Statistieken: 9.525 foto's in 671 albums zijn 8.638.252x bekeken en hebben 57.142 reacties. Nog 94 in de wachtrij.

Papendijk: In de jaren voor 1964 was het

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Papendijk.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Foto : Eduard.M.Smit
Trefwoorden
Papendijk : In de jaren voor 1964 was het pakhuis van Firing (L), een begrip in Groenlo. Alles werd ingenomen, er was na de oorlog van 1940/45 zelfs jaren de gelegenheid om konijnen vellen te verkopen aan het pakhuis van Firing, deze werden daar op lange rijen boven in het pakhuis op ijzeren beugels gedroogd waarna ze als bont verder werden verwerkt. Rechts achter de lantarenpaal was de Achterstraat. Op de foto staat Annie ter Bogt/Gebbink met haar kinderen

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

35 gedachten over “Papendijk: In de jaren voor 1964 was het”

  1. 20 juli 2010 om 12:00

    Beste Jan, jao zeker he’k wal n’s van dee geschiedenis van de Rouwmaats en Roemaats e-heurd, ik heb ’t zelf veur ’n groot deel al oet e-zocht. A’k d’r klaor met bunne gao ik den helen kraom bundel’n in ’n book.

  2. 20 juli 2010 om 12:00

    Jan, dat is bij Martie wel bekend en het mooie van SIB is dat deze site mij ook regelmatig uitnodigt wat uitgebreider onderzoek te doen waardoor ik deze week weer toevallig een oudere tak van de Overbekking’s (de voorouders van mijn moeders kant) via het internet heb ontdekt. Grolle muntte in het verleden uit in het verschrijven/veranderen van achternamen.

  3. 20 juli 2010 om 12:00

    Martie, ’t lik mi’j hier op de plaatse da’j, boeten de rieke en de arme takke van de rouwmaats, i’j ’t ok nog oaver de wandelende takke van de fam. hebt…

  4. 19 juli 2010 om 12:00

    Martie jij hebt toch ook wel eens gehoord van de geschiedennis van roumaats en de roemaats dat die eigenlijk allemaal oostendorp moeten heten het ging om een boer uit rekken die in eefsele op boerderij roumaat ging wonen maar hij hete oostendorp maar heeft de naam roumaat aangenomen

  5. 19 juli 2010 om 12:00

    De reactie van Dirk is juist. De Papendijk heeft alles te maken met de familienaam Papen die toentertijd vooral in Eefsele op verschillende locaties te vinden was. In Eefsele echter, is nooit sprake geweest van een schuilkerk. Aangezien de oorspronkelijke roots van Rouwmaat, Roemaat (de arme tak uit Lichtenvoorde) en Rumathé in Eefsele lagen ben ik menigmaal de naam Papen ook tegengekomen tijdens mijn genealogisch onderzoek, en dat waren er heel wat. Wat Bernard vertelt over paapsen, dat klopt ook wel, maar is hier niet van toepassing. Paapsen was een scheldwoord voor Rooms Katholieken.

  6. 19 juli 2010 om 12:00

    De reactie van Dirk van de meer lijkt mij heel aannemelijk ook van dat kerkhuis in boerderij rijkenberg ik ken de familie riekenbarg en die vertellen het zelfde

  7. 19 juli 2010 om 12:00

    Ik weet niet of de Papendijk een weg was naar een rooms-katholieke schuilkerk. Op de kaart van 1828 liep de “Papensteeg” naar de boerderij “Papen”. Daarachter begon de Lievelderheide. Het landschap moet ruim 100 jaar geleden wel heel anders zijn geweest dan wij nu kennen!

    Overigens waren schuilkerken in de 18e eeuw niet echt nodig. Groenlo had in deze eeuw zelfs officiële pastoors (Van Munster en Aleman) die vrij waren om die vrij waren om als RK priester aan zielzorg te doen, zolang de mis maar buiten de stad werd opgedragen.
    Daarom was er rond 1700 een kerkhuis gevestigd in de boerderij Rijkenberg (Oude Borculoseweg, nu het terrein van Rouwmaat op Den Sliem). Volgens pater Engel in zijn artikel “Tussen twee torens” werd op 16 april 1784 door het Grolse gemeentebestuur toestemming gegeven “om in plaats van aan ’t Rijkenberg een kerkschuur alhier binnen de stad te mogen setten en timmeren ter plaatse, alwaar voor deze het oude klooster heeft gestaan, bij de windmole agter de wal.”

    Deze kerk werd in 1838 verbouwd en voorzien van een toren. Deze kerk op de Molenberg heeft dienstgedaan totdat de nieuwe Callixtuskerk in 1908 in gebruik werd genomen.

  8. 19 juli 2010 om 12:00

    Ja.dat kan heel goed samen gaan en dat is ook prima ,en ook die verhalen lees ik graag .maar het valt mij op ,als je ergens dieper op ingaat er opeens stilte valt en er geen aanvullende berichtjes meer verschijnen . Jij .Ans bent dan die gene die weer de boel aan het schrijven brengt.Zo als nu !

  9. 19 juli 2010 om 12:00

    Johanna, er zijn genoeg mensen die zich wel in de geschiedenis van Grolle interesseren. Ik merkte dat vorige week nog weer op toen een gezelschap Grollebaren het stadsmuseum bezocht. Deze mensen bezaten een grote historische kennis en intersse. Maar scherpinbeeld heeft nu eenmaal een laagdrempelig forum waardoor degenen die meer geinteresseerd zijn in de 20ate -eeuwse geschiedenis zich ook op hun gemak voelen.

