Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Diverse Personen / deel 9.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Joop Hubers
- Trefwoorden
- diverse personen,tante greet nijhoff,1968,keuken,pannen,potten,gamellen,pollepels
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Het fornuis hierboven herken ik niet. In mijn beleving was er een heel groot zwart fornuis.
Ik herinner me nog dat enorm grote fornuis in de keuken van de Moriaan. Daar werden tussen de middag ontelbare omeletten gebakken voor de handelsreizigers, om maar niet te spreken van alle biefstukken. In de huiskamer tegenover de keuken zat een zeer oude dame die tante Suze heette. Er staat nog een mooi verhaal over de Moriaan in een vertelling over de Zwolse school. Het is het verhaal van juffrouw Bonnink die bij mijnheer Frtize logeerde. Wie weet nog dat we in de zaal van de Moriaan repeteerden voor Sprookjesstad? Het was de tijd van de Amsterdamse tekenleraar Toon Noyons. Architect Wicherink had een kamer in het hotel en bezat een gouden Porsche. Hij had een blonde Duitsevriendin en die bezat een zilveren Porsche. Op een avond was de architect verongelukt en de verloofde riep vanaf de balustrade: “Mutter Gottes hilf mir!”en stortte bijna van de trap naar beneden. Ik geloof dat kapelaan Morren net de droeve boodschap meegedeeld had. Wij waren als kinderen allen erg geschrokken.
Dus geen Pelikaan maar Moriaan
Ik zal jullie uit de droom helpen .
Het is bij ons[ de Moriaan] in de keuken met met een bruiloft.
Al jaren loop ik even langs het graf als ik op de kerkhof ben,dat zeg genoeg,of need dan.
Zo zie je maar dat veel mensen tante Greet nog niet vergeten zijn.
Beste Henk, je kunt het beste Joop meteen benaderen via telefoon of e-mail denk ik.
Hallo beste heer Henk.Dit is natuurlijk geen chatprogamma.
Hoe gaat het met u.Ik ga er vanuit uitstekend.mag ik u dan groeten uit het mooie Lichtenvoorde
hallo Joop
kun je mij de foto van mijn moeder mailen a.u.b.
met een groet
henk
Ja Joop
Snaaien kon je vader als de beste
en na het snaaien even een Arsenal roken Ha ha ha
gr
henk
het doet mij goed mijn Moeder te zien
op de foto is zij aan het koken bij Hotel de Moriaan of bij haar moeder thuis de Driehoek in Lichtenvoorde.
Pa en Ma kookte veel voor bruiloften met name bij de pelikaan van THeo en later van Teun de Moriaan Van Theo en Lies de Jong maar ook veel op locatie
al met al een leuke Foto van mijn Moeder
groet en dank Henk
annie drinkt Fons zo volle koffie
Kijk nu weet ik het,mag ik je groeten
Als dat zo is,dan is die koffiekan en die pan in mijn bezit, want toen city over ging heb ik een pan van 40 liter inhoud gekocht en ook die koffiekan, ik heb alleen een andere deksel op het koffieapparaat,en Theo dan heb je van mij daar vaak koffie uit gehad als jij in het weekend in het Lido draaide.
Joop dan is die foto gemaakt bij een van de laatste Bruiloften in de Pelikaan want in1968 zijn ze al naar het Parochiehuis gegaan
Deze foto is, heb ik me laten vertellen, in de keuken van de Pelikaan gemaakt. Bij grote partijen kookte tante Greet daar ook wel. Mijn vader heeft de foto gemaakt omdat er een bruiloft was; en dan natuurlijk even bij tante Greet langs om wat te snaaien.
Ja Jan, gezellige mensen zoals Greet zoeken de gezelligheid op.
Hallo Annie,hoe weet jij dit allemaal,ik denk in de horeca gewerkt.??
Die grote “melkkan”links van haar is geen melkkan maar een koffiekan er zit een kraan onderaan,onder de kraan zit nog een bak daar zit water in om de koffie warm te houden, en stond ook op het gas,er gaan 300 kopjes koffie in die kan.Er hoort nog een zeef bovenop met een filter waar ketels kokend water in werden gegoten, je moest daarbij boven op een stoel gaan staan.In deze is de koffie al klaar denk ik.
Hallo Siegfried,je hebt volkomen gelijk.plasic bekertje voor 1,80 € bij de kermis hier[Lichtenvoorde]Als het even laat staan[tapkunde]zonder te drinken al voor de helft leeg.Eind resultaat prijs 3,60 € per pl.glas] hoe wordt je rijk.??o p deze manier mvg
Ja Greet heeft het Horeca leven met de paplepel al binnen gekregen bij haar Moeder Dine van de Dreehook bekende zaak in Lichtenvoorde
ik ben net thuis,en Sibbers heb ik teveel gezegt,dit is toch een prachtige foto van Tante Greet.Jan heb nooit geweten dat ze uit Lichtenvoorde kwam.Theo het is vast soep,en wat de prijs van een Pilsje betreft,heb je gelijk,soms denk ik ,hoe durven ze het te vragen,als je pech hebt krijg je het ook nog in een plastic bekertje.
Jan, Siegfried en Theo, zo zie je maar weer dat een weliswaar geboren Lichtenvoordse toch nog een rasechte Grolse kan worden, en zelfs meer dan dat. Zij was een professionele horeca uitbaatster die een groot deel van de Grolse bevolking aan zich wist te binden en ik meen me zelfs te herinneren dat het eerste terrasje in Groenlo bij haar voor de deur was, twee tafeltjes met stoeltjes daar omheen. Dat was in de tweede heft van de jaren vijftig.
Meet & Greet met Greet, hoast had ik Track & Trees in e’schakeld um te zeen woar zee oething
Joop,Prachtige foto tante Greet. Bijzonder mooie herinneringen aan.De horeca-vrouw van Groenlo.
Siegfried ik denk ook dat ze hier bezig is om een soep te maken.
Staat een soort grote melkkan naast.Kan Snert zijn.maak niet uit.Greet straalde gezelligheid uit,en betalen voor een pijpje bier 80 cent.Nu kost dat 2,50€,en dan met doodbedroevende Barkeeper erachter.dat is het grote verschil.Prachtig mooi dit
Greet is toch nog gekomen en dat ze gezeliig was kan niet anders ze komt uit Lichtenoorde !!
Hier is ze dan Mevrouw Greet Nijhoff,door ons Tante Greet genoemd.Gezellige Gastvrije Vrouw,.misschien maakt ze hier voor ons een pan soep.