Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Papendijk.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Coll : Eduard.M.Smit
- Trefwoorden
- 2_09890, Papendijk
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
Wiggers heeft nog halffabrikaat klompen geproduceerd voor Nijhuis in Beltrum. E.E.A kun je nalezen op de site van Nijhuis Beltrum.
Over het voorhuis heen is de molen op de molenberg nog te zien.Wie weet er of Wiggers aan de Borculoseweg is begonnen,deze week melde dat iemand op de SIB en heel toevallig vertelde ons dat ook iemand zonder dat we er naar vroegen,en die kijkt ook niet naar scherp in beeld,waar nu de EM TE staat zei hij was Wiggers begonnen,wie weet dat???
Klopt Paul aan de overkant van de Papendijk stonden toen nog geen woningen
als ik het goed begrijp zien we je links de Papendijk lopen?
Joke wat fijn dat je moeder er nog steeeds is en allerlei informatie kan geven.
Annie tussen 1899 en 1919 zijn er nog 12 kinderen geboren,dus er zijn vast wel speelkameraadjes bij.
Jan Wiggers is geboren in 1905.
Annie dat zou best kunnen dat we elkaar wel eens gezien hebben,ik ken veel gezichten maar geen namen,ik heb de Familie Wiggers helemaal niet gekend,maar mijn Moeder inmiddels 92jaar wel,Ze zal dan meer de leeftijd hebben van Jan Wiggers en de twee zussen.
Jan Wiggers is in de tramstraat geboren en had 2 zussen,bij al de twee zussen ben ik wel eens geweest met de fam;Wiggers een woonde in de kerspelstraat en de andere zus in Borculo later in Groenlo,Jan is de vader van Johan en Johan is in ons huis geboren net als onze kinderen.misschien kennen we elkaar??
Dus toch wel Annie,Johan Wiggers had mij dat ook gemailt ,mijn Moeder is er ook geboren.ik hoop dat Johan zijn gezondheid het toelaat ,en ook nog een keer naar Grolle komt.zoals ik hierboven van jou lees was zijn zoon Richard wel bij de Familie die laatst hier waren.Dus die zullen wel heel wat foto´s gemaakt hebben.Ik heb laatst foto´s gehad van mijn Neef uit Canada,in de tuin staat een mooie Nederlandse molen.ook zij wonen in Ontario.
Lees de tekst bij de foto:Papendijk,Jan Wiggers is wel geboren aan de Tramsraat,zijn geboorte huis het witte huis staat ernog steeds.In het huis van Wiggers is nog veel terug tezien van de klompenmakerij zoals zagen bijlen hamers en enorme balkens waar de machines aanhingen,vorige maand zijn nog 13pers. van Wiggers uit canada 2dagen in het oude klompenmakers huis geweest,het was enorm gezellig en leerzaam.
Klopt Jan ,hierboven staat ook Papendijk.Het was om de hoek van de Tramstraat.
Joke dat was toch aan de Papendijk of hete dat vroeger daar Tramstraat ?
Hier is de klompenfabriek Wiggers,aan de Tramstraat.
Hoi Annie,is dat al 38 jaar geleden,wat vliegt de tijd snel dan.ga maandag even mijn leeftijd opvragen bij de gemeente Oost Gelre.Zoals ik lees mooie vakantie geweest,en denk ik in een mooi land.Misschien kom ik er ook nog eens.groet jullie
Neen, dat hebben ze niet,maar ik heb wel contackt gezocht met het cras- museum,want ze hebben in de oorlog veel onderduikers gehad en ook piloten gered,het waren verhalen die wel heel belangrijk zijn,heb ook veel namen gekregen,maar kan er hier niet over vertellen.Wil wel graag kontackt met mensen die het interesseren.
Annie bedankt voor je berichten over de familie Wiggers uit Canada.
Kan me voorstellen dat je heel veel indrukken opgedaan hebt.
Die verhalen over Groenlo, hebben ze die nog ergens opgeschreven?
