Twee afbeeldingen uit 1934-1935 tonen de gevolgen van grote droogte bij Groenlo: werkzaamheden aan de Oude Slinge en kinderen bij de brug in de Nieuwestraat aan de stadsgracht. Lees verder
Informatie over deze foto – sluiten
- Fotograaf
- Katholieke Illustratie
- Fotocredit
- Collectie : Eduard.M.Smit
- Collectie
- Eduard.M.Smit
- Jaar
- 1934-1935
- Afgebeeld op de foto
- Op de foto zijn twee afgedrukte afbeeldingen uit de Katholieke Illustratie te zien, met onderschrift over de grote droogte in Groenlo in 1934-1935. Links werken enkele mannen in of langs de drooggevallen bedding van de Oude Slinge, waar uitdiepingswerkzaamheden in volle gang zijn; dit wordt in verband gebracht met de omgeving van de Eibergseweg. Rechts staan kinderen bij een brug met een opvallende leuning aan de stadsgracht. Deze rechter afbeelding is door reacties herkend als de brug in de Nieuwestraat, met zicht richting Marhulzen of Marhulzenweg en de Maliebaan bij het Scherpenbergbolwerk. De opname laat daarmee zowel de waterstaatkundige werkzaamheden als het stadsbeeld rond de Grolse gracht in een periode van enorme droogte zien.
- Samenvatting reacties
- Uit de reacties komt naar voren dat de werkzaamheden waarschijnlijk onderdeel waren van een werkverschaffingsproject. Over de rechter afbeelding is uitgebreid gezocht naar de juiste locatie; de brug wordt uiteindelijk herkend als de brug in de Nieuwestraat. De kinderen zouden uitkijken richting Marhulzen of Marhulzenweg links en de Maliebaan bij het Scherpenbergbolwerk rechts. Bij latere aanleg van de nieuwe brug zijn volgens een reactie fragmenten van de oude leuning aangetroffen en bewaard door de Archeologische Werkgroep.
- Trefwoorden
- Groenlo, Eibergseweg, Oude Slinge, Nieuwestraat, stadsgracht, Grolse gracht, enorme droogte, uitdiepen, werkzaamheden, werkverschaffing, brug, brugleuning, Marhulzenweg, Marhulzen, Maliebaan, Scherpenbergbolwerk, Katholieke Illustratie, Grolle, 1934-1935
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Eibergseweg.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Het uitzicht van deze Grolse bözzels is links het Marhulzen en rechts de Maliebaan (Scherpenbergbolwerk).
Het is de brug aan de Nieuwestraat. Bij de aanleg van de nieuwste “brug” (wat een veredelde duiker is), zijn fragmenten van deze leuning aangetroffen en bewaard door de Archeologische Werkgroep.
Dus toch de brug in de Nieuwestraat!
In het boek ‘De Grolse gracht van verdedigingswerk tot viswater’ is de brug ook te zien waar de jongens op de rechter foto voor staan. Op bladzijde 107 rechts onderaan.
Met je eens Erik.
Kinderen op de rechter foto kijken naar de Maliebaan.
Denk zelf aan de brug aan de Winterswijkseweg met rechts de Boompjeswal ?
Weer een nieuwe puzzel. Ik hoop dat de speurders er uit komen!
Dat wordt zoeken naar overeenkomstige brugleuningen. Ik denk zelf aan de Lievelderstraat, de Knibbelbrugge.
Hoi Gerrit,,moet je haast gelijk,ik had een idee dat het de richting joden allee is,kan dus niet,zie het begin van het kerkhof niet.mvg
Zouden op de rechtse foto de kinderen op de brug in de Nieuwestraat staan met op de achtergrond links de Marhulzenweg en rechts de Malibaan? Ik ken geen brug met deze leuning in Groenlo.
Een werkverschaffing project.