Statistieken: 9.537 foto's in 665 albums zijn 8.518.555x bekeken en hebben 37.480 reacties. Nog 48 in de wachtrij.

Marhulzenweg: Marhulzenweg-Paerdekoele/Pagekuil.

Jaar: ??Collectie: Eduard.M.SmitFoto van: Coll : Eduard.M.Smit
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Coll : Eduard.M.Smit
Collectie
Eduard.M.Smit
Jaar
??
Trefwoorden
marhulzenweg,paerdekoele,pagekuil,bom haller

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

10 gedachten over “Marhulzenweg: Marhulzenweg-Paerdekoele/Pagekuil.”

  1. 24 maart 2011 om 12:00

    Klopt Gerrit. Dit is ook het begin van de Eschweg, waar de Marhulzenweg een bocht naar rechts maakt.
    Paul, de Pomonatuin ligt een eindje verderop rechts. Heeft dus niets met dit oude huis van Hallers te maken. Dit huis werd gesloopt en de fam. Hallers bouwde aan de overkant een nieuw huis op de hoek. Dat werd Marhulzenweg 15.

  2. 21 augustus 2010 om 12:00

    De “Pomonatuin” is waarschijnlijk ontstaan in 1834. Lijkt mij sterk dat deze foto van voor 1834 is, dus waarschijnlijk staat het rechterhuis dan net buiten de Pomonatuin?

  3. 20 augustus 2010 om 12:00

    Dus nadat dit rechterhuis gesloopt is aan dit laantje (geheten de peerdekoele) is mogelijk de Pomonatuin onstaan………////////////Wat betreft de naam Peerdekoele: ik was laatst in Markelo, in het buitengebied heeft men een peerdekuil bewaard waar de boeren in de 2de wo de paarden in drijfden zodat de in aantocht/passerende Duiterser deze over het hoofd zagen en niet in beslag namen.

    Mogelijk had deze plek eenzelfde functie in een ander tijdperk, maar dat is puur speculatie.

  4. 20 augustus 2010 om 12:00

    Paul ,daar staan woonhuizen,vanaf de Eibergseweg ,de Marhulzenweg op,Rechts is de gracht,en links is de Peerdekoele .volgens mij is de Pomonatuin van de Fam Vemer ook nog in de Peerdekoele

  5. 12 november 2009 om 12:00

    Johanna ik heb je mail gestuurd i.v.m. enige eventuele familieleden die in de buurt van de peerdekoele gewoond zouden kunnen hebben. Zie ook uitgave Grols Verleden 2005, buurtfeest Eibergseweg.

Plaats een reactie