We zijn terug van een 14daagse reis naar Canada.We heben daar de Fam.Wiggers bezocht,de mensen waar we 38jaar geleden het huis van kochten.We hebben bij Joke de jongste van de meisjes gelogeerd en van haar uit hebben we haar broers bezocht.Ze weten nog veel van Groenlo,en hebben ook prachtige verhalen over vroeger.Een kleinzoon die hier nog geboren is in 1961,had zelfs een cd van Normaal op zijn ipad staan,in 1990 had hij zelfs een optreden van Normaal bijgewoond,en op zijn nummerbordplaat op de auto staat Ontario GROENLO. Doe ze de groeten in Grolle zeggen ze dan in Canada,dus hierbij, de GROETEN OET CANADA,van de Fam: Wiggers(voorheen klompenmaker)
Dank voor de melding v.d.site.Groet.
Hier is de site van Wiggers Custom Yachts Ltd.
Hallo Theo,het zijn schepen bouwers,mijn Dochter heeft een jaar op een schip gewerkt en dan zei ze wel eens per ongeluk boot, maar een boot is een roeiboot b.v,Wij kunnen dat ook niet zo goed weten,we hebben ook niet zoveel te maken met boten en schepen.Ze maken b.v. 1schip per jaar. Groet.
Hallo Annie,ik ben zojuist even aan het kijken op Internet,Wiggers ontaria,zijn dat schepen of boten bowers,houtbewerkers,vroger klompenmakers,klopt dat??Mvg Theo
Vannacht om 1uur vertrekken ze weer richting Canada.
De Fam:Wiggers hebben met 13 personen een 2daags bezoek gebracht aan het oudershuis.Het waren ontzettend gezellige en emotionele dagen,er zijn veel fotoos gemaakt op plekken waar vroeger ook fotoos genomen waren.Er waren ook verhalen over onderduikers in huis,veel wisten we al van verhalen door de jaren heen.Aanwezig waren Hennie Wiggers met zijn Vrouw Elisabeth,zoons Robert en Johan met hun vrouwen en 3 kinderen,Truus de oudste Wiggers telg kwam met Dochter Ramona en Klein dochter vanuit Nijmegen en Richard een zoon van Johan Wiggers (Canada)Truus is van de 11 kinderen Wiggers de enige die in Holland is gebleven.Er komen dit jaar nog meer Wiggers telgen over,zo komt er nog een Dochter van Bennie,er blijf toch een trek naar het oudershuis maar ook naar Grolle,ze hebben nog weer boeken gekocht over Groenlo bij Wiecherink en ze hebben nog een terras gepikt op de markt.Gegroet.
Annie ????, veel succes!
veel succes Annie!
zit nu achter de computer op het graafschapscollege om te leren computeren met 45personen 55plussers,kon alleen nog maar naar scherpinbeeld.nu leer ik meerdere dingen is de bedoeling.
Hoi Peter, back in town? Zie je hier boven dat de Wiggers family gereageerd heeft? Goed he?
Hoi Annie, Inmiddels vernam ik dat Peter H. een tijd en Egypte was en wel in Luxor. Zijn jeugdvriendje was Alfons Wiggers
Hoi Peter Bennie Wiggers uit canada heeft gereageerd, 8-11 al, het nederlands is voor hem onderhand erg moeilijk geworden,engels en nederlands door elkaar, het gaat erom dat je hem begrijpt, misschien herinner je dan de naam ook, er staan er een paar bij.
Hi peter hoogendoor. als jij befriend was met een van mijn broers van Wiggers,dan moet het mijn jongste broer, hij heet Andre and die volgende daar op is Alfons,Thanks from Canada.
