Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Zoekplaatjes uit Grolle.
Bekijk het volledige albumGrote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’sInformatie over deze foto / video
- Fotocredit
- Collectie : Nico Tijdink
- Trefwoorden
- Zoekplaatjes uit Groenlo : Ornamend boven de deur bij het huis in de Noteboomstraat Rechts naast het huis van Drokter Cannegieter.
Trefwoord voorstellen
Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.
Auteursrecht
Deze foto mag niet zonder toestemming van de rechthebbende worden gebruikt, gepubliceerd of verspreid.
De wetenschap die ik heb over Driessen, hoewel niet exact, omdat het qua verhaal niet mijn interesse had, was gelieerd aan mijn onderzoek naar de firma Edward Ainsworth & Co (Heringa)en de katoenweverij Robinson Crusoë van de gebroeders Lasonder. In de tijd van het onderzoek (2006 t/m 2008) over Edward Ainsworth & Co kwam ik al het e.e.a. tegen over de Grolse en regionale textielgeschiedenis van vóór de tijd van de Lasonders en Heringa’s, dus ook die van Driessen.
kijk eens naar http://www.contact.nl/regio/artikel/577592 ik zal de link opo de facebookpagina van SIB zetten
Dirk heeft een heel verhaal geschreven iver die Driessen en ook Joep van der Pluijm heeft zich vorig jaar met pand Cannegieter bezig gehouden.
Martie, dat van Driessen klopt. Maar dat het huidige huis gedeeltelijk van stadsmuurstenen zou zijn opgetrokken, moet nog maar aangetoond worden. In 1880 waren vrijwel alle vestingwerken, inclusief eventuele muurresten al geslecht. Maar goed, als er een bron is..
En toch laat het me niet los dat ik ooit gehoord of misschien zelfs gelezen heb dat er delen stadsmuur in het huis ban dokter Cannegieter zitten verwerkt. De spinnerij die genoemd wordt hierboven kon nog wel eens van Driessen uit Aalten zijn geweest. Mij is bekend dat hij een filiaal in Groenlo heeft gehad.
Nee, ik kan dat niet bevestigen. Er kan natuurlijk wel materiaal van de afgebroken spinnerij hergebruikt zijn. Die spinnerij kan natuurlijk wel dateren uit de 17de eeuw. Jaap Cannegieter geeft aan dat het huis erg degelijk gebouwd is, o.a. met zwaar eiken kaphout. Ik weet niet of dit hergebruikt materiaal is. Er stond nog een uitnodiging open om eens nader onderzoek te doen. Misschien is een dendrochronologische boring in het hout leuk om te weten te komen hoe oud het hout is. Zo weten we dat de stadsboerderij uit 1625 dateert en tegenover (Steentjes/Huis in ’t Veld) uit 1624.
Ik heb al eens gehoord dat er delen van de stadsmuur in het huis van Dr. Cannegieter zijn verwerkt. Kan Roy O. dit misschien bevestigen?
In het huis waar dokter Cannegieter woont was in 1839 sprake van een huis met katoenspinnerij. De katoenspinners woonden in kleine huisjes in Notenboomstraat en Walsteeg. In 1880 werd de spinnerij gesloopt en verkocht aan aannemer August Wiegerinck, een geboren Grollenaar. Het huidige pand is tussen 1880 en 1892 door de aannemer zelf gebouwd en daarna ook bewoond. August was zeer trots op zijn nieuwe huis. Er bestaat nog een foto uit de periode dat het huis net gebouwd was.
de foto’s die ik gisteren van dit mooie pand maakte heb ik per abuis zelf gewist. Volgende keer beter.
Siegfried
ik had wel een briefje gevonden maar wist niet dat deze van jou was. Tot hoe laat kan ik bellen ?
Siegfried
ik had wel een briefje gevonden maar wist niet dat deze van jou was. Tot hoe laat kan ik bellen ?
Nico ik heb ook nog mooie zoekplaatjes aan André gestuurd ,zo leer je Grolle pas echt kennen,want ik ben al zo vaak door de Noteboomstraat gelopen,maar dit was mij nog nooit opgevallen.Heb je mijn briefje gevonden op nr 12..??
Siegfried, ik moet de plaatjes nog moeilijker maken of er mogen alleen niet Grolsen meedoen… haha. Siegfried, je had het natuurlijk goed. Ans, wil je overigens de volledige foto ook voor je hyves. Het is echt een mooi pand in wat mij betreft één van de mooiste historische straatjes van onze mooie vestingstad. Ik heb nog meer zoekplaatjes in petto en naar Marcel verstuurd dus we puzzelen lekker verder.
Mevrouw ten Dijke woont daar nu nog.
Klopt Ans, mooie details.Toen ik tussen 1969 e 1975 in dit huis (bovenwoning) woonde waren de franse luiken nog aanwezig die op oude foto’s te zien zijn. Dat maakte het huis nog mooier. In verband met teveel schilderwerk heeft Piet Ten Dijke ze kort daarna laten verwijderen.
Siegfried, je hebt het goed! Ik heb even gekeken. Je bent me net voor. Wat een mooie details heeft dat huis. Vanavond op mijn HYVES, grtx.
Boven de deur bij het huis in de Noteboomstraat Rechts naast het huis van Dr Cannegieter ik weet alleen niet wie er nu woont