  10. 19 juli 2010 om 12:00

    Bernhard ,dat Kerken Op Wissink heeft voor mij nog vraagtekens .
    Toen die tijd gingen de Roomse Grollenaren al naar Zwilbrock. Maar door onenigheid tussen twee Roomse Geestelijken zijn een groepje volgelingen op Wissink gaan Kerken ,het is een te lang verhaal om hier op te schrijven,En sommige Sibbers vinden toch ,dat ,wat zolang geleden gebeurt is niet interresant genoeg is.
    Groeten Joke Monasso-Elburg

  11. 19 juli 2010 om 12:00

    Leu, dat “papen” in Papendiek en Veldpapendiek, had toch van doon met “paapsen”, ofwal “roomsen” weet eure missen in ’t geheim in schuulkarken mosten hollen.
    D’n Papendiek was met d’n Veldpapendiek de weg noar zonne schuulkarke. Op völle plaatsen in ons land kom i’j dee benaminge tegen. In Grolle hebtt tot 1798 de roomsen eure missen in’t geheim e’hollen. In dat joar hef ’t Franse gezag een veurstel e’doane um de katholieken en protestanten ne karke te loaten delen.
    Umdat doar gin animo veur was en de katholieken in opstand kwammen wier wat joarn later de Waterstaatskarke e’bouwd, d’n veurloper van d’n ni’jen Calixtus.
    Op arve Wissinck in Zwolle was ok zonne schuulkarke, moar d’r waren d’r meer. Michael van Basten 1635-1713 gängelden geregeld deur de Grolse ströätjes um veur de roomsen met een holten kruusken an te geven in welke schuulkarke den oavend de misse e’hollen zol worden.

  12. 18 juli 2010 om 12:00

    Jan,was die grens niet ongeveer bij dat kleine woonwagenkampje.Die zandweg is er nog steeds,Maar we zijn nu Oost Gelre en nu is de grens bij de spoorweg overgang in Lievelde.HAha

  13. 18 juli 2010 om 12:00

    Paul,Toen Bennie Emaus gestopt was met kolen,en zijn Friettent begon aan de Ruurloseweg werd zijn naam gelijk veranderd in Bennie Patat.Als je daar Zaterdags je patatje wilde halen moest je in de rij staan ,en je kwam ook altijd dezelfde personen tegen.

  14. 18 juli 2010 om 12:00

    Siegfried ik bedenk me op eens alsje op de papenweg bent benje ook in lichtenvoorde daar lag vroeger de grens is die grens nog steeds van toepassing nu we een gemeente zijn geworden ??

  15. 18 juli 2010 om 12:00

    Hoi Paul,de faml;Emaus woonde
    in de Smidsteeg,na het overlijden van hun vader heeft de oudste zoon Gerrit en zijn broer Bennie de zaak [kolenhandelaar ] over genomen,maar daar het minder wert met de kolen is Bennie Emaus voor zig zelf begonnen met een cafetaria aan de R;weg,hij heeft daar een geweldigge naam op gebouwd,goudmijn, snel kreeg hij ook de naam Bennie briket,nadien heeft aan de R;weg meende een zekere Berry Willemsen gezeten,Bennie Emaus is tevroeg gestorven.Ik weet niet of zijn vrouw nog leeft
    maar zij is een dochter van Hoitink de schilder Winterswijkseweg.recht zie je zijn huis staan wat hij toen heeft gebouwd gr.

  16. 18 juli 2010 om 12:00

    Bennie, klopt, Emous woont / woonde daar ook: Emaus was toch ook de eigenaar van de friettent naast schoenmaker Roemaat? Waarom heette hij Bennie Briket?

  17. 18 juli 2010 om 12:00

    De voormalige Achterstraat bleef nog lang een steeg waar je doorheen kon lopen (je ging dus voor de witte huizen rechtsaf en kwam dan tussen de huizen door op de D. Hooijmanssingel terecht. Het steegje was in de jaren 80 een leuk plekje voor straatvoetbal / verstoppertje voor de buurtkinderen. Ik kwam er vorig jaar achter dat de steeg is afgesloten.//////////Waarom heet de Papendijk eigenlijk de Papendijk?

  18. 20 juni 2008 om 12:00

    Hoi Peter, dat klopt achter het pakhuis had ja boer Wiggers ,Peter zou dat een broer zijn van Wiggers ,die na canada is gegaan. De huizen tegen over het pakhuis woonde Bennie Emaus ,Bennie briket .groetjes peter.

  19. 20 juni 2008 om 12:00

    kan het niet zo snel vinden maar elders op deze site staat dat in de week na Kerst de roep door Grolle ging :Haazen EN KONIJNEVELLEN! (Oldenkotte, Noacht etc)

  20. 8 juni 2007 om 12:00

    Een twintigmeter terug waar de fotograaf deze foto maakte ter hoogte van de Buitenschans (trottoir was er nog niet) was aan de rechterkant een heuvel met een grillige boom erop. Ik speelde er met m’n vriendjes in de boom. Achter de boom hadden we een heel nest van hutten onder de grond gebouwd. Het was ons terrein! Tot in 1960 er een bulldozer kwam en alles egaliseerde. Er werd een school gebouwd. De Mulo? Ons nieuwe terrein dat we ons hadden toegeëigend kwam te liggen tussen de Papendijk en de boerderijschuur van Meijer ter hoogte van de gierput.

  21. 26 januari 2007 om 12:00

    Op het braakliggend terrein voor het pakhuis heeft het huis/boerderij gestaan van Benaards van de Sterre oftewel Toone Wiggers. In het midden rechts ( woningen ) boven het huis van schoolmeester Tubbing daarna is de woning bewoond geweest door dokter de Groen

Plaats een reactie