hope to here from you back from the family Wiggers
Hallo Annie, een reactie van mijn kant betreffende mijn jeugdvriendje Wiggers van de Papendijk. Ik woonde in de Prins Frederik Henderikstraat en mijn naam was toen Piet, een blond jongetje geboren in 1948. Vriendje Wiggers was iets jonger. Ik schaam mij een beetje zijn naam nietmeer te weten. Misschien komen we daar nog achter. Wij speelden met een zelfgebouwde kar een soort vliegende hollander. De wieltjes van een kinderwagen, de opbouw van hout. Hout dat afkomstig was van de pallets die werden gehaald bij de Monocon. Gr. Peter
peter hoogendoorn!bernard wiggers uit canada heeft gereageert als jij jouw geboortejaar doorgeeft weet hij wel met welke broer je vriendje was, zullen toch ongeveer van hetzelfde jaar moeten zijn.gr annie
goed opgemerkt gerrit!maar ik kan echt alleen nog maar naar scherpinbeeld beleef de lente en deze week ben ik ook per ongelijk,expres wel op google aert geweest wilde de fam wiggers in canada van boven opzoeken dat is niet gelukt wel enkele andere huizen,zoals ons eigen huis en de ouders huizen geweldig zelfs met straatnaam erbij.Zal naar personen int. ook moeten leren.gr.
Stille hier op SIB, bunt jullie allemoale an ow meddagslöäpken too….
Annie ??, Je kan wel internetten, getuige bovenstaande melding van jou.
hallo bennie of bernard, wat leuk dat je zo snel na ons telefoongesprek de site hebt gevonden,ik kan nog niet internetten maar hier kan ik jouw natuurlijk ook af en toe iets melden, als het niet te persoonlijk is,groetjes annie en tot gauw
Peter H. is naar ik meen geboren in 1946 of 1948. Hij heeft een jongere broer Fred. Zijn vader had een functie bij de Monocon. Elders te zien op scherpinbeeld.
Nee die naam weet ik zelf niet, ik zal Peter eens vragen naar zijn leeftijd, dan komen we vanzelf wel op de naam van zijn betreffende vriendje. Groeten vanuit een zonnig Groenlo.
Nee de naam Hoogendoorn komt niet bekent voor.
weet je ook de voornaam van mij broer, dan wil ik het even door geven, met Annie gaat het goed, bedankt
Hallo Bernard, ik zie dat Peter Hoogendoorn hierboven iets geschreven heeft over zijn vriendje Wiggers….
Hallo Bernard Wiggers! Al meer dan een halve eeuw weg uit ons Grolle! Wat leuk om eindelijk eens een Wiggers op scherpinbeeld tegen te komen.
Wij hebben al zoveel conversaties aan jullie gewijd en jullie sites bezocht!
Grollenaren die het gemaakt hebben aan de overkant van de grote plas.
Eigenlijk had je vandaag in Grolle moeten zijn. De slag om Golle en de verovering op de Spanjaarden door Frederik Hendrik werd herdacht met een veldslag door re -enacters en er was veel vertier in onze binnenstad. Kijk maar eens op de website van streekgids dot nl . Het is werkelijk de moeite waard om te zien wat de Grolsen doen om ons Grolle op de kaart te zetten. Hoe gaat het met jullie Annie? Zat bij mij in de klas bij de zusters van de Josephschool. Zuster Brigida herinnert zij zich vast nog wel. Toevallig zag ik Martie Rouwmaat vanmiddag even nadat Fredrik Hendrik meedeelde dat de Spaanse vlag die nog aan de toren van de oude kerk wapperde verruld moest worden door de Staatse vlag. Trouwens, zegt de naam Peter Hoogendoorn jou nog iets? Hij had een vriendje van Wiggers.
Wij wonen allemaal in de buurt van Toronto ont, meesten van ons wonen in Oshawa.
Ik ben naar Canada gegaan in 1957.
Ik was de bakker in de family, ik heb bij Harry Roumaat gewerkt en Groot Kormelink.
Mij vrouw is van Beltrum, [Stapelbroek,] dat is half weg Beltrum
Wensen jullie het beste van Canada, wij missen Grolle nog, het is een echt mooi stad, en gezellig
canada is groot,mia woont in het westen en dat is bijna zover naar ontario als van hier naar ontario ze komt dan ook maar een keer per jaar bij haar famili,vorig jaar is ze bij ons geweest haar canadese man haar geboorte huis laten zien,in dec komt er nog een fam hier uit canada.
