoe hebben ze dit ooit kunnen slopen?
Is dit het pand waar Heringa,zijn handweverij had?
dan moet het de Lievlederstraat zijn, tot 1958 werd er hier nog geweven.