Ans ik had er niet op gerekend ,maar de mail was bij zijn Zoon aangekomen en die kon het niet lezen ,toen heeft hij het maar doorgestuurd naar zijn Vader ,en dat is Johan die 1953 weg is uit Groenlo,ik had nog gevraagt of hij in Ontario dicht bij Rainy River woond ,waar de kinderen van Paula leven maar dat was 1000km van hem vandaan .van kust tot kust is 5 en een half uur verschil zo groot is Canada,schrijft hij ,heb ik nooit geweten .
wat een mazzel op een dag Joke!
Mijn dag kan vandaag niet meer kapot ,heb een e.mail van Johan Wiggers uit Canada .ik had de website laatst bekeken en heb een mail gestuurd ,en geschreven wat ik hem bewonder zoiets moois te hebben opgebouwd,zijn Zoon runt nu de zaak want hij kamt een beetje met zijn gezondheid:I hope nog eenmaal naar Groenlo te komen ,wanneer weet ik niet ,en vraagt hij Brand het achterlight van Groenlo nog in Lichtenvoorde?Heb hem een mail terug gestuurd hoe de vork in de steel zit in Grolle en hoop dat hij terug schrijft,heb deze foto bijgesloten
Hoi Ans .dan komen wij ook al bij de klompen terecht.
Hier ook al veel verhalen over de familie Wiggers. Al weer een jaar geleden
Links van het huis, gezien vanaf de Papendijk, was de ingang naar het achterhuis. Aan de achterkant van bovenstaande foto. In de tuin stonden fruitbomen en struiken met zoals wij ze noemden Stekkelbessen, (kruisbessen). Groene en blauwe bessen. Aan de buitenkant binnen de tuin stonden hokken. Opslag en kippenhokken. Op de binnenplaats voor de achterdeur een stuk boomstam, hierop werd regelmatig een kip de kop afgeslacht met een handbijl. Was de kop van de kip afgeslagen werd deze los gelaten waarna ze een paar meter zonder kop wegliep. Ik vond het een zielige vertoning en kon er niet tegen. Maar het intrigeerde me wel. De keuken van het huis is in mijn herinnering erg groot. Hierin werd aan een lange tafel gegeten. Via een deur kwam je in de klompenmakerij. Er stond een machine die werd aangedreven door een brede band. Die band knapte weleens waardoor er een nieuwe geplaatst moest worden. Op een andere machine werd met een beitel de voetholte in het hout gemaakt. Meneer Wiggers gaf mij altijd geelgeschilderde klompen. Hij had ook een vrachtwagen met een kraan erop naast het huis staan. Op de foto rechts, is de schuur (klopenmakerij) later uitgebouwd naar de fotograaf toe. Achter die schuur liep een vrij brede sloot. Daar waren wij veel te vinden. Hij zat vol bruine kikkers en stekelbaarsjes. Het was een leuke tijd in onze jeugd.
Hallo Annie, Tot mijn spijt weet ik nietmeer zeker hoe mijn vriendje zijn naam is. Maar het zou Bennie kunnen zijn. Ik denk dat hij nu een jaar of 57 zal zijn. Overigens mijn naam toendertijd was “Piet”. Mvgr, Peter.
Hallo Peter,
Met wie van de zonen van de Fam. Wiggers was u bevriend?
Bennie komt geregeld naar Groenlo voor een bezoek aan het ouderlijk huis.
Gr Annie.
Hoi Ans,
Jouw uitnodiging om naar Grolle te komen en ook het voormalige huis van de Fam. Wiggers te bezoeken lijkt me een bijzonder leuke ervaring. Mvrgr, Peter
hallo annie, leuk dat je reageert. Ik wens jullie heel veel plezier in Canada bij de familie Wiggers. Misschien willen ze wel wat foto’s digitaliseren van de oude klompenmakerij van vroeger (als ze tenminste nog veel foto’s hebben) en naar scherpinbeeld sturen. Dan kunnnen wij oude Grolsen daar ook weer van genieten. Nogmaals een goede tijd aan de overkant van de grote plas!
Hallo meneer Hoogendoorn en Ans,
Leuk dat er interesse is om de woning te bekijken! Fons gaat al voor het tweede jaar naar Engelse les, omdat we binnenkort naar Canada gaan voor een aantal weken, om de familie Wiggers te bezoeken. Ze zijn al diverse malen bij ons in huis blijven logeren: herinneringen ophalen, bekenden bezoeken en Groenlo uit het heden bekijken. Groeten Annie
Hoi Esther. Ik ben een kennis van mevrouw Nahuis. Waarschijnlijk gaat er nu een lichtje branden?
Hej hallo Ans, we zijn wel benieuwd wie je bent heb nu mijn moeder aan de telefoon…tuurlijk vinden we het goed dat jullie evt een bezoekje willen brengen aan mijn ouderlijk huis. Mijn ouders hebben nog goed contact met de familie Wiggers, Af en toe krijgen ze nog bezoek uit het verre Canada. Groet ellis
Hoi Peter,
Als je naar Grolle komt met de Old Grolsen zal ik aan de moeder van Ester (Annie toch?) vragen of we een kleine prive excursie mogen brengen aan deze woning en andere plekken waar jij zoveel herinneringen hebt liggen. Lang niet alles van ons Grolle is verdwenen hoor!
Het huis staat er nog, meneer Hoogendoorn! Mijn ouderz hebben het in 1973 gekocht en ik mag er nog steeds met plezier wonen!
klopt Herman, maar ik woon op dit moment niet in ons stadje. Overigens kreeg ik een telefoontje van iemand die nog een exemplaar had en die stuurt het op. Maar je hebt gelijk, de bieb in Groenlo is fantastisch.
voor het boek hoef je niet naar groningen er is ook een exemplaar in de bieb van ons eigen stadje.
herstel: meester Waanders moet zijn: Pa Balink
Groningen is ongetwijfeld een mooie stad. Maar meester Waanders zei het begin vorige eeuw al: Et gif moar twee steden: Grolle en Paries!
Peter en alle anderen die gereageerd hebben. Vanmorgen kreeg ik een telefoontje van iemand die me het boekje gaat toesturen. Bedankt voor al jullie reacties, ook via de email. Waar scherpinbeeld al niet goed voor is.
Ans: mijn hotmail ligt eruit maar het boek dat jij zoekt:”Kroniek van Groenlo” is te leen bij de:’Universiteitsbibliotheek Groningen’.
Dus op naar Groningen! En geniet van de gezellige stad! Vrgr Peter.
weet iemand of het boek “Kroniek van Groenlo” nog ergens te verkrijgen is? Volgens de boekhandel is het uitverkocht. ansluiken@hotmail.com
zeker, vooral als je eens klikt op http://www.dewoonomgeving.nl
zo was Groenlo in 1832. Geen bouwwijken buiten de vesting, alleen wat volksuintjes voor de burgers.
Op Google Earth heb ik naar Groenlo gekeken. Ik ken het buitengebied nietmeer terug. Wat is het veranderd! Vroeger had ik een terrarium met hagedissen op m’n kamer. Bij de Papendijk, het gebied wat nu tussen Papendijk en Ds. Bartelsstraat ligt, was de ideale plek om hagedissen in de wildgroei te vinden. Elke avond ving ik potten vol om aan de hagedissen te voeren. In m’n jeugd was Groenlo toch wel een beetje “Saartje en Swiebertje”.
ja het huis staat er nog. Een maand geleden kwam een van de dochters nog eens terug uit Canada om haar ouyderlijk huis te bekijken
Als ik mij goed herinner is er toen de fam. Wiggers emigreerde naar Canada (wat ik heel erg heb gevonden omdat ik mijn vriendje Wiggers kwijt was) een oudere zoon in Groenlo gebleven. Inmiddels is het voor mij vijfenveertig jaar geleden dat ik uit Groenlo verhuisde, ik ben er nietmeer terug geweest, uitgezonderd twee keer voor een begrafenis, maar dan heb je niet de gelegenheid om oude plekken te bezoeken. Staat het huis